332 Shares 9740 views

Po uruchomieniu kliknięcie, ale rozrusznik nie skręcać

W pewnym momencie, można usiąść za kierownicą swojego samochodu, włożyć klucz i spróbuj uruchomić silnik. Ale nagle nieoczekiwanego – pod maską, coś zaskoczy, ale rozrusznik nie skręcać. Oznacza to, że nie mają świszczący dźwięk, po którym silnik pojazdu zaczyna działać. Oznacza to, że gdzieś tam jest błąd w uruchamianiu systemu.

Po pierwsze, możemy zobaczyć, jakie kino są, skąd pochodzą. Jest to dźwięk trakcji przekaźnika rozrusznika. Posiada zwijacz i trzyma zwój. Przekręcając kluczyk do pozycji startowej z których pierwszy rozpoczyna się wyciągnąć rdzeń przekaźnika. Ale trzyma zwój zwalnia go z powodu braku dostaw. Z tego powodu, a usłyszysz kliknięcie. I w rezultacie – nie rozrusznik obraca się silnik.

Cóż, teraz należy zrozumieć, dlaczego przekaźnik trakcyjny nie może pełnić funkcję przypisaną do niego. Pierwszym krokiem jest, aby postawić diagnozę na rozprawie, usłyszał tylko jedno kliknięcie, po którym nastąpi cisza, albo dźwięk jest stały. To jest bardzo ważne. W oparciu o tak prostej diagnozy może znacznie zawęzić rozwiązywania problemów.

Jeśli ciągle kliknie ale rozrusznik nie skręcać, powodem tego może być:

– rozładowany akumulator. Aby wyeliminować usterkę, aby go naładować.

– Luźne masy ciała z agregatu. W tym przypadku należy sprawdzić odpowiednie kontakty i wiarygodność ich połączeń. Jeśli są utleniane lub zakażenie, powinny być czyszczone z papierem ściernym. Jest również możliwe, aby położyć dodatkową masę drutu.

– Słabe styki na zaciskach akumulatora z baterii.

W wielu przypadkach, problem z brakiem stresu można przewidzieć. Na przykład, kiedy długi czas włącza rozrusznik, gdy silnik jest uruchomiony, to już należy szukać przyczyn tego zachowania. Jest możliwe, że źródłem zła rozruchu jest w baterii lub przewodów.

Jeśli tylko jeden raz po włączeniu kluczowych kliknięć, ale rozrusznik nie skręcać w tym przypadku przyczyną usterki może być:

– słabą masy silnikowego;

– w złym podłączenia przekaźnika trakcyjnego starter lub zwęglania ich kontaktów międzyludzkich;

– w starterze.

Rozwiązywanie problemów powinno być wykonywane w tej samej kolejności, jak mowa powyżej. E. Najpierw sprawdź masę silnika i niezawodne połączenia. Jeśli przyczyna leży w nich, a następnie rozrusznik nie musiał strzelać. W przeciwnym razie, nie może obyć się bez demontażu. Na to następujące uszkodzenia rozrusznika, które nie pozwalają, aby system działał poprawnie uruchomić:

– spalone przewód z przekaźnika napędowym a uzwojenia silnika STARTER;

– zużyte szczotki rozrusznika ;

– zużyte rozrusznik Bush, także

– zwarcie uzwojenia twornika;

– Nie było otwarte lub krótki uzwojeń STARTER;

– zniekształcony albo złamany Bendix jazdy rozwidlenia;

– istnieją twarze rock na zębach Bendix.

To z tego powodu pod maską środków transportowych zaskoczy, ale rozrusznik nie skręcać. wydajność zwrot samochodu w większości przypadków łatwo sprawdzić elektryczne i adresowania stwierdzonych uchybień. Jeżeli przyczyną jest awaria rozrusznika, w tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie naprawy lub wymiany na nowy.