896 Shares 2193 views

Dlaczego śluz pojawia się w kale noworodka?

Zdaniem ekspertów, taboret u niemowlaka powinien normalnie charakteryzować się stanem mądrym bez ostrych zapachów i obcych wtrąceń. Zauważ, że w tym przypadku nie ma szczególnej roli, czy dziecko zjada mleko matki czy woli sztuczne karmienie. Jednak bardzo często młode mumie dostrzegają śluz w kale noworodka. Jaki jest prawdziwy powód? Czy warto walczyć z tym? Odpowiedzi na te i wiele innych związanych z nimi pytań zostaną przedstawione w artykule.


Informacje ogólne

Jeśli śluz w kale noworodków jest obecny nawet w najmniejszej ilości, fakt ten musi koniecznie ostrzegać rodziców. Jeśli jest nieprzyjemny zapach i stosunkowo małe plamy krwi, najprawdopodobniej przyczyna leży w niestrawności. Ponadto, po dokładnym przeanalizowaniu krzesła, zwróć uwagę również na ogólny stan dziecka. Jeśli apetyt zniknął, brzuch się powiększył, nadszedł czas konsultować się z pediatrą.

Śluz w kale noworodka. Diagnostyka

Przede wszystkim rodzice muszą stale monitorować fotel dziecka. Zauważ, że początkowo liczba wydalen może być niewielka, ale teraz pediatra potrzebuje pomocy. Śluz w kale noworodków jest bardzo prosty. Są to galaretowate lub wodniste wtrącenia. Warto zauważyć, że przez śluz jelita jest chroniony przed kwasami i zasadami. Potem miesza się z dostępnymi masami kalorii, a na wyjściu prawie nie da się rozróżnić. Szczególną uwagę należy zwrócić na indywidualne wtrącenia, które są widoczne gołym okiem.

Przyczyny

  • Zdaniem ekspertów, śluz w kale noworodków pojawia się najczęściej z powodu dysbiozy jelitowej.
  • Z drugiej strony taki nieprzyjemny objaw może również powstać wskutek niedostatecznej zawartości w organizmie enzymów i mikroorganizmów niezbędnych do prawidłowego trawienia żywności.
  • Wielu lekarzy twierdzi, że procesy zapalne w najgęstszym jelitach wywołują pojawienie się takiego problemu jak śluz w kale dziecka. Komarowski, na przykład, mówi w szczegółach o głównych przyczynach i metodach leczenia tej dolegliwości w jego wykładach.
  • Tylko w niektórych przypadkach natura stołka zmienia się z dysenteryjną lub salmonellozą. Zauważ, że w tym przypadku dzieci narzekają także na towarzyszące objawy w postaci ostrych bólów w obrębie jamy brzusznej, a także biegunki. Aby opóźnienie w jakimkolwiek przypadku było niemożliwe, terapię należy jak najszybciej przeprowadzić.

Śluz w kale. Leczenie

Przede wszystkim należy zauważyć, że jeśli pierwsze naruszenia w stolcu powinny natychmiast zasięgnąć porady lekarza pediatra. Lekarz z kolei powinien przeprowadzić badanie i dopiero po tym, jak podejdzie do leczenia w zależności od prawdziwej przyczyny, która wywołała problem. Na przykład, jeśli cały winy za dysbiozę, musisz całkowicie zmienić dietę okruchów. Najlepiej jest pozostawić karmienie piersią, ale jeśli jest to niemożliwe, zaleca się stosowanie specjalnych mieszanek leczniczych.