193 Shares 7731 views

Pholiota złoty – Royal grzyby

Królewskie grzyby – nazwa zwyczajowa Pholiota złoty, rodzina grzyb Strofarivaevye. Te ostatnie obejmują, i inni przedstawiciele królestwa natury. To miód pieczarkowy lato, fałszywe i wiele grzybów. Pholiota złoty rośnie na pniach roślin liściastych, preferując wierzby i olchy, rzadko na pniach brzozy. Jednak czasami można znaleźć na żywych i martwych drzew iglastych ras na terenach bagiennych. Nauka zna około 150 różnych gatunków grzybów, tylko około trzy tuziny Rozszerzony na obszarach leśnych centralnej Rosji. W Japonii, niektóre odmiany są uprawiane Pholiota, rosnące na specjalnych plantacjach na sprzedaż.

opis

Królewskie grzyby (Pholiota Złote) jak konwencjonalny, Semeyko rozstrzygać, małe grupy. W wyglądzie, to grzyb jest znacznie różni się od innych kolegów. Nasadka osiąga prawdziwe king size, rosnąca do 20 centymetrów. Królewskie grzyby, zdjęcie, które jest przedstawione w artykule, wyglądają bardzo słodkie i niezwykłe.

Te pokryte złotem nasadki nieco ciemniejsza w skali kolorów (stąd nazwa grzyba) i przypominają kolczaste kulek, które są przeznaczone na cienki (w stosunku do ich rozmiaru) średnicy 1-2 cm trzpienia rozkładany w czasie do 15 cm długości. Jako „starzenie się” Pholiota kapelusza blada, zabrudzeniem nieprzyjemnych odcienie, a podstawa, wręcz przeciwnie, odwraca się od jasnożółtego do brązowego koloru. Królewskie grzyby – grzyby, zdjęcia, które są często wykorzystywane do ilustracji, ze względu na ich niezwykły wygląd.

okres owocowania

Pierwsze złoty kapelusz młodych Pholiota pojawiają się w lasach liściastych w połowie lipca i zachwyci grzyb do połowy października. Nawiasem mówiąc, ze względu na wczesne pojawienie królewskich grzybów jest często mylony z fałszywym, które rosną w lasach wokół tej samej porze roku. Szczyt owocowania Pholiota występuje na początku i połowy jesieni, i trwa do pierwszych przymrozków.

Zastosowanie w kuchni

grzyby królewskie, o którym mowa warunkowo fałszywe. Przy wytwarzaniu koniecznym gotowany przez 20 minut. Te grzyby są wykorzystywane w dań głównych i sałatek. Dobry smak Pholiota doskonale łączyć ze smażonymi ziemniakami i cebulą. Są one tak samo dobre w wytwarzaniu półwyrobów na zimę. Smak, który ma królewskie grzyby zebrane w lasach iglastych, różni się od smaku grzybów z drzew iglastych – są trochę gorzki smak. Ponieważ są one najlepiej wykorzystywane wyłącznie do solenie i marynowanie. Ponadto, Złoty Pholiota idealny dla zasushivaniya i zamrażania.

skład żywności

Królewski grzyby są źródłem tiaminy i ryboflawiny, witaminy PP, C i E. Ponadto, grzyby zawierają takich przydatnych dla ludzkiego ciała mikroelementów, takich jak fosfor, magnezu, wapnia i potasu, sodu i żelaza. Kompozycja zawiera złoto Pholiota Beks 2,2 g tłuszczu, 1,2 g 0,5 g węglowodanów. Kaloryczny grzyb – 22 kcal na 100 g produktu.