134 Shares 7291 views

Szpital Kliniczny № 5 ("Medgorodok"), Togliatti: lekarze i opinie

"Medgorodok" (Togliatti) jest nazwą jednego z największych szpitali klinicznych w mieście. Historia instytucji rozpoczęła się od punktu usług medycznych, który znajdował się w gigantie samochodowym AvtoVAZ. Dzisiaj jest to nowoczesne multidyscyplinarne centrum, w którym do 200 tys. Osób odbywa rocznie usługi.

Historia

Szpital Kliniczny nr 5 jest wielodyscyplinarną nowoczesną instytucją, jednym z największych ośrodków medycznych w Rosji. W Togliatti klinika nazywana jest "Medgorodok", co wynika z historii organizacji.

Szpital został zbudowany w celu obsługi pracowników fabryki samochodów, słynnego AvtoVAZ i mieszkańców dzielnicy Avtozavodsky. Kompleks zajmuje 30 hektarów, w sąsiedztwie lasu. Ostateczne prace nad budową obiektu społecznego zakończyły się w latach osiemdziesiątych. Szpital był odpowiedni dla zakładu – po uruchomieniu stał się największy w Związku Radzieckim.

Oprócz infrastruktury medycznej w kompleksie budynku administracyjnego weszła sala kinowa, gdzie demonstracja filmów została zakończona dopiero w 2000 roku. Innym innowacyjnym w tym czasie obiektem dla całej medycyny ZSRR była lina helikopterowa, ale jej użycie nie zostało rozpoczęte.

W 2009 r. Na szczeblu rządowym poruszono kwestię ustanowienia ośrodków opieki zdrowotnej na trasach federalnych, aby pomóc pacjentom dotkniętym wypadkami drogowymi. Jednym z argumentów przemawiających za szpitalem "Medgorodok" (Togliatti) jako uczestnikiem programu był obecność helikoptera. Od 2010 r. Rozpoczęto prace nad centrum urazów w szpitalu.

Opis

"Medgorodok" Togliatti jest dziś dobrze wyposażonym dużym ośrodkiem medycznym z multidyscyplinarną usługą ludności. Leczenie szpitalne w ścianach zakładu może zabrać ze sobą 2408 osób, przez rok szpital obsługuje do 80 000 pacjentów. Usługi szpitalne w klinice są corocznie wykorzystywane przez ponad 200 000 osób. Centrum okołoporodkowe pomaga przynieść na świat ponad 6000 dzieci, a zespół diagnostyczny prowadzi do 1 mln badań rocznie.

W placówce medycznej pacjentów przyjmuje się 48 oddziałów leczenia szpitalnego, przy czym najlepsza usługa to 5 oddziałów przyjmujących. Szybka, profesjonalna pomoc udzielana jest przez 10 oddziałów resuscytowo-znieczulających, 5 chirurgii chirurgicznych i 17 oddziałów sanitarnych. Recepcja ambulatoriów odbywa się w 2 pollinikach, komfort pracy personelu medycznego, a pobyt u chorych jest świadczony przez 5 służb pomocniczych.

Oddziały i centra

"Medgorodok" (Togliatti) przywraca zdrowie i pomaga wielu chorym w szerokim zakresie chorób. Usługi są świadczone za pośrednictwem systemu ubezpieczeń zdrowotnych lub płatne dla każdego obywatela Rosji lub cudzoziemca. Instytucja posiada następujące departamenty:

 • Położnictwo i położnictwo.
 • Reanimacja i znieczulenie.
 • Ginekologiczna.
 • Zakaźne.
 • Onkologiczne.
 • Terapeutyczne.
 • Chirurgiczne.
 • Dziecko.
 • Terapeutyczne i diagnostyczne.
 • Traumatologiczny ośrodek pierwszego poziomu.
 • Centrum artropoplastyki dużych stawów.
 • Patologiczne i anatomiczne.
 • Centrum AIDS Centrum.
 • Apteka.

Każda gałąź kliniki jest wyposażona w najnowocześniejszą technologię, co pozytywnie wpływa na jakość leczenia. Pracownicy medyczni szpitala odbywają stały szkolenie, uczestniczą w międzynarodowych konferencjach, seminariach i wielu zajęciach naukowych. Do tej pory "Medgorodok" Togliatti zapewnia miejsca pracy dla 3,5 tys. Pracowników, w których personel medyczny składa się z 600 specjalistów z najwyższej kategorii, z których wielu posiada tytuł lekarzy i kandydatów na nauk medycznych.

