764 Shares 1011 views

Łącznik elastyczny do muru: rodzaje, koszt, instalacja

Dekorowanie domu za pomocą cegieł jest dość popularne. Przy wyborze materiału do być jakościowo Link razem elementy konstrukcji są dostępne. Są łożyska ściany, izolacji cieplnej i materiał pokrywający. Aby to zrobić, to zaleca się stosowanie elastycznych połączeń.

Czym jest łączniki danych?

Łącznik elastyczny do muru to specjalny pręt rowkowane. Produkowany jest długość od 20 do 60 cm. Giętkie połączenia jest zapewnienie skutecznego zamocowania materiału zwrócona do ściany nośnej w materiale izolacyjnym. Spowoduje to utworzenie silnej i stabilnej okładziny budynku.

elastyczne połączenie wielkość zależy od decyzji projektowych. W przypadku konstrukcji, do 12 m zaleca się stosowanie produktu o grubości 4 mm, która jest w stanie wytrzymać obciążenie około 900 kg. Dla budynków o większej wysokości chcesz korzystać z połączenia do 6 mm. Zatem nie powinny wydostać się z pokładu przy obciążeniu około 1100 kg.

projekt

Elastyczne połączenie z cegły, zdjęcia, które można zobaczyć w artykule są pręty. posiadają one okrągły przekrój poprzeczny i zgrubienia na końcach, z innych materiałów. Elementy te pełnią funkcję kotwicy podczas mocowania w szczelinach muru.

Łączniki Sand skutecznie zapewniają przyczepność z zaprawą. Ponadto, dodatkowe Ściana do ochrony przed korozją w alkalicznym środowisku betonu zostanie osiągnięty. Aby utworzyć warstwy w szczelinie powietrznej, użyj zamek zatrzaskowy z tworzywa sztucznego.

Właściwości elastyczne Opaski

Produkty te mają nazwy ze względu na jego właściwości. Wewnętrzne ściany budynku mają bardziej stałą temperaturę. Wynika to z faktu, że nie są one przedmiotem regularnych wahań temperatury zewnętrznej. Jednakże, zewnętrzna ścianka licowa ulega odwrotny wpływ. Warstwa ta jest w stanie oszczędzania czasu, aby ogrzała się do + 70 ° C i zamrożono do temperatury -40 ° C, w okresie zimowym. Znaczące różnice temperatur powodują że wewnętrzna ściana pozostaje nieruchoma, podczas gdy zewnętrzna geometryczny zmienia rozdzielczość.

Należy zauważyć, że elastyczne połączenie z cegły i napowietrza Great Bend. Z tego powodu są one w stanie utrzymać integralność struktury. Produkty nie są narażone na korozję. Oni nie załamać wskutek zakrętu, a nie tworzyć mostków z dość dobrej wymiany ciepła. Wysoka wytrzymałość i trwałość więzi są bardziej elastyczne od tych wskaźników, które jest tradycyjnym siatka murowane. W związku z tym, cały budynek będzie bardziej wiarygodne.

rodzaje produktów

Wskazane jest, aby korzystać z elastycznego połączenia z cegły i gazobetonowe jako związku. Jednak konieczne jest, aby wybrać odpowiedni produkt. Dzielą się one na dwie w zależności od rodzaju materiału, z którego dane są wytwarzane złącznych. W pierwszym rodzaju połączenia są wykonane z materiałów kompozytowych, z bazaltu. Przykładem jest produkcja „Galen” od krajowych producentów. Drugi typ to produkt z nierdzewnej stali, który posiada wysoką odporność na korozję. Jednocześnie zaleca się, aby komunikacja BEVER z tego samego niemieckiego producenta.

Struktury muszą wytrzymać obciążenie do zgodności z normą DIN 1053-1. W tym celu, pożądane jest stosowanie kotew do zagiętej części, a ich długość musi być większa niż 25 mm. Do tych celów może być stosowane do elastycznego połączenia kotwy murarskie bazalt piasku o długości 9 cm. W przypadku wyrobów ze stali nierdzewnej instalacji ma mieć falisty koniec i długości 5 cm.

Instalacja elastycznych połączeń

Korzystanie okładziny elastyczne połączenie z cegły, obserwować technologii. Ich liczba i lokalizacja jest określana w pierwszej fazie prac – w przygotowaniu dokumentacji budowlanej.

Najczęściej, należy użyć cztery produkty na każdy metr kwadratowy ściany nośnej. Jeśli ściany są izolowane za pomocą płyty z wełny mineralnej, elastyczne łączniki pak układ powinien wynosić 50 cm, zarówno poziomo jak i pionowo. Jest również w procesie wydzielania można stosować polistyren i piankę poliuretanową. W tym przypadku, produkt poziome pole jest 25 cm, ale nie mniej niż czterech sztuk na metr kwadratowy. Pionowa następuje indeks nie przekraczającej 100 cm.

Należy zauważyć, że złącze podatne do muru należy dodatkowo umieszczone na obwodzie otworów. Są one również obowiązek wyposażyć każdym rogu budynku o rozstawie 30 cm blisko parapetu i dylatacyjnych. Podczas montażu obserwowany minimalną wymaganą głębokość penetracji do ściany podstawowej i warstwy wierzchniej, która jest 9 cm.

Sytuacja taka może wystąpić, gdy połączenia poziomej wewnętrzna i warstwa zewnętrzna są różne. Jest to konieczne, aby zapewnić, aby połączenie nośnika w spoinie pionowej ścianie przy użyciu zawiesiny cementu i piasku w celu dokładnego rozwiązania.

Utrzymanie technologii montażu elastycznych połączeń, trzeba upewnić się, że nie staną się luźne. Początkowo wyposażony warstwy izolacji cieplnej, to mogą być zaopatrzone w elastyczne połączenie z muru. Aby to zrobić, należy przebić płytę izolacyjną i zamontować go. Jeśli przyłączenie izolacji jest na starym produktu czekać na ustawienie zaprawy w stawach, w którym połączenie zamontowany.

koszt

Produkty tego typu mają optymalne koszty dla szerokiego grona odbiorców. Elastyczne połączenie z budżetu muru to taki, który jest w stanie zapewnić niezawodność budynku naprzeciwko i jako całość, co powoduje znaczne oszczędności. Warto również zauważyć, że koszt będzie zależeć od takich czynników jak materiał numer, charakterystyka, producent i produkcyjnym. Średnia cena za jeden produkt jest dziesięć rubli. Przy zakupie wymaganej liczby komponentów zostaną osiągnięte znaczące oszczędności.