861 Shares 8563 views

Powielanie storczyków domowych w domu – jak ten, aby uzyskać dwa?

Powielanie storczyków domowych w domu zależy od typu, do którego się odnosi. Faktem jest, że storczyka – rodziny, która obejmuje ogromną liczbę różnych rodzajów i gatunków. Dlatego bardzo określenie „dom orchidea”, reprodukcja jest zainteresowany hodowca nieco błędne.


Najbardziej popularne do dekoracji wnętrz są storczyki, takie jak „Phalaenopsis”, „Dendrobium”, „Cattleya”, „Wanda”, „Miltonia” i kilka innych odmian wyprodukowanych przez krzyżowanie gatunków rodzimych. Wśród nich są zarówno rozgałęzienia typu sympodialnego i monopodialny rośliny. Co to znaczy? Monopodialny rośliny mają tylko jeden punkt wzrostu a jeden uciekł. Znamiennym przykładem jest orchidea „Phalaenopsis” – jeśli chodzi rośnie umiera, z dużym prawdopodobieństwem zabił całą roślinę. Rozgałęzienia typu sympodialnego rośliny mają kilka punktów wzrostu i jednocześnie może rozwinąć wiele pędów. Należą do nich na przykład, to "Dendrobium" "Miltonia" "Cattleya".

Jednym z pierwszych, które przychodzą na myśl, sposoby, w których można spędzić storczyki w domu powielanie w domu – to jest zapylanie i zarodniki nasienne siewem. Należy zauważyć, że metoda ta wydaje się prosta na pierwszy rzut oka – ale w rzeczywistości można osiągnąć wyniki tylko metodami przemysłowymi. Chociaż kwitnie w domu storczyki nie są rzadkie, dojrzewanie trwa długo, a nawet zasiać ziarno – i na poważne wyzwanie, ponieważ ich mikroskopijnej wielkości.

W południowo-wschodniej Azji, gdzie zwielokrotnienie storczyki w ten sposób umieścić na strumieniu zarodników zaszczepiono do butelek z roztworem odżywczym i jest hermetycznie zamknięty. Na specjalnych farmach hoduje sadzonki, które mogą być swobodnie zakupione i kiedy roślina wypełnia pojemnik, pojemnik jest podzielony i umieścić roślinę w specjalnej gleby. Nawet jeśli taka procedura będzie mógł spędzić w domu, to będzie kilka lat zanim roślina jest na tyle stary, aby kwitnąć.

Powielanie storczyków domowych w domu może być wykonana przez podzielenie, jeśli dotyczy ona sympodially typu. W tym celu na przeszczep uważać, aby podzielić roślinę na kilka części tak, że każdy bit był wystarczająco korzenie. Następnie części są osadzone w różnych doniczkach, i opiekuńczy dla nich odbywa się jak dla dojrzałych roślin.

Jest to kolejny dość – monopodialny storczyki. Uważa, że w celu reprodukcję storczyki w domu w domu z powodzeniem, można odwołać się do sadzonek lub stymulować powstawanie dzieci. I, jak Jak na ironię, najbardziej Easy- care „Phalaenopsis” mnoży największe trudności ponieważ zakład tworząc dzieci powinny być w szczególnych warunkach: temperatura powietrza 26 stopni i powyżej. Dla niemowląt utworzona z nieaktywnych pączków u podstawy szyi lub szypułek, nawet zniknęły. W skrajnych przypadkach, można uciec się do użycia pasty cytokinin, zwłaszcza jeśli to rzadki przypadek rośliny macierzystej umiera.

Można nadal łodygi szczepione, najważniejsze, że w każdym miejscu mieć co najmniej dwa pąki. Dzielenie się umieścić na mokrym mchu w teplichku i monitorowania temperatury i wilgotności wewnątrz – powinny być wystarczające. Niemniej jednak, łodygi kwiatowe „Phalaenopsis” wciąż rosną dość rzadkie. Inną rzeczą, „Wanda” – dla ich reprodukcji potrzebuje tylko kawałek rośliny z kilkoma korzeniami, dość duże okazy można podzielić na wiele kawałków.

Więc reprodukcja orchidea – dość pracochłonna i trudna sprawa, zwłaszcza jeśli chodzi o monopodialnie egzemplarzy. Dlatego proces ten lepszy zaufać profesjonalistom.