Centrum raka

Choroby onkologiczne, niestety, już dawno przestały być rzadkością. Corocznie wzrasta liczba pacjentów z poważną diagnozą, ich leczenie i wsparcie w mieście, którego tematem była onkologia. "Medgorodok" Togliatti posiada wszystkie nowoczesne zasoby do pracy z pacjentami.

Usługa ośrodka onkologicznego zatrudnia wysoko wykwalifikowany personel, w tym 45 wykwalifikowanych onkologów, z których pięć posiada kandydatów na nauk medycznych. Łączna liczba pracowników to 230 osób.

Dzielnice onkologiczne

Togliatti otworzył w 1967 roku pierwszą recepcję dla pacjentów ze straszliwą diagnozą – "onkologią" – "Medgorodok", a leczenie szpitalne zorganizowano w 1975 roku. Liczba pacjentów z ciężką diagnozą wyniosła 425 pacjentów, którzy musieli przekonać się o konieczności stałego nadzoru lekarskiego. Pierwszy oddział miał tylko 40 łóżek. Nowoczesna usługa na bazie Szpitala Klinicznego nr 5:

 • Dwa oddziały onkologiczne.
 • Dwa oddziały konsultacyjno-diagnostyczne onkologiczne.
 • Centrum mammologiczne.
 • Laboratorium cytologiczne.
 • Dwa oddziały chemioterapeutyczne, z których jeden jest szpitalem dziennym.
 • Dział radiologiczny.
 • Reanimacja i znieczulenie.
 • Hospicjum.
 • Jednostka operacyjna.
 • Gabinet chirurgii laserowej.
 • Gabinet Pomocy Psychologicznej.

Centrum może odwołać się do mieszkańców Togliatti, Stawropolu i miasta Zhigulevsk z rozpoznaniem "onkologii". "Medgorodok" Togliatti bierze pacjentów w dwóch zmianach. Przy składaniu wniosku do serwisu onkologicznego należy posiadać paszport, polisę ubezpieczenia medycznego, skierować lekarza prowadzącego, wyniki badań (krew, fluorografia, wyciąg z karty medycznej szpitala).

Oprócz wyspecjalizowanych specjalistów dla pacjentów z onkologią oferowana jest cała infrastruktura i placówka medyczna "TGCK-5". Konsultacje przeprowadzane są przez terapeutów, kardiologów, gastroenterologów, neurologów, psychologów, ENT. "Medgorodok" Togliatti jest wszechstronną instytucją, w której działają jedne z najlepszych pracowników medycznych w mieście.

Dla matek i dzieci

Każdego roku do sześciu tysięcy dzieci ogłasza swój pierwszy krzyk "Medgorodoku". W domu Togliatti jest jeden z najlepszych w kraju, 350 pracowników specjalizuje się w pracy. Zapewnienie wysokiej jakości usług:

 • Dwa obserwatoria położnicze.
 • Dwa oddziały patologii ciążowej.
 • Oddział rodziny.
 • Departament noworodków.
 • Diagnostyka prenatalna.
 • Resuscytacja i intensywna opieka nad noworodkami.
 • Reanimacja i znieczulenie dla dorosłych.
 • Konsultacje i diagnostyka w poliklinice.
 • Zakład pielęgnacji dla niemowląt przedwczesnych.
 • Departament Pediatryczny (szpital dzienny).
 • Zakład patologii u noworodków.

Do urodzenia zdrowego dziecka w klinice dołożymy wszelkich starań, jest to jedna z wizytujących kart kliniki "Medgorodok". Szpital przy ciąży Togliatti zapewnia pacjentom komfortowy pobyt w szpitalu, gdzie tworzone są prawie domowe warunki.

Przyjazny personel zapewnia obsługę kobiet w czasie porodu nie tylko samemu, ale także przyciąga specjalistów – terapeutów, akupunkturysty, psychologów, okulistów, urologów i wielu innych, którzy mogą zapewnić szczęśliwe macierzyństwo i zdrowie nowego pokolenia. Wszystkie kobiety w ciąży po przyjęciu na oddział macierzysty do zabezpieczenia są diagnozowane – diagnostyka ultrasonograficzna, kardiotokografia, doppler i inne.

Dział dziecięcy

Pielęgnacja dzieci w klinice zajmuje się dziatem dziecka, gdzie dzieci są poddawane badaniu i leczeniu zawodowemu od pediatrów z wieloletnim doświadczeniem. Dwie jednostki pediatryczne biorą dzieci z ich narodzin pod skrzydło i zapewniają wszystkie możliwe sposoby leczenia. Obecny szpital nie tylko prowadzi manipulacje medyczne, ale prowadzi również zajęcia edukacyjne dla rodziców i dzieci.

