642 Shares 3380 views

Bóle stawów rąk i stóp, co robić? Ból w stawach rąk i nóg: przyczyny i leczenie

Jeśli sztywność stawów rąk i stóp, który z nich zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy – to udać się do kliniki jego okręgu lekarza, i tak jakoś uporządkować co właśnie: zaleci testy lub odnosić się do jakiegoś specjalisty. Jednak wielu z nas wie, jak trudno jest znaleźć czas na wycieczkę do szpitala, ponieważ będzie miał czas wolny od pracy, to jest prawdopodobne, aby siedzieć tam w kolejce lub gotować pewną kwotę pieniędzy na wizytę do centrum medycznego płatnego.


Ogólnie rzecz biorąc, ludzie istnieje wiele argumentów przemawiających za samoleczenie w domu. I nie tyle rzadkie, że to naprawdę pomaga. Cóż, w tym artykule znajdziesz kilka popularnych recepty, aby pomóc w bólu stawów różnego rodzaju, jak również listę leków, które są specjalnie zaprojektowane do rozwiązywania takich problemów. Ale po pierwsze, radzimy wziąć poważnie czytając kolejny rozdział naszej historii.

Znaczenie prawidłowej diagnozy

Prosząc każdego przechodnia krzyż: „Jeśli sztywność stawów rąk i stóp, co robić”, ludzie często nie zdają sobie sprawy, że ból, że ich niepokojące może być początkowym etapem poważnej choroby, których rozwój jest możliwe, aby zatrzymać lub spowolnić na wczesnym etapie, kiedy procesy destrukcyjne w stawach nie poszły zbyt daleko.

Traktując siebie stosując płyny, przerobu, okłady, i tak dalej. E., chory stawia ich zdrowia znaczne ryzyko. Po tym wszystkim, środki do domu nie są wcale tak bardzo bezpieczny i może być przeciwwskazane w niektórych chorób.

Na przykład, istnieje przekonanie, że w celu szybkiego rozwiązywania problemów ze stawami nie ma nic lepszego niż ocieplenie. Ale tak nie jest! Jeśli choroba towarzyszy obrzęk stawów u pacjentów z ostrym zapaleniem występuje, jest tam lokalny wzrost temperatury, działanie ciepła na powierzchni problem może tylko pogorszyć sytuację. Jeśli sztywność stawów rąk i stóp, przyczyny, objawy, metody leczenia powinny być najpierw omówione ze specjalistami (reumatolog, ortopeda traumatolog lub).

Nie zamierzamy się przyczepić z pieniędzmi tutaj ludowej: mogą być doskonałym narzędziem w walce z różnymi chorobami, ale dopiero wtedy, gdy lekarz ma odpowiednią diagnozę oraz zalecenia co do tego, co może przynieść korzyści stawów, a to zaszkodzi.

Różne przyczyny bólu stawów

Dlaczego stawy bolą i co robić w takich przypadkach, to będzie dużo łatwiej zrozumieć, jeśli wiesz, o przyczynach, które powodują bóle, skurcze w nogach i ograniczenia ich funkcje motoryczne. Oto niektóre z najczęstszych chorób stawów:

1. reumatoidalne zapalenie stawów. przewlekłą chorobą, w której obserwuje się procesy zapalne tkanki łącznej. Charakterystyczne objawy towarzyszące zapaleniu stawów:

 • Ból w jednym lub kilku stawach wzrasta stopniowo w ciągu jednego do dwóch tygodni, lub może wystąpić nagle. W spoczynku, zwiększa ból, szczególnie objawia się w godzinach porannych.
 • Reumatoidalne zapalenie stawów może mieć wpływ jako głównych stawów rąk i stóp (nadgarstka, stawu skokowego, łokciowego, kolanowego) i małych stawów stóp i rąk. Zapalenie stawów nazywany zapaleniu jednego stawu, kilku – zapalenie wielostawowe.
 • Jednym z objawów danej choroby – ograniczenie mobilności pacjentów z kończyny podczas pierwszych godzin po przebudzeniu rano.
 • Choroba towarzyszy znaczny wzrost stawów, zaczerwienienie skóry na obszarach problemowych i zwiększyć jego czułość.

2. reumatyzm. W tym przewlekłe choroby wpływającej na wszystkich narządów (serca, nerek, układu limfatycznego, itd.), W tym D. stawów. Proces ten może trwać latami. Ważne jest, aby rozpocząć leczenie tak wcześnie, jak to możliwe. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech reumatyzm początku – po prostu ból stawów wynikające okresowo, czasem towarzyszy gorączka i obrzęk.

3. Choroba zwyrodnieniowa stawów. Choroba jest związana z dystroficznych, zmiany zwyrodnieniowe w chrząstce stopniowe udział w patologicznym procesie kości, więzadeł, tkanki stawowej. Najczęstszym zapalenie stawu kolanowego, stawu biodrowego i łokciach. Głównymi objawami są:

 • główną cechą – jest ból, który pojawia się podczas jazdy lub obciążenie stawu;
 • Stopniowe ograniczenie ruchomości. Jeśli choroba nie jest leczona w czasie, proces ten może się szybko rozwijać, co w konsekwencji doprowadzi do kalectwa.

