180 Shares 963 views

Jaskier rodzina: ogólna charakterystyka, przedstawiciele

Rodzina obejmuje wiele różnych jaskry w wyglądzie i strukturze roślin, rozmieszczonych głównie w umiarkowanych i zimnych klimatach. Występują one na wysokich pastwiskach. Jaskier rodzina, ogólna charakterystyka i opis przedstawicieli, które są przedstawione poniżej, obejmuje zarówno rośliny trujące, i leczniczych i ozdobnych. Niektóre gatunki są wymienione jako zagrożone.

Jaskier rodzina: ogólna charakterystyka

Kluczowe cechy rodziny roślin Ranunculaceae czynienia z cech zewnętrznych i cech struktury organów. W szczególności, wśród zdominowane przez wieloletnich roślin zielnych z naprzemiennych liści bez przylistkami.

jaskier rodzina należy do kolorów, to znaczy do roślin kwitnących. Kwiaty są zazwyczaj poprawne, biseksualny. Najczęstszym typem kwiatów kiść piątki, ale zdarzają się przypadki Płatki odchyleń. Charakteryzuje się dużą liczbą pręcikami i słupkami.

Zbiornik połączony z pręcikami i perianth tłuczkiem. Mocowanie za darmo. Perianth corolla mogą być proste lub podwójne, a czasem skok może być przekształcona nektarników.

Rodzina jaskier charakteryzuje zapylenia krzyżowego. Self-zapylanie – rzadkie zjawisko. Rodzaj owoców – niełupka lub ulotki.

rozpiętość

Jaskry rośnie niemal wszędzie. Łąki, pola, lasy – to wszystko przedstawiciele siedliska rodziny. Wiele Ranunculaceae mieć własności toksyczne. Może zaszkodzić pokarmowego, układu krążenia zarówno ludzi jak i zwierząt. Charakterystyczne objawy zatrucia są: wymioty, biegunka, kolka, drgawki, powolny puls. Jeśli zwierzę zjada zbyt dużo jaskry, może to prowadzić do śmierci, która nastąpi w ciągu 6-12 godzin od wystąpienia drgawek. Co ważne, te toksyczne właściwości zostają utracone podczas suszenia.

wartość

rodzina jaskier dość liczne, a niektóre rośliny są wysoko cenione w ogrodnictwie (piwonii, tojad, Clematis). Są wśród roślin i ziół, takich jak Adonis wiosny, który jest stosowany w leczeniu chorób serca. Jednym z pierwszych wiosennych kwiatów jaskier jest złotem, a na łąkach można znaleźć Ranunculus repens.

Rhode jaskry – najliczniejsze

Ten rodzaj punktu i odpowiada za prawie wszystkie rodziny jaskier. Przedstawiciele rodzaju są bardzo liczne – ponad 300 gatunków. Złote aureole błyszczą w słońcu, jakby posmarowana masłem, która przyciągnęła uwagę wielu mieszkańców łąki. Pomimo urody zewnętrznej, większość gatunków jaskier – chwast. I bardzo elastyczne. W walce z nimi lugovody są oczywiste przegranych. Rośliny te przedstawiają przykład niesamowitej odporności i zdolności adaptacji do warunków środowiskowych. Na przykład, Wyspy Owcze, które są stale ulewne deszcze, jaskier został dostosowany do zapylanie bez owadów. Ich nieobecność nie było przeszkodą dla szerokiej dystrybucji tych roślin.

Łatwo jest odpowiedzieć na pytanie, morfologicznej klasyfikacji Ranunculus rodzaju. Co rodzina to jest, można powiedzieć, jego nazwa. W rozmowie z wielu roślin, nawet należące do innych rodzajów, ale mają typowe objawy rodziny, używać tej nazwy.

jaskier ostry

A kwiaty chwastów łąka wiosną. Można go znaleźć na łąkach aż do późnej jesieni. Pędy korekta może być bardzo różna, waha się od 20 cm do 60 cm.

Najbardziej typowym przedstawicielem rodziny – to jest cierpki jaskier. rodzina roślina choć bardzo zróżnicowane, ale ten gatunek jest najbardziej przybliżona, z ewolucyjnego punktu widzenia dawnych przodków.

Glubokopalchatopyatirazdelnye Liście są rombowy akcji. Dolna dołączone do długich szypułkach, a górna – na krótko.