W tym miejscu organizowane są i działają Szkoła Diabetologiczna i Szkoła Zarządzania Ciężarem w Dziecach i Młodzież. Klinika ma oddział chirurgii dziecięcej, gdzie młodzi pacjenci są leczeni oszczędnymi, nowoczesnymi metodami. Dział okulistyki ma okazję pomagać zarówno dorosłym jak i dzieciom w terapii i chirurgii.

Na podstawie działu dziecięcego istnieje centrum badawcze o znaczeniu międzynarodowym, gdzie badania kliniczne leków syntetyzowanych w celu zwalczania chorób takich jak toczeń rumieniowaty, twardzina skóry, reumatoidalne zapalenie stawów itd.

Rodzaje usług

"Medgorodok" Togliatti daje obywatelom możliwość wyboru sposobu uzyskania pomocy:

 • Szpital Kliniczny nr 5 jest instytucją, w której usługi świadczone są w ramach gwarancji państwa za bezpłatną opiekę medyczną. Lista obejmuje usługi rehabilitacji, terapii, hospitalizacji, paramedycyny, niektórych usług dentystycznych i tak dalej.
 • Dla wszystkich pacjentów otwarto biuro płatne. "Medgorodok" Togliatti oferuje szeroką gamę zabiegów, zabiegów diagnostycznych i leczenia na bazie ambulatoryjnej lub w szpitalu.
 • Osoby, które podpisały umowę o dobrowolnej ubezpieczeniu zdrowotnym, proszone są o kontakt z firmą ubezpieczeniową i uzyskanie usługi w klinice.

Aby umówić się na spotkanie z interesującym specjalistą, należy skontaktować się z rejestrem szpitala "Medgorodok" (Togliatti). Lekarze akceptują pacjentów według harmonogramu. Dla wygody odwiedzających wprowadza się usługę – kolejkę elektroniczną, która oszczędza czas zarówno dla odwiedzających, jak i dla eskulistów.

Pełna lista usług handlowych znajduje się w biurze № 21 budynku administracyjnego, otrzymują również kupony na zwiedzanie niezbędnego specjalisty i płacić za usługi. Komfort pacjenta i jakość obsługi są ważnymi elementami pracy klinik, dotyczy to także osób, które uczęszczają do płatnego biura (Medgorodok, Togliatti), telefonu do informacji i rejestrów – 8 (482) 79-00-03 / 04/05.

Recenzje

W ciągu roku tysiące pacjentów z różnymi skargami i chorobami zwraca się do największego ośrodka medycznego "Medgorodok" (Togliatti). Lekarze z większości oddziałów otrzymali od swoich pacjentów informacje zwrotne. Większość osób leczonych w szpitalu zgłasza komfortowy pobyt w długoterminowym leczeniu. Pacjenci zauważają, że przeciętny personel medyczny kliniki odznacza się reakcją, chęcią pomocy wszystkim i doskonałą znajomością ich działalności.

Powiedziano mi wiele pozytywnych rzeczy o domu macierzystym "Medgorodki". Młode matek w recenzjach wskazujĘ …, że dostały pełny pakiet usług i wiele ciepłego podejś cia od wszystkich pracowników departamentu. Kobiety opowiadały o wygodnych oddziałach, najnowszym wyposażeniu, wygodzie dla matki i dziecka. Szczególnie zwracała uwagę na wysoki profesjonalizm położnych, dzięki czemu światło wydawało się zdrowymi niemowlętami.

Jednak nie wszyscy lubili pobyt w klinice i jakość świadczonych usług, jak negatywne opinie mówią nam. "Medgorodok" Tolyatti przyniósł rozczarowanie niektórym pacjentom i do kogoś powikłań spowodowanych niewłaściwym leczeniem. Wskazuje się, że w poczekalni znajdują się duże kolejki, a recepcja jest bardzo powolna, co jest trudne dla pacjentów z ostrym bólem. Przeprowadzono negatywne oceny lekarzy i niektórych lekarzy, którzy traktowali pacjentów powierzchownie.

Przydatne informacje

Adres szpitala klinicznego nr 5 w Togliatti: bulwar zdrowotny, budynek 25.

Telefon automatycznej usługi informacyjnej: 8 (8482) 79-02-03.

Jak dotrzeć środkami transportu publicznego:

 • Autobusy linii 35, 252, 33, 373, 36 do przystanku "Medgorodok", "Szpital Dziecięcy".
 • Trasy trolejbusowe № 14 i № 15.