637 Shares 1507 views

alergiczne zapalenie spojówek

W wyniku nadwrażliwości na układ odpornościowy niektórych substancji – alergenów, które mogą być pyłek (efekty głównie sezonowych, począwszy wczesną wiosną i jesienią kontynuując aż do końca), pyłu, leki (w tym krople do oczu), sierści zwierzęcej lub roztoczy – swoje żniwo. Z tego powodu nie jest zapalenie spojówek, alergiczne mające charakter, choroba nazywana jest alergiczne zapalenie spojówek. Historia trwa odliczanie do początku 20 wieku, kiedy to w 1906 roku wiedeński pediatra K. Pirque Kontekst ustanowiła objawy linku z narażeniem na działanie niektórych alergenów (substancji z otoczenia), a wśród nich kilka składników spożywczych, pyłki lub kurz.


Wcześniej ekspertów uważa się, że mechanizm działania alergenów z powodu dysfunkcji immunoglobuliny E, który wyjaśnia ich rozwoju nadwrażliwości. Później jednak okazało się, że szkodliwe substancje chemiczne o różnych mechanizmach narażenia człowieka, powodują objawy podobne, jak również w przypadkach, w których dokładnie zdiagnozowanych alergiczne zapalenie spojówek, a określenie „Allergy” odnosi się tylko do niepożądanych związanych z produkcją przeciwciał immunoglobuliny E ( IgE). Choroba może mieć wpływ na jednym lub obu oczach.

Alergiczne zapalenie spojówek towarzyszy zaczerwienienie i zapalenie cienką warstwą tkanki, która przykrywa przednią część oka (spojówki). Jest zaczerwienienie białek oczu i inne objawy: swędzenie i łzawienie oczu, a czasem przyklejania rzęs (jeżeli jest to spowodowane przez alergię). Puchnięcie powiek i naczyń krwionośnych oka przelewowy (hiperemii) wskazują, takich chorób jak zapalenie spojówek. Objawy obejmują również jego światłowstręt. Ponadto, pacjent może męczyć katar, częste kichanie i przekrwienie błony śluzowej nosa. W wyniku tego, działanie alergicznych kropli do oczu (Kontakt dermatoconjunctivitis) filcowe suchości i ból powiek. Niektórzy ludzie z powodu alergii do noszenia soczewek kontaktowych opracowany gigantyczny spojówek. Objawy rozwijać się znacznie wolniej, ale jest pojawienie się niewielkich plam na wewnętrznej górnych powiek. Ten rodzaj zapalenia spojówek jest związane z wysokim ryzykiem powikłań, więc konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Alergiczne zapalenie spojówek różni się od wirusa, bakterii, wirusa ospy krowiej, lub otrzymywane w wyniku narażenia na działanie substancji toksycznych lub trujących. Century obrzęk występuje często, co jest małe, a pacjenci jednocześnie przeżywa silny świąd. ból oka nie czuł zawsze. Jeśli choroba staje się przewlekła, podrażnienie oczu i swędzenie utrzymywać. Objawy zapalenia spojówek zależy od przyczyny, że jest to rodzaj alergenu. Ten sam czynnik określa kierunek leczenia. W studium określa się substancję, która spowodowała problem, to jego wpływ na próbie pacjenta wykluczyć. Do leczenia stosuje się przeciwhistaminowymi (tabletki lub krople do oczu).

choroba oczu może znacznie skomplikować życie osoby, w tym alergicznego zapalenia spojówek. Ale w większości przypadków nie stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Powikłania są rzadkie. Ale jeśli one występują, są ciężkie: ciężki przypadek alergicznego zapalenia spojówek prowadzi do powstawania blizn w oku. Jeśli istnieją jakiekolwiek objawy zapalenia spojówek, należy zasięgnąć porady lekarza, zwłaszcza jeśli podejrzewasz, że problem związany skontaktować noszenia soczewek. Ponadto, należy niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą, jeśli nie było ból oczu, światłowstręt (nadwrażliwość na światło), niewyraźne widzenie, intensywne zaczerwienienie jednym lub obu oczach.