4. Kontuzje, urazy fizyczne, stawy przeciążeniem.

5. moczanowa – jedna z odmian zapalenia stawów.

Sztywność stawów rąk i stóp: co robić?

Pozwól nam przedstawić podstawowe kroki, które muszą być stale podejmowane w przypadku stawów:

1. Aby określić przyczynę bólu powinien starać się zapewnić, że stawy spokój.

2. Przyjęcie pewne niesteroidowe leki przeciwzapalne (lista takich leków jest publikowane w naszym artykule poniżej).

3. próba określenia przyczyn bólu w szpitalu.

4. wezwać lekarza szczegółowe wskazówki na temat sposobów leczenia i leków, które muszą być stosowane, a także skonsultować się o leczenie ludzi, jeśli masz zamiar używać tych.

leczenie zapalenia stawów

Zapalenie stawów – często jest silny ból w stawach rąk. Co robić w tej sytuacji? Pacjent musi zrozumieć, że leczenie będzie wymagało szeregu skomplikowanych działań. Po tym wszystkim, trzeba nie tylko usunąć objawowy ból, ale również spowalniają proces zapalny, aby przywrócić prawidłowy przepływ krwi w dotkniętych tkanek i chrząstki, i tak dalej. D. Aby to zrobić, lekarz może przepisać, oprócz niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a nawet antybiotyki. Jesteśmy w tym artykule może dać jedną wielką receptury tradycyjnej medycyny.

Arthritis bardzo dobrze pomóc kompresji miód i kapustę. Co powoduje konieczność snem. Konieczne jest, aby wziąć świeży liść kapusty, jej ogrzania, cienką warstwę miodu i masłem strona dołączyć do ból miejscu. Sprasować góry pokryte folią, bandaże i zawija się ciepły szal z wełny. Rano pacjent będzie na pewno czuć ulgę.

Rola żywienia

Bóle stawów stopy i dłonie są często z powodu zaburzeń metabolicznych w organizmie. Dna moczanowa choroba – to rodzaj zapalenia stawów, częstym towarzyszem współczesnych ludzi, jest szczególnie dręczony silniejszą płeć. Prawdopodobnie wszyscy słyszeli terminu: „złóż soli w stawach” Niektóre przeczytać, że całość w zwykłej soli, ale tak nie jest.

W przypadku połączenia dna osadza kwasu moczowego, a dzieje się to z powodu ciągłego wykorzystania mięsa, ryb i alkoholu tłuszczowego. Palenie przyczynia się również do rozwoju procesu patologicznego. Jeśli mocno spuchnięte i zesztywniałe stawy palców rąk i stóp, to może dyskomfort świadczy obecność dny moczanowej.

Choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć. Główną rekomendacją dla zapobiegania chorobie – właściwa dieta. Nic skomplikowanego: konieczne jest wprowadzenie do diety więcej warzyw, całe ziarna zbóż ze zbóż, owoców, serów i odrzucić tytoniu i libacji alkoholowych.

Choroba zwyrodnieniowa stawów. leczenie

Dzisiaj wiele osób skarży się, że są one ból stawów rąk i stóp. Co jeśli ból spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów? Tutaj też, najprawdopodobniej, nie może obyć się bez NLPZ: oni pomogą szybko złagodzić cierpienia. wymagana jest konsultacja z lekarzem. Trzeba będzie zrobić prześwietlenie – pomoże to lekarz określenia stopnia zniszczenia stawów.

W leczeniu zapalenia stawów, oprócz leków przeciwzapalnych, ważną rolę odgrywają chondropatią recepcji (substancje, które przywrócą chrząstki stawowej). Preparaty te mogą być przypisane "Artra", "siarczan chondroityny" "" "hondrolon Teraflex Struktum" "" i m. P.

Dobry naturalną alternatywą chondroprotector – jest to zwykle żelatyna, które można kupić w sklepach. Ten produkt ma być rozcieńczony w ciepłej wodzie i wypić kilka razy dziennie. A dla szybkiej odbudowy chrząstki często zalecany do przygotowania domowej galaretki lub galaretki, zawiera również duże ilości naturalnych substancji budujących chrząstkę.

preparaty farmaceutyczne

Mamy kilka razy na wzmiankę o problemie w naszym artykule „Co zrobić, jeśli twoje stawy bolą ręce i nogi”, napisał, że ból i zapalenie dobrze usunięcia niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w skrócie NLPZ. W leczeniu stawów są bardzo skuteczne maść z tej grupy. Oto krótka lista tych leków:

 • "Nise";
 • "Movalis";
 • "Nurofen";
 • „Indometacyna”;
 • "Bystrumgel";
 • "Ibuprofen";
 • "Finalgel";
 • „Diklofenak”;
 • "Voltaren Gel" i tak dalej. D.