Charakteryzuje się pionowo łodyg i pojedynczych włosków wciśnięty kwiaty znajdujące się na końcach gałęzi. Rowki na szypułkach nie, ale są miękkie włosy. Kwiat pięcioraki typu. Calyx svobodnolistnaya zielonkawy kolor i darmowe płatki są pomalowane w jasnym kolorze żółtym. Na podstawie każdego płata znajduje się element miodu żelaza, która jest pokryta z łuskami.

Jednym z najbardziej niebezpiecznych zwierząt dla roślin – to jaskier ostry. Rodzina obejmuje również inne rodzaje toksyczny, ale ze względu na wszechobecną gryzący jaskier jest rośliną często staje się przyczyną zatrucia zwierząt.

ostróżka pole

Mówiąc o zakresie ostróżka, korzystać z kilku nazw: rogaty chaber, Sochirca.

Rośnie z reguły wśród zbóż ozimych, co najmniej – wśród wiosnę. Klastry Larkspur można również znaleźć na polach odłogiem.

Kwiat jest źle, niebiesko-fioletowy, z ostrogą. Rozmieszczone na trzpieniu w postaci rzadkiej szczotki rozgałęzione. Perianth reprezentowana przez dwóch kolorowych Płatki z dwóch. Zapylanie Cross, z udziałem owadów z długą trąbę. Z ich pomocą wydobyć one nektar z ostrogą. Gałęzie macierzyste może osiągnąć wysokość 30 cm. Liście troychatorassechennye płatów liniowych. Owoce – ulotka. Nasiona są ciemnoszary kolor, może osiągnąć długość 2-5 mm. Na zewnątrz są pokryte cienkimi płatkami. To ma gorzki smak i właściwości toksyczne. Larkspur przypadki zatrucia – to częste zjawisko u owiec.

lumbago

rodzaj roślin charakterystycznych komory dowodzi, jak różnorodna rodzina jaskier. Przedstawiciele może być zarówno chwasty (Ranunculus) i rzadkie roślin (przekroje). Od samego początku nie wiedzieć, jak się pozbyć, a ten ostatni nie wiem jak zapisać. Krzyż pojawia się wczesną wiosną, jak tylko topnieje śnieg. Stąd druga nazwa – przebiśnieg. Po pierwsze, ziemia zaczyna rosnąć duży kwiat delikatny fioletowy lub żółty w postaci szklance. To jest tak blisko powierzchni jest to rip to może być bardzo trudne. Wszystko zapakowane w kruchej pokrywy roślinnej, która jest utworzona przez liczne miękkimi włoskami. Ma to na celu chronić delikatny organizm przed zimnem. Dzień po dniu noga, która jest kwiat rysowane silniejsza. Liście pojawiają się znacznie później. różyczki witalność są obsługiwane przez zeszłorocznych zapasów, które są sporządzone potężny, silny, jak kawałek drewna, korzenie, ukryte w ziemi.

Komora musi być chroniona

W wielu krajach europejskich, komora stała się tak rzadko, że jego wartość ekologiczna może być porównana z wartością tygrysa w Indiach. Ból pleców jest wliczone jest w Czerwonej Księdze. Na Syberii lumbago jeszcze całkiem sporo. W celu utrzymania jej mieszkańców na wysokim poziomie, ekolodzy zrobić demografii. Obliczono wiek każdej rośliny w grupie eksperymentalnej, podkreślił podgrup młodych i starych. Wyniki były bardzo rozczarowujące. Przewaga starych osobników ponad młodego było powszechne. Wyjaśnienie tego faktu może być bardzo różny. Być może powodem tego jest niewielka liczba owadów zapylających wczesną wiosną. W związku z tym małe kwiaty są zapylane, powodując zmniejszone zawiązków numerycznych. Według innej wersji, czerwone tło tworzy zeszłoroczna trawa nie jest zbyt różowo obraz, ale włączenie purpurowe kwiaty lumbago, widocznie tak zadowolony z oczach obywateli, że chcą zabrać kawałek tej radości do jego domu. Szczęśliwy funkcja polega na późniejszym powstawania liści, nie umierać „dekapitacji rośliny„, ale owoce nie tworzą. Tak więc, nie ma uzupełnianie młody serii. Liczba starych roślin rośnie.

Kwiat lumbago rację. Oznacza to, przecinając ją na dwie części, zawsze dwie symetryczne połówki.

