889 Shares 5301 views

drzewo chinowiec: opis, aplikacji rzeczywiste właściwości dobroczynne, przeciwwskazania

To jest niesamowite drzewo pochodzi z górskich rejonów Ameryki Południowej. Z biegiem czasu, zostały dostarczone do innych części świata. drzewo chinowiec uprawiane w tropikach. Istnieje wersja, że nazwa rośliny pochodzi od żony wicekróla Peru, hrabina Chinchon, po jej odzyskaniu z gorączką (przypuszczalnie malaria) kory chinowej w 1638 roku.


W warunkach naturalnych chinowiec wolą gęste lasy. Potrzeb wysokiej wilgotności powietrza, a wilgotne gleby.

Trochę historii

Niedawno jeden z najczęstszych i groźnych chorób na świecie uważa się za malaria każdego roku kosztują tysiące istnień. W krajach o klimacie wilgotnym i ciepłym to szczególnie powszechne. Starożytne uzdrowicieli Uważa się, że powodem tego jest rosnące dolegliwość ciężkie opary z bagien. Stąd tytuł jego (malare – «złe powietrze").

Nie oszczędzono malarii i Ameryce. Ale lokalni mieszkańcy nauczyli się traktować tę straszną chorobę. Robili lek z tropikalnego kory drzewa. Należy zauważyć, że tubylcy bardzo cenione to kora, który można zobaczyć na imię – to z szacunkiem nazywa „Kin-Kin”, co oznacza „Głównym kory.”

Kiedy Europejczycy opanowali Amerykę odkryli, że istnieje lekarstwo na malarię. Ale tubylcy nie byli w pośpiechu, aby objawić tajemnicę „Kin-krewnych”, one trzymane w tajemnicy przed obcymi drzewa (kory chinowej). Zajęło roku rozszyfrować agenta przeciwmalaryczne.

Pojawienie się leków na malarię w Europie

Na początku XVII wieku w hiszpańskiej kolonii Peru jako wice króla Ludwika, która odbyła Tsinhon. On starał się pomóc Europejczycy, aby rozwiązać tajemnicę agenta przeciwmalaryczne. W 1638 gorączka (co w tamtych czasach często nazywanych malaria) złego żoną Anną Tsinhon (Chinchon). I nie był cud: to wyleczyć kory drzewa nieznanym.

Po pewnym czasie zachorowała i Luis Tsinhon. Choroba zmusiła go w 1641 roku przyjechać do Hiszpanii. Wraz z nim przyniósł partii kory leczniczy „Kin-krewnych”. Ale podczas gdy europejscy lekarze nie byli w stanie uczynić z niej skuteczny lek. Ironia losu: Tsinhon pierwszy przywieziony do Europy skutecznego lekarstwa na malarię, z których umarł.

Po tym, Europejczycy udało się wszelkiego rodzaju różnych – prawych i często niesprawiedliwe – sposoby, aby wyodrębnić tubylców kora leczniczego i doprowadzić go do swojego kontynentu. W końcu, lek pojawił się w Europie. Szczególnie skuteczne w leczeniu malarii lekarz Talbor (UK). Został wyleczony z tej choroby wielu pacjentów. Wśród jego wdzięcznych pacjentów wszedł francuskiego króla Ludwika XIV.

Jak się okazało, technologia przygotowania remedium był, jak wszystkie genialne, zaskakująco proste. Kora zmielono na drobny proszek i wlewa się wino. W rezultacie niewiarygodnie gorzkie. Od tuzemskogo nazwy stał się znany jako „chinina”. Drzewo, które otrzymały korę, odpowiednio, był hinnym. Na początku XIX wieku znany rosyjski naukowiec F. I. Giże okazało się, że kora daje lecznicze właściwości alkaloidów zawartych w nim. Został nazwany chininy.

Europejczycy mają do czynienia z wielkimi trudnościami starając się znaleźć w lasach kory chinowej (lek). A jednak, mimo niechęć tubylców aktywnie im pomóc, to była tajemnica rozwiązana. Jak się okazało, kora gojenie kilka gatunków drzew należących do rodziny Rubiaceae (Rubiaceae). Są one połączone w tego samego rodzaju, a wielki Karl Linney dał mu nazwę tsinhona. Najpowszechniej stosowany jako lek otrzymał krasnokorkovoe chinowiec. Wyciąg z tej rośliny jest popularna w naszych czasach. Jest on stosowany zarówno w tradycyjny oraz w medycynie ludowej. Ale mówimy o później.