W ostrego bólu nie jest ograniczone do jednej zewnętrznej maści i przyjmuje wysoko NLPZ jak tabletki lub proszku:

 • "Nimesil";
 • „Piroksykam”;
 • "Ketorol";
 • "Upsarin UPSA" et al.

fizjoterapia

Jeśli dokuczliwy rozdzierający ból stawów lekarz może uznać za konieczne, aby przekazać pacjentowi żadnych zabiegów fizycznych:

 • UHF;
 • fonoforeza lub elektroforezę;
 • promieniowanie UV;
 • terapia magnetyczna;
 • przezskórnej stymulacji elektrycznej;
 • Parafina i aplikacje itd. D.

Leczenie stawów maści przygotowany na popularnych receptur

W dalszym ciągu dalszego rozważenia główny temat artykułu: „Co jeśli bóle stawów” Leczenie maściami, przygotowany na własną rękę, może być świetnym dodatkiem do procedur przepisanych przez lekarza. Jakie są te narzędzia i jak je zrobić?

1. Maść na reumatyzm. Aby przygotować, trzeba w 100 g, co jest konieczne, aby wymieszać ze sobą proszek musztardy i 200 g chlorku sodu, a następnie dodanie uzyskanej mieszaniny soli musztarda jak nafta do uzyskania masy, podobnie jej gęstości z kwaśnej śmietany. Lek jest wcierać w nocy na odparzenia.

2. Maść miód stawów i żółtka. Zapoznaj się z żółtka jaja paska wosku, pszczoła (mały) i 1 łyżki. l. miód. Początkowo łaźni wodnej ogrzewa się jaja, która następnie rozpada się wosk i miód przepływów. Wszystko miesza się z wytworzeniem jednorodnej maści. Dla aplikacji trwa kawałka gazy złożony z kilku warstw, jest nakładana na gorąco masy, a w tej postaci leku jest stosowana do połączenia i również zamocowany za pomocą bandaża.

3. Maść do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. Podejmowane są w równych częściach liście pokrzywy, jagody jałowca (zielony), i oleju owiec. Owoce i pozostawia całkowicie zgniecione w moździerzu, a następnie połączono z olejem. Gotową maść należy wcierać w stawach w godzinach porannych i wieczornych.

Traktowanie węglem aktywnym

Jest to prosty, ale skuteczny sposób leczenia stawów dna. Będzie to wymagało węgiel aktywowany. Od tego narzędzia konieczne będzie gotować makaron. Odbywa się to w następujący sposób: kilku opakowań tabletek węgla roztarto z małą ilością wody i dodaje się 1 ul. łyżka kruszonym siemię lniane. Po dokładnym wymieszaniu pastę posmarowaną w nocy stawu, a potem bandażach i owinął się ciepło do rana.

leczenie Clay

Oto kolejny wielki narodowy metoda uzdrawiania, czy stawy nóg i rąk zranić. Przyczyny i leczenie wielu chorób omówiliśmy i stwierdził, że różne choroby i powinny być traktowane inaczej. Ale jest niemal uniwersalny przepis – to kompresy, kąpiele, okłady z gliny, które mogą być również wykorzystywane do choroby zwyrodnieniowej stawów i zapalenie stawów i bóle reumatyczne. Gliny doskonale łagodzi ból zmniejsza stan zapalny i obrzęk, toksyny ssania z organizmu, itd. D.

Physical Culture and Sports: korzyści lub szkody dla stawów

Dla tych, którzy są zbyt zainteresowani ćwiczeń sportowych, często boli stawów. Co jeśli bóle kolan i kostek po długim wyczerpujących tras, które występują, jak się wydaje, w imię zdrowia? Aby rozpocząć zrewidować swój sposób życia. Wszelkie ekscesy są szkodliwe – to stwierdzenie może być przypisana do sportu.

Aby pozbyć się uczucia ciągłego dyskomfortu w stawach stóp, czasami osoba, wystarczy tylko do zmniejszenia aktywności fizycznej. Promocja zdrowia jest dobry jogging lub pieszo (dla osób starszych), ćwiczenia poranne, joga, pływanie. Ze wszystkich powyższych stawów są mało prawdopodobne, aby boleć. Wręcz przeciwnie, takie ćwiczenie wypełni swoją siłę i wytrzymałość.

przemówienie zamykające

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym artykule pomogą ci, którzy mają chore stawy rąk i stóp. Choroby i leczenie, tradycyjnych receptur i lista niesteroidowych leków przeciwzapalnych – wszystkie te materiały zostały dokładnie zbadane przez nas wcześniej, a potem położył się na wszystkich. Wykorzystać te informacje do zdrowia i niech twoje stawy zawsze będzie normalne!