Okolica Tajemnica lumbago i sosny

rodzina jaskier, aw szczególności rodzaj krzyża, stał się przedmiotem badań dla Geobotaniki I. Elias. Ona z powodzeniem rozwikłać tajemnicę stałego lumbago sąsiedztwa z sosny. Okazuje się, kruche przebiśnieg ochraniacz jest wysoka sosna. I. Eliasz przeprowadzić swoje badania w lesie. Dzięki wysokie drzewa z nasion sosny są odprowadzane przez wiatr w strefie stepowej, gdzie bardzo trudno jest się ustatkować. Większość młodych pędów umrzeć przed palącym słońcem i atakiem roślinności stepowej trawy. Ale nie są niczym niezwykłym w obszarach pustynnych, gdzie młode sosny zdobiących środek gołej stepu. Zostały one zapisane i przed słońcem i przed atakiem ziół. I pomogliśmy im krzewy lumbago, które, jak miniaturowy palmowym gaju, utworzyły cień, tak niezbędnej dla młodych pędów sosny. Wzmacnianie sosna rośnie jego rady. Dokładnie sosna stopniowo zastępując virgin step.

tojad

Kwiaty tojad źle. Jednym z płatki są tak wzrosła, że stał się znacznie większy niż pozostałe. On jest jak kask, więc w niektórych krajach jest to nazywane „kaptur mnicha”. Rodzaj 60 gatunków tojadu. Wszystkie z nich są z północnych roślin półkuli. rodzina jaskier, jest znany charakteryzuje się jasnymi kolorami kwiatów. Tojad – jeszcze jeden dowód. W stepie charakterystyczny kolor żółty, w lesie – niebieski i fioletowy. Wysokość pędy mokrej srednegore gdzie z powodu dużej ilości śniegu nie zamrażać gleby może osiągnąć 2-3 metrów. Wtedy to patrzeć tylko od dołu do góry. Zarośla tojadu, jak gruba świerk, ciemne i wilgotne. Ta ciemność nie pozwala na inne rośliny rosną. Gleba jest pokryta opadłych liści tojad. Łodyga na górnym końcu ogromny pędzla, girlandę kwiatów kasku: od dołu, są duże, pełnowymiarową, a powyżej – jeszcze pąków. prokreacja niezawodność dostarczanych przez różnym czasie dojrzewania nasion.

W ogrodnictwie, już dawno docenili piękno tojad. Myśliwi w Himalajach używając trujących bulwy tojad, zastępując je curare. Trujący i antena część, też, więc nie można wyjść z pokoju na długi czas duży bukiet. Obecność trucizny w roślinach jest gwarancją ich bezpieczeństwa, ochrony przed zjedzone przez roślinożerców. Ale jest wyjątek wśród fauny. Zieloni tojad uwielbia ucztować pika (gryzonia, jak suseł). Latem szczekuszki Wolfsbane wyciąć pędy u nasady, jak rejestratory spadły drzewa. To ich zima preform. Pikas do zgryzienia pędy, które następnie są wykonane snopiki.

Adonis

Jaskier rodzina ziół leczniczych – to Adonis. On bardzo subtelnie dopasowuje się do warunków rzeczywistości, w odpowiedzi na różnego rodzaju zaburzenia w przyrodzie, które są wykonane przez człowieka. Adonis – mieszkaniec stepów, co prowadzi do małej wysokości roślin (50 cm). Liście są typowe dla tego siedliska – wąskie plastry, prawie nitkowate, takie jak marchew. Bujne kwiaty, złoty kolor. Liczba płatków waha się od 15 do 20 sztuk, wiele pręcikami i słupkami. Kwiaty są stosowane w farmakologii. Są one wykorzystywane jako surowce do produkcji kropli serca. Ale orki stepy, a liczba Adonis maleje. Starali się być uprawiane w ogrodzie, ale, niestety, tam nie zostanie złapany. Dlatego obszary stepowe gdzie Adonis został zachowany, należy uważnie pilnować.

Charakterystyka rodziny jaskier byłby niepełny bez odniesienia do jego różnorodności. Liczba urodzeń w tej rodzinie osiągnie pięćdziesiąt i gatunków – ponad 2000. Jest to głównie trawa, w rzadkich przypadkach – krzewy. struktura drewna (wtórne) jest charakterystyczna tylko dla kilku gatunków.

814 shares 1880 views
473 shares 4242 views
97 shares 4986 views