814 Shares 6114 views

Rower elektryczny z własnymi rękami przez 30 minut. Samochodowy rower elektryczny

Popularność takiego zwartego, lekkiego i bezpiecznego środka transportu, takiego jak składany rower elektryczny, rośnie z roku na rok. Jak zrobić taki projekt z własnymi rękami, aby zaoszczędzić na zakupie?


Korzyści

Eksperci twierdzą, że aby dokonać modnej i wytrzymałej konstrukcji, jest trochę dowcipne, aby kupić odpowiednie części – a wierny elektryczny koń jest gotowy. Ma wiele zalet:

 • Na takim transporcie można poruszać się doskonale wokół miasta, pełnego korków;
 • Nie wymaga licencji kierowcy;
 • Nie potrzebujesz paliwa, tylko ładowanie do kontrolera elektrycznego;
 • Pomaga utrzymać sportowy kształt dzięki wykorzystywanej sile mięśniowej;
 • Wyprodukowany rower elektryczny pomaga niezależnie od sklepów i cen rynkowych.

Średnia jednostka osiąga prędkość do 42 kilometrów na godzinę i przelotuje 26 kilometrów na godzinę. Masa całego urządzenia wynosi do 35 kilogramów. Aby uzyskać wysokiej jakości i niezawodny model z dostępnych materiałów, warto skorzystać z zaleceń doświadczonych mistrzów.

Wykonujemy transport kołowy

Jak rozpoczyna się montaż całego modelu? Na początek trzeba zdecydować, jak powinien wyglądać wynik i jakie cele chcemy osiągnąć za pomocą tego transportu. Możesz kupić specjalny zestaw do roweru elektrycznego – znacznie upraszcza pracę nad montażem. Ale najważniejsze jest to, że jest to konieczne – w rzeczywistości jest to jednostka z zagęszczoną ramą, na której można umieścić elektryczny pick.

Znajdź potrzebne informacje i akcesoria mogą być sprzedawane, w sklepach dla wynalazców, na rynkach towarów technicznych. Elektro-bike z własnymi rękami przez 30 minut, aby zebrać dość siły zaawansowanego studenta.

Główne komponenty

Zwykle potrzebujesz 48-woltowego silnika, silnego motocykla, który wytrzyma, kilka narzędzi i wiązań. A także cierpliwość i pomysłowość, gotowość do testów technicznych.

Dodatkowo będziesz potrzebować:

 • Specjalny sterownik z programowalną kontrolą;
 • Akumulatory kwasowe dla systemu energetycznego;
 • Hamulec tarczowy (2 szt.) Typ wirnika mechaniczny;
 • Łańcuch motorowerowy;
 • "Gwiazdka" na 13 i na 66 zębach;
 • Przełączniki;
 • Bezpieczniki;
 • Mocowanie silnika ze stali nierdzewnej.

Następnie zmodyfikowano widelec i hamulce kół. Elektro-bike z własnymi rękami przez 30 minut zaczyna zbierać się od przedniego widelca. Następnie silnik, akumulator, rezystor są zbudowane.

Niektórzy rzemieślnicy wolą składać rower składany, który w sekundach może się zwrócić od zwykłego do ładunków lub pasować do bagażnika. Składana opcja jest wygodna z różnych powodów – zmniejszenie rozmiaru kół, łatwość transportu w windzie. Istotą modyfikacji jest cięcie ramy, do której węzły łączące są spawane w dwóch miejscach. Są one mocowane za pomocą specjalnych śrub, śrub i nakrętek. Procedura montażu i demontażu urządzenia w codziennym życiu trwa mniej niż 1-2 minuty.

Wybór silnika

Samochodowy rower elektryczny wymaga stworzenia odpowiedniej nadbudówki technicznej, która ułatwi wysiłki mięśniowe. Głównym elementem całego projektu jest silnik. Jest wybrany zgodnie z wymaganym napięciem i prądem. Jednocześnie moc odbierająca powinna wynosić 400 W, a osiągnięcie prędkości 30 kilometrów na godzinę w reduktorze będzie możliwe. Zakres podróży może sięgać 30 kilometrów, w zależności od pojemności baterii.

Przed wybraniem modelu ważne jest, aby rozważyć równowagę między napięciem a pojemnością akumulatora a napięciem i pojemnością silnika. Na przykład, jeśli wybierzesz silnik o mocy 500 W i 12 V, potrzebujesz baterii o pojemności 40 amperów na godzinę. Dopuszczalna pojemność jest obliczana zgodnie z prawem Ohma. Przy normalnym poziomie rozładowania akumulator trwa dłużej i bardziej niezawodnie. Aby oszczędzać energię, lepiej jest przyspieszyć siłę mięśniową, stojąc na pedałach – oszczędza energię na poziomie 1,2. Lepiej jest spędzać ładunek w trudniejszych miejscach podczas ruchu: na wzgórzach i wzgórzach, na polnej drodze.