Chinowiec: opis

Jest to wiecznie zielone drzewo należące do rodziny Rubiaceae. Ma bezpośredni smukły trzon, którego wysokość sięga dwudziestu metrów. W warunkach naturalnych, jest to mocny herb, który posiada gęstą koronę kulistą. średnica pnia – o jeden metr. Pień jest pokryty korą brązowo-szary, natomiast, jak młode gałęzie mają czerwonawy odcień.

listowie

Jajowate, szeroko, a czasem prawie okrągłe liście osiągają długość pięćdziesięciu centymetrów. Są pomalowane na jasny kolor zielony, zwykle błyszczące, skórzaste, owłosione wzdłuż żyły. Ogonki do pięciu centymetrów. Młode liście, które właśnie rozwinęli z pączków, pomalowane na jasny czerwony, więc drzewo (chinowiec) widać wyraźnie w lesie. Może i ta cecha w połączeniu z czerwonawym odcieniem młodych gałęzi i wpływu na nazwę gatunku rośliny.

kwiaty

Chinowiec, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, ma bardzo atrakcyjne kwiaty, zebrane w parasole. Tworzą shirokopiramidalnye wiechowaty, duże kwiatostany. Każdy kwiat ma pyatizubchatym owłosione zielony kubek, który pozostaje w owocach. Korony różowy dojrzewania zginania długości rury i pięć płaty. Ma pięć pręcików. Tłuczek gustoopushen na dole, z dwudzielny napiętnowania i nitkowatych kolumny. Pręciki mogą mieć różne długości. W botanice, zjawisko zwane geterostiliey. Wynika to z adaptacji roślin do skutecznego zapylenia krzyżowego.

owoc

Stanowią dvuhgnezdnuyu podłużne pole do trzech centymetrów długości, wskazując na obu końcach, brązowo-brązowy kolor. Każde gniazdo jest rozwijany do dwudziestu pięciu nasion. Seed pomarszczone i płaskie, jasnobrązowy kolor, jest otoczony przez szeroką kruche skrzydła tonkopereponchatoe.

drewno zagłady

Mówiliśmy już o tym, że ojczyzną tej rośliny – tropikach Ameryki Południowej. Kiedy ludzie docenili chinowiec (właściwości w szczególności), zaczęło się niszczenie gigant skalę tego gatunku. Zatem barbaric sposób zbierane surowca.

W przeciwieństwie do tubylców, którzy są bardzo ostrożny do cennych roślin, Europejczycy rozpoczęła detalu jest tak aktywny, że drzewo (chinowiec) zagrał ojczyzny na krawędzi zniszczenia. Drzewa wycięte bezlitośnie pozbawione kory z nich. Na szczęście, nawet w tym czasie nie było ludzi inteligentnych, którzy zaczęli uprawiać plantacje chinowiec. Ale dość historii, możemy przejść do kwestii bardziej praktycznych.

Chinowiec: application

Głównym i najbardziej wartościowym surowcem do produkcji leków jest jego bark. Zawiera 18% alkaloidów, z których:

  • chinidyna;
  • chinina;
  • cynchonidynę;
  • cynchoniny i inni.

Głównym alkaloidem jest chinina, kora chinowiec zawiera do 7,5% substancji. Posiada specjalny wpływ na patogeny malarii – Plasmodium dotyka je, są zawarte w krwi osoby zakażonej. Różne leki z kory drzewa chinowej (najbardziej wydajne – chinina roztwory soli do iniekcji) zrewolucjonizował walkę ciężką chorobę – malarię.

UK lekarze byli zmuszeni do żołnierzy, którzy służyli w Indiach i innych koloniach, gdzie malaria było powszechne, pić tonik (chinowy wody), który, podobnie jak wszystkie leki drzewa chinowej niewiarygodnie gorzkiego smaku. Więc żołnierze odmówili przyjęcia to nieprzyjemne, ale niezbędne środki, to dodaje trochę ginu. Tak narodził, a następnie zakorzenione powszechne w dzisiejszej Zachodniej tradycji – przed obiad pić whisky i ginu z tonikiem.

Zastosowanie tradycyjnej medycynie

Chinina i cały napój, do którego chodzi, aby skutecznie działać na układ trawienny człowieka w ogóle (zarówno naturalnej goryczy, poprawiają apetyt normalizują wydzielanie przewodu pokarmowego). W naszym kraju, stosowane w leczeniu pacjentów chorych na malarię chininy zagranicznej, dostępne w postaci roztworu (sterylny) – dichlorowodorek. Jest sprzedawany w fiolkach do iniekcji.

Drugi alkaloid – chinidyna – również znaleźć zastosowanie w medycynie. Jest to stereoizomer chininy, który jest zawarty w korze dość dużej liczbie. W naszym kraju dopuszcza się stosowanie proszku siarczanu chinidyny. Zaleca się przyjmować do arytmii, zaburzeń rytmu serca, tachykardia. Kora chinowiec poprawia trawienie, ma działanie ściągające, przeciwgorączkowe, działanie antybakteryjne. Przypisane w przypadku braku apetytu, uczucie zmęczenia, zaburzenia układu pokarmowego, alkoholizm, nieżyt górnych dróg oddechowych, malarii, grypie.

Kora zewnętrzna stosowana w leczeniu odleżyn, ropiejące rany, jak to ma wyraźny właściwości ściągające.

Przeciwwskazania:

  • Indywidualna nadwrażliwość na chinina i chinidyna;
  • ciąża.

