274 Shares 4164 views

Flaga i herb Tambov: historia, opis, ciekawostki

Gdzie jest i co ciekawe Tambow? Jak są jego oficjalne symbole? Jaka jest historia godła i flagi miasta? Wszystko to zostanie omówione w naszym artykule.


Tambow: Ogólne portret miasta

„W wielu zielonych Tambov błękitnym niebie …” – tak zaczyna się jeden z wierszy radzieckiego songwriter Lwa Iwanowicza Oshanina dedykowanych do tego pięknego miasta. Patrząc w przyszłość, możemy zauważyć, że te dwa kolory zawierać flagę i herb Tambov. Tutaj, naprawdę, bardzo zielone. W stosunkowo małym mieście istnieje ponad tuzin parkach!

Tambov znajduje się 450 kilometrów na południowy-wschód od Moskwy, na granicy lasu i stepu strefach. Dlatego też, w okolicy można zobaczyć zieleń lasu, a ogniste żółtych łanów. Nawiasem mówiąc, w tym samym czasie miasto było niemal głównym spichlerzem Cesarstwa Rosyjskiego. A dziś jest to jeden z najbardziej przyjaznych środowisku miast w kraju.

Tambow została założona w 1636 roku jako twierdza w celu ochrony przed nomadami. Twierdza została zbudowana z umysłem, tak, że natura sama pomogła bronić się przed wrogami. Jednak ich bezpośrednią funkcją ochronną w historii tego miasta twierdzy, więc nigdy nie był w stanie wykonać.

Tambovchane – ludzie kapryśna i trochę wolnego. Chłopi Tambov wielokrotnie buntowali się przeciwko ich prześladowców i właścicieli, a wobec reżimu sowieckiego.

Jednak nie tylko jedna historia przyciąga turystów mieście Tambov. Istnieją liczne zabytki architektoniczne, stare kamienne kościoły, pałace, obiekty cywilne. Jeden z najpiękniejszych – dwór Aseeva. Plotka głosi, że bogaty przemysłowiec, pierwszy zbudowany dla siebie drewniany dom, ale potem spalili jego własna i zbudowany bardziej luksusowy pałac, ale z kamienia.

Wszyscy goście na pewno Tambov na nabrzeżu. Ten dwupoziomowy deptak – być może najważniejszy symbol miasta. Rozciąga się ona na dwa i pół kilometrów wzdłuż lewego brzegu rzeki CNA.

Herb Tambov: Opis symbol

Tambow płaszcz jednego z najstarszych w całej Rosji. Ten symbol miasta został zaprojektowany pod koniec XVIII wieku.

Płaszcz widok konwencjonalnego prostokątnego panelu wskazała w dół, z zaokrąglonymi dolnymi narożnikami. Tarcza pole jest podzielona na dwie części: górną Azure (grubych) i dolną zielono. W centrum godła znajduje się ula złota. Nad nim wisiał w powietrzu trzy złote pszczoły, umieszczone jak wachlarz.

W swojej obecnej formie herb Tambov została zatwierdzona w lipcu 2008 roku (trzy miesiące później, drobne zmiany zostały wprowadzone do niego). Symbol jest zawarta w rejestrze heraldycznego Państwowej Federacji Rosyjskiej pod numerem 4233.

Herb Tambov i jego historii

Pierwsza wersja herbu miasta został zatwierdzony w 1730 roku. Pół wieku później ponownie potwierdziła cesarzowa Katarzyna II. To, co jest napisane w opisie herbu Tambov dnia sierpnia 1781: „W dziedzinie ula i lazorevom nad Nim trzy zolotyya bee …”.

Początkowo herb Tambov został zatwierdzony jako flaga bitwy Tambov dragonów. Jednak był to rój stylizowane zamku, który został założony w 1636 roku i był kluczowym przyczółek obronny na południowych granic Rosji. Warownia była wielokrotnie oblegana przez wojska tatarskie i Nogai, ale żaden z nich nie udało się go uchwycić.

Co ciekawe, w czasach sowieckich, godło nie ma oficjalnego statusu. Jednak w 1986 roku, został wydany znaczek pocztowy z jego wizerunkiem.

Dopiero w 2002 roku, historyczny herb miasta został ostatecznie przywrócony. Jego odbudowa wzięli udział członkowie Związku Rosyjskiej heraldyki. Artysta i projektant nowego emblematu stał Oksana Afanasyev i zaleca ten proces Constantine Mochenov.

Wartość herbie miasta Tambov

Ula i pszczół – to główne elementy artystyczne herbem miasta ramionach. Jaka jest wartość nieodłączne w nich?

Pszczoły są tradycyjnie uważane za jeden z najbardziej pracowitych owadów na naszej planecie. W związku z tym wizerunek herbu miasta Tambow nie jest przypadkowy. uosabiają one bogactwo i dobrobyt tego regionu, a także ciężkiej pracy jej mieszkańców. Ponadto długi Tambow wylądować słynie pszczelarstwa. Lokalny miód słodkie rzeki „spread” w całej Rosji, a opinie o nim były tylko chwalić!

Po mieście – lipowego drewna i stałych traw. Te czynniki i są kluczem do doskonały smak i właściwości lecznicze miodu Tambov. Ponadto, rój pszczół w ramionach miasta – to również alegorią jego rozwiniętej gospodarce. Rzeczywiście, pod koniec ubiegłego wieku Tambow stał się ważnym ośrodkiem przemysłowym regionu.

W szczególnych okazjach coat of arms miasto może ozdobić wstęgę Orderu Czerwonego Sztandaru Pracy, Tambov który został nagrodzony w 1986 roku.

Flaga Tambov

Flaga Tambov, a także płaszcz miasto broni została zatwierdzona w lipcu 2008 roku.

Jest przedstawiony przez prostokątne łopatki z klasycznym proporcjami 2: 3. Panel jest podzielony na dwie poziome pasy. Górny niebieski (błękit) zespół zajmuje dwie trzecie powierzchni flagi, tym niższy jest zielony. W centrum flagi umieszczony jest złoty ula z trzema złotymi pszczołami, ułożone jak wachlarz nad nim.

Warto wspomnieć o znaczeniu kolorów, które są obecne w flaga miasta Tambov. Istnieją tylko trzy: niebieski, zielony i złoty. Pierwszy z nich reprezentuje piękno i wspaniałość, drugi – nadzieja i obfitości, a trzecie – bogactwo, hojność i wielkoduszność.

Konkludując

Flaga i godło miasta Tambov wyglądają prawie identyczne. W obu symboli miejskich obecny złoty i trzy ulu pszczół, które latają nad nimi.