Ustawienie rezystora

Elektryczny trójkołowy samochód osobowy dla dorosłych lub dwukołowych wymaga również obecności uchwytów gazowych. Zmienna wersja rezystora pomaga kontrolować zmianę prędkości i liczbę obrotów silnika. Obliczanie mocy prądu przemiennego, weź odpowiednie urządzenie z żądanym napięciem. Na uchwycie hamulca nastawiane są styki dla otwarcia – ich położenie zawsze jest zamknięte, przechodzi prąd przez obwód. Naciśnięcie styków otwiera się i zamyka obwód – silnik zatrzymuje się lub przyspiesza działanie.

Zwykle standardowy zestaw rowerowy zawiera niezbędne części do montażu. Zadaniem kapitana jest zatrzymanie silnika przy nacisku na pokrętło hamulca. W tym celu weź dwa plastry aluminiowe. Jeden jest zainstalowany na ruchomych częściach hamulców, drugi – na nieruchomych. Połączenie tej kombinacji z przerwą w obwodzie silnika, które jest przymocowane do wsporników przez spawanie, daje funkcjonalny hamulec elektryczny.

Rozwój schematu

Aby samodzielnie połączyć rower elektryczny z własnymi rękoma w ciągu 30 minut, musisz mieć minimum umiejętności, ale musisz znać niektóre z praw fizyki. Na przykład prawo Ohma, odporność materiałów lub przewodnictwo elektryczne różnych substancji. Po utworzeniu prostego schematu zgodnie z klasycznymi wymaganiami technicznymi można wyraźnie dostrzec luki w projekcie, przyczyny ewentualnych nieprawidłowości lub możliwość dalszej modyfikacji.

System rowerów elektrycznych obejmuje następujące elementy:

 • Rowerowe ciało;
 • Bieżące źródło;
 • Silnik;
 • Zmienny rezystor do włożenia do przerwy w obwodzie;
 • Bateria.

Różne systemy umożliwiają ulepszenie wynalazku i przyspieszają transport do wyższych prędkości za pomocą tej samej baterii.

Wybór kontrolera

Główną różnicą między klasycznym pojazdem a elektryzowanym pojazdem jest obecność specjalnego urządzenia regulacyjnego. Jest to kontroler roweru elektrycznego, który jest pudełkiem, który manipuluje naciskiem całej jednostki. Jeśli kraj ma ograniczenie prędkości poruszania się na rowerze, to urządzenie pomoże ustalić limit podczas jazdy. Najczęściej to 25 kilometrów na godzinę.

Projekt takiego czujnika nie obejmuje szczotki elektrycznej. Jest jednak procesor, który śledzi pozycję magnesów na kółkach. Sterownik pozwala optymalnie rozłożyć obciążenie na koła, zmniejszyć wypuszczanie ciepła i silnik – aby normalizować wysiłek, aby się poruszać bez szarpania. Opracowane algorytmy ruchu pomagają poruszać się równomiernie iz tą samą prędkością.

Zasady działania

Dzisiaj można zobaczyć z własnymi oczami wystarczająco dużo pojazdów zbieranych przez rzemieślników. Wspinają się przez wspinaczkę górską, niebezpieczne akrobacje, zdobywanie wąwozów. Ale możesz po prostu cieszyć się dobrym, niezawodnym samochodem, który dzięki silnikowi dostał drugi wiatr.

Ważne jest przestrzeganie technologii wytwarzania roweru elektrycznego własnymi rękami przez 30 minut, ale nie mniej uważnie należy wziąć pod uwagę zalecenia dotyczące prawidłowego użytkowania tego pojazdu. Nie można stale przeładowywać akumulatora poza ustawioną prędkością w silniku. Również rower nie powinien być umieszczony na słońcu – akumulator może się przegrzać i stracić pojemność o 80% pierwotnej objętości. Szczególnie niebezpieczne są temperatury w okolicach 40-45 stopni w gorących krajach.

Elektro-bike z własnymi rękami przez 30 minut na zebranie może być dość wysoka. To będzie trwał przez wiele lat, jeśli zastosujesz się do środków bezpieczeństwa i prawidłowo postępuj zgodnie z wszystkimi zaleceniami.

Więc wymyśliliśmy, jak zrobić własny składany rower elektryczny. Jak widać, nie ma w tym nic skomplikowanego.