360 Shares 6846 views

Starożytny klacz Co to jest?

Starożytny napój ludzkości zapach piołunu i wolności. Przybył do nas z przestronnych stepów, z koczowników, którzy gaszonego pragnienie dla niego i spojrzał na niego jako panaceum na wiele chorób i produktu sakralnej.


Mówimy o napoju o nazwie „mare”. Co to jest i jak to wygląda? Mleko to fermentowano substancja białawy, piankowaty. Uczynić ją z mleka klaczy z użyciem drożdży i mikroskopowej acidophilus Lactobacillus bulgaricus. Technologia przygotowania Genialnie proste, ale dość pracochłonne. Po pierwsze, trzeba dostać mleka klaczy. Ponieważ wymię konia jest bardzo mała, jej mleko co godzinę. Całość wydajności wlewa się do specjalnego pojemnika o kształcie cylindrycznym, o wąskim górze. Pokryta pokrywą z otworem: jest następnie wprowadzany do bieguna (piany), która kończy się na poprzeczce. Na dnie naczynia, co do zasady, pozostaje trochę kumys z pre-party. On staje się zaczynem. Aby stale dodać świeżego mleka klaczy, a mieszaninę ubijaniu. To powinno być okresowo wykonywane przez kilka godzin w ciągu kilku dni. To otrzymywać klacz. Przepis jest, oczywiście, może się zmieniać. Czasami ubijaniu w napoju dodać świeżą śmietanę, sól tłuszcz koni w celu zwiększenia zawartości tłuszczu i poprawy smaku. Preparat beczki napój całkowicie opróżniony raz na 2-3 tygodni. smaruje ona wewnątrz ropy i wędzone branże meadowsweet. To zapewnia, że produkt końcowy swoje typowe właściwości organoleptyczne.

Więc klacz. Oznacza to, że mamy już rozwiązany. I co to smakuje? Jest to napój orzeźwiający, słodko-kwaśny, żywy. Trzymał go na długo, i gotować go na skalę przemysłową jest praktycznie niemożliwe. Zatem fakt, że czasami można znaleźć w sklepie, „kumys” nie można nazwać. Napój ten, zaprojektowany zgodnie z zasadami i tradycjami może być trudne, odurzający lub odwrotnie, kojące. Zależy od jakości i zaczynem czasu ekspozycji, co będzie klacz.

Jaki rodzaj napoju, powiedz każdemu studentowi, który jest zaznajomiony z historią. Był znany z Mongołami i Kazachów w Copper-Stone Age, o czym świadczą znaleziska archeologiczne. A pierwsza pisemna wzmianka o nim znajduje się w Herodot, ojciec historii. Pisał, że Scytowie starannie strzeżone receptury specjalnego mleka sfermentowanego napoju. Również klacz opisana w Ipatiev Chronicle, w opowieści o Wilhelm z Rubruk.

Spójrzmy z medycznego punktu widzenia na klaczy. Co to jest? Ten napój z bogatej kompozycji zawierającej kwas mlekowy, pantotenowy, foliowy , kwasy aminowe, tiamina, ryboflawina, cyjanokobalamina, kwas węglowy, biotynę, alkohol etylowy, witaminę C, makro i mikroelementów. Jest to zaskakujące użyteczny produkt, który jest pokazany w różnych chorobach. Przeciwwskazania omal nie ma znaczenia. Nie może być stosowany dla ludzi z chorobami przewodu pokarmowego, ostrej formie i uczulenie na produkty mleczne.

Jak pić mleko klaczy? Jak chcesz! On gasi pragnienie, tonowanie, orzeźwiające. I jest on powszechnie stosowany w kosmetyce i medycynie ludowej w leczeniu chorób zwierzęcych. Bon appetit!