Nie należy przyjmować leków opartych na korze chinowej z antykoagulantami, gdyż zwiększa ich wpływ na organizm.

Zastosowanie medycynie ludowej

Rozciąganie chinon stosuje się jako środek przeciwgorączkowy. Ponadto aktywnie przeciwdziała chorób zakaźnych (grypa, na przykład). Następnie weźmiemy pod uwagę najpopularniejsze recepty leków.

Tradycyjne receptury: cinchonic herbata

Trzeba będzie łyżeczkę suchych materiałów, które należy wlać 250 ml wrzącej wody i zaparzenia przez dziesięć minut. Preparat następnie konieczne do kanalizacji. Herbata jest używany 40 ml w ciągu trzydziestu minut przed posiłkiem. Takie środki zwiększania apetytu i normalizuje układ trawienny.

W uzdrowicieli malarii zalecane przy chininę o wschodzie (porcja – jeden worek proszek) przez pięć dni. Następnie trzeba dwa dni, aby zrobić sobie przerwę, a następnie kontynuować, aby otrzymać dwa kolejne dni. Po wykorzystaniu środków potrzebnych do snu. Jest to warunek wstępny. Leczenie trwa przez dziesięć dni.

Na pochodzeniu homeopatii

Nie możemy powiedzieć, że kora chinowiec, według wielu ekspertów, dała silny impuls do rozwoju homeopatii. Na początku używania roślin lekarz Hahnemann (Niemcy) twierdził, że lek, podawany w małych dawkach powoduje objawy choroby, które w dużych dawkach utwardzonej. Więc nie było zasada, na której opiera się homeopatia – „jak leczy jak”.

ekstrakt uzdrowienie

Ekstrakt z drzewa chinowej – najbardziej cenne źródło chininy. Materiał ten jest dobrze znany. Jest znany środek odkażający, ściągający i tonizująco właściwości. Chinina jest aktywnie wykorzystywana w leczeniu gorączki i malarii w krajach tropikalnych. Zastosowanie dużych ilościach z powodu alergii mogą powodować nudności i ból głowy.

Stosowanie homeopatii

Chinowiec – roślina lecznicza, szeroko stosowane w homeopatii. Jest on stosowany w niskim stężeniu (D1, D1) i w sumie osłabienie spowodowane długotrwałym i ciężkim, niedostatecznego wydzielania soku żołądkowego. Przy takich dawkach chinowiec działa jako doskonały środek wzmacniający. Wyższe stężenia (D4 – D6) stosowane w nerwobóle, bóle okresowe, krztusiec, zapalenie oskrzeli, kołatanie serca, choroby układu pokarmowego, w przypadku problemów z układu żółciowego, dna moczanowa.

suplementy ziołowe

Nutramedix firma wykorzystuje specjalną technologię do poprawy składu i ekstrakcję kory drzewa chinowej. Zapewnia produkcji pełnej gamy ekstraktu najwyższej aktywności biologicznej.

Noty aplikacyjne

Przed użyciem fiolką należy wstrząsnąć dobrze. Dodaj do czterech mililitrach wody od jednego do trzydziestu kropli ekstraktu, odczekaj minutę przed wypiciem. Aby rozpocząć odbieranie środki powinny być z jednej kropli dwa razy dziennie przed posiłkiem (30 minut), przy czym dawka dzienna powinna być zwiększona, przenosząc je do trzydziestu kropli (lub przepisany przez lekarza).

Ekstrakt jest wytwarzany przez Nutra Medix. Cena butelki (30 ml) – 2760 rubli.

Korzystanie w kosmetologii

Iw kosmetologii znalezione korzystania z tego wspaniałego drzewa (chinowej). na podstawie swoich leków kora są wykorzystywane w produkcji narzędzi, które zwiększają wzrost i strukturę włosa. Najczęściej stosowane do tych celów ekstrakt cinchonic. On protivoseboreynoe nieruchomości, a zatem skutecznie zwalcza łupież. Podaje się go w środkach leczniczych i szamponach. Takie szampony regulują metabolizm i przywrócić włosy, co błyszczące i żywe. Ekstrakt alkoholowy ma pozytywny wpływ na wchłanianie składników odżywczych substancji aktywnych w komórkach skóry, skutecznie stymuluje wzrost włosów.

Odżywki i szampony zawierające chininę – źródło energii dla słabych i zmęczonych nici. Oznacza bardzo delikatnie opiekę nad nimi, usuwa łupież, sprawia, że czesanie łatwiejsze. Jako przykład, szampony i balsamem Klorane, które są produkowane w fiolek pojemności 100 ml i 200 (287 i 512 cenie rb).

Ponadto, chinina jest często włączone w skład różnych kosmetyków chroniących przed słońcem, ponieważ jest to naturalny filtr, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że chinowiec naprawdę posiada potężne działanie lecznicze, ale nie możemy zapominać, że jest to naturalny trucizna, a zatem niezgodność z instrukcją, samoleczenie jest surowo zabronione. Leczenie, dawka powinna być przepisywany wyłącznie przez lekarza prowadzącego.