138 Shares 7789 views

Temperatura dziecko 38 i suchy kaszel: przyczyny i leczenie

Dziecko temperatura 38 i kaszel? Co jest tego powodem? Jak działać w tej sytuacji?


Kaszel – reakcję ochronną korpusu przeznaczony do usuwania drażniących z dróg moczowych. Suche (lub nieproduktywnych) kaszel – kaszel bez flegmy. Normalnie, to może pojawić się u małych dzieci w godzinach porannych, a czasem w ciągu dnia, a jeśli nie towarzyszą inne objawy choroby, nie jest uważany za chorobę. Może być również oznaką rozpoczynającego zapalnego w drogach oddechowych. Na przykład, szczekanie kaszel, zapalenie krtani, „metal”, gdy tchawicy – kaszel jest doświadczana jako męczące, nawiedzenia.

Atakować suchy kaszel może występować w kontakcie z ciała obcego w drogach oddechowych, ataku astmy, chorób alergicznych. Należy zauważyć, że niemowlęta odruch kaszlu jest bardzo słaby i nie pozwala prawidłowo kaszel.

Gdy jest temperatura?

Wzrost temperatury, a także kaszel, – jest jednym z obronnych reakcji organizmu i występuje u dzieci dość często. Jego przyczyna może być zakażenie, reakcje alergiczne, choroby układu nerwowego, przegrzanie ząbkowania odpowiedź szczepień profilaktycznych. Podwyższenie temperatury do 38,5 ° nie jest niebezpieczna i nie wymaga obróbki przeciwgorączkowe leków, z wyjątkiem, gdy ciepło towarzyszy gorączka, ból mięśni i stawów, jeśli wcześniej obserwowana ze wzrostem temperatury, skurcze (drgawki gorączkowe) lub gdy temperatura wzrosła z dziecko w ciągu dwóch miesięcy.

Jak pozbyć hipertermii bez narkotyków?

Jeżeli silne kaszel u dziecka, a temperatura 38 i powyżej, oprócz leków jest to możliwe, aby zmniejszyć do złożonych środków, nazwany fizycznych metod chłodzenia. Oni poprawa stanu zdrowia dziecka i zapobiec dalszemu wzrostowi temperatury. Pierwszy to znaczy, że nie trzeba rozpieszczać dziecko, ponieważ może to prowadzić do udaru cieplnego. Temperatura w pomieszczeniu musi być wygodne, odzież – łagodne, naturalne tkaniny, dobrze przepuszczająca ciepło. Można zastosować gąbkowania ciepłą wodą do szybkiego obniżenia temperatury (woda lub alkohol użycie zimno jest niepożądany, ocet może być używany tylko dla starszych dzieci). Przetrzyj twarz, ręce, szyja, klatka piersiowa, nogi, po przetarciu dziecko nie jest opakowane, gdyż może to spowodować odwrotny skutek.

Kaszel i temperatura

Najczęstszą przyczyną, z powodu której może być suchy kaszel i temperatura 38 w dziecko – wirusowego zakażenia dróg oddechowych (na zimno lub grypa). Choroby te są jednymi z najbardziej powszechne wśród dzieci, a mimo pozornej nieszkodliwości, mogą powodować bardzo niebezpieczne komplikacje – False zad, zapalenie płuc, zaostrzenie przewlekłych zakażeń dróg oddechowych, uszkodzenie nerek, wątroby i układu krążenia.

Dlatego, jeśli dziecko ma kaszel i temperatura 38, pozwól choroba podejmuje oczywiście nie. Konieczne jest pilne zajęcie się do pediatry. Według różnych źródeł, kaszel i gorączkę 38 a dzieckiem (Komarovsky, Shaporova i inne) są najczęstszymi przyczynami traktowania rodziców do kliniki lub lekarza dyżurnego w domu, a często w takich przypadkach diagnoza jest „SARS” lub „grypa”.

SARS i grypy

ARI wywołane różnymi wirusami zakażających, nosogardzieli i jamie ustnej, krtani i tchawicy (adenowirusy, rinowirusy, wirusy zespólni układu oddechowego). Choroba nie zawsze zachodzi w wysokiej temperaturze, ale suchego kaszlu i nieżyt nosa występuje w pierwszych dniach choroby. Najczęściej dzieci zachoruje w okresie poza sezonem, jesienią lub wiosną, gdy zmienna pogoda ma na przeziębienia.

W przeciwieństwie do grypy SARS jednym z najwcześniejszych objawów – ból głowy, zmęczenie, osłabienie, bóle mięśni, a tylko trzy lub cztery dni, nie ma dziecka temperatura 38, kaszel i smark. W sezonie epidemicznym (luty-marzec), grypa chorych dzieci do 30 100 tys. Powikłania grypy, głównie zapalenie płuc, wywołane zarówno przez wirus grypy, a może wystąpić towarzyszące flora bakteryjna jest bardzo trudne, a nawet doprowadzić do śmierci.

Leki stosowane w leczeniu grypy

Carry grypy na nogach, podobnie jak wielu dorosłych, dzieci, nie należy, a jeśli temperatura dziecka 38 i kaszel, należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

W leczeniu grypy są głównie stosowane leki przeciwwirusowe ( „Rymantadyna”, „Alguire”, „Tamiflu”, „Relenza”), są one głównym środkiem walki. Ponadto, lekarz może przepisać lek interferon i interferon induktorów (popularne leki "Kagocel", "Arbidol", "Grippferon"). Pod wskazaniach leki objawowe ( „Theraflu”, „Coldrex” i tak dalej. D.) zostanie przypisany. Należy zauważyć, że preparaty terapii objawowej, aby pomóc złagodzić suchy kaszel i temperaturze 38 dziecko, ale nie mają wpływu na wirusa grypy i wirusów wywołujących SARS, dlatego dla pełnego leczenia nie są wystarczająco.

Preparaty stosowane w leczeniu SARS

Jak dobrze wiadomo, jeśli nie leczy przeziębienia, to trwa siedem dni, a nieleczone, tylko jeden tydzień, więc w leczeniu SARS powinny dać pierwszeństwo leczenia objawowego. Pierwszym z nich jest spraye zwężające naczynia i krople do nosa (wahają się w aptekach jest szeroki i zróżnicowany), leki przeciwbólowe, w tym dzieci są zwykle używane „Paracetamol” i „Ibuprofen” ( „Nurofen”) i leki wykrztuśne ( „Lasolvan” "bromheksyna", "ACC").

Należy pamiętać, że dzieci poniżej trzech lat, często są w stanie skutecznie kaszel, wykrztuśne leki więc stosować je z rozwagą. Preparaty zawierające kodeinę zimno dla dzieci nie są wykorzystywane w ostatnim czasie. Ponadto, nie są stosowane w odniesieniu do preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna) i metamizol sodu (Analgin) z uwagi na ich negatywny wpływ na hematopoezę.

W żadnym przypadku samoleczenia, ponieważ może to zaszkodzić zdrowiu dziecka. Wszystkie leki powinny być podejmowane na podstawie recepty.

reżim leczenia

W leczeniu SARS lub grypa, gdy temperatura dziecka 38 i kaszel jest bardzo ważne, aby przestrzegać schematu terapeutycznego. nie powinien być zmuszany do wykonania z dzieckiem do łóżka, jeśli nie chce, ale także aby umożliwić nadmiar aktywności fizycznej nie jest również warto. W pokoju dziecka, trzeba utrzymać komfortową temperaturę i upewnić się, że powietrze nie było suche. Kiedy suchy kaszel pomaga inhalacja parowa, wdychanie ziół (rumianek, eukaliptus), nadmierne picie ciepłych (słaba herbata, słodkie soki, napoje owocowe, napoje owocowe). Aby obniżyć temperaturę stosowane metody chłodzenia fizycznej, jak wspomniano powyżej.

W niektórych przypadkach awaryjnych medycznego?

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeżeli:

  • temperatura dzieci wzrosło do 40 i powyżej.
  • Suchy kaszel i gorączka 38 dziecka odbywa się w ciągu trzech dni, pomimo leczenia zaleconego przez lekarza.
  • Od temperatury tła i kaszel pojawiają się inne objawy – wysypka, wymioty, biegunka, lub stan dziecka pogarsza się na tle początku odzysku.
  • Mając na reakcje alergiczne na leki stosowane (często może spowodować aromatycznych w tabletki i proszki).
  • Dziecko ma choroby przewlekłe, a gorączka i kaszel spowodowane ich nasilenie.
  • Dziecko odmawia picia, istnieją oznaki odwodnienia (suchy bladą skórą, płacz bez łez, częste oddawanie moczu).

Bądź zdrowy!