129 Shares 1977 views

Który zawiera witaminę C – Podstawowe produkty dla zdrowej diety

Kiedy witamina C znika z organizmu, rewolucja nie występuje, a jej objawy niedoboru początkowo niezauważona. Jednak pod powierzchnią, zaczynają oni swoją niszczycielską pracę. Jeśli mamy wystarczająco dużo jeść pokarmy zawierające witaminę C, na pierwszym miejscu znajduje się ogólne uczucie zmęczenia, bóle stawów i utrata apetytu. Dopiero potem obrzęk i krwawienia dziąseł i błony śluzowej. W skrajnych przypadkach, jest już w ciężkim niedoborem, szkorbut występuje. Znacząco upośledzone gojenie ran szybkość ciało ludzkie jest mniej odporne na różne typy infekcji. Jeśli wiemy, który zawiera witaminę C i nauczyć się wykorzystywać je w swojej diecie, można znacznie poprawić system odpornościowy, tolerancję wysiłku, zmniejsza czas trwania przeziębienia. Średnie dzienne zapotrzebowanie na te rzeczy dla dziecka to 40-75 mg, a dla dorosłych – 75-100 mg. Jeśli cierpisz na niedobór, to nie masz wyboru, jak tylko zwrócić się o pomoc farmakologii i zacząć używać multiwitaminy i kwas askorbinowy w czystej postaci, który zawiera witaminę C w ilości bębnowych (do 1000 mg).


Jednak, działając na zasadzie „lepiej zapobiegać niż leczyć”, typu w diecie produktów bogatych w tej substancji. Pokażemy Ci, co najbardziej witaminę C, która powinna być wymagane produkty do wykorzystania.

Niewyczerpanym źródłem naturalnej witaminy są biodra. Roślina ta nie jest przypadkiem, że jest symbolem młodości. Według naukowców, to najbardziej witaminy C – najbardziej użyteczne odmiany zawierają go 15 razy większe niż czarnych porzeczek i pietruszka, i 100 razy w porównaniu z miąższu pomarańczy, cytryny i grejpfruty. Tylko 1/4 szklanki soku (ekstrakt) z świeże róży dla dzieci i dla dorosłych, pół filiżanki pełni zapewnić tej substancji naszą codzienną dietę.

Owoce rokitnika i berberysu jest również bardzo cenna – są kolejnym naturalnym źródłem, który zawiera witaminę C w dużych ilościach. Bogate w ten pierwiastek, a owoce i jagody, zwłaszcza żurawiny i kalina. Owoce ostatni mogą być przechowywane przez długi czas po zbiorach. Doskonałym źródłem, które zawiera witaminę C w ilości 35-45 mg na 100 g, góra popiołu, który również jest bogaty w sód, magnez, miedź, kwasy organiczne, taniny i pektyny. W medycynie ludowej, został on stosowany w chorobach płuc, nerek i wątroby.

Od dawna wiadomo, że główne produkty dostępne do nas, który zawiera witaminę C są świeże i odpowiednio przetworzonych owoców, szczególnie cytrusowych. Niemniej jednak powinny one być spożywane w umiarkowanych ilościach, ponieważ są one silnymi alergenami. Ponadto, owoce tropikalne, zanim pojawi się na półkach naszych sklepów, pokonać długą drogę. substancje antyseptyczne używane do konserwowania owoców i warzyw, zniszczenie witaminy C. Te same wyniki i długotrwałego przechowywania w temperaturze pokojowej, – stężenie użytecznych substancji jest zmniejszona o około 15% na miesiąc. Kiwi, winogrona, ananas, maliny, truskawki – wszystkie te owoce są również bardzo przydatne.

Trzy razy więcej witaminy C niż cytryna, zawarte w czarnych porzeczek. Można go zamrozić i użyć go później do galaretki i dżemy. Jabłka są również cennym owocem, który gromadzi się pod skórą witaminy C. Najbardziej przydatny w tym względzie do grupy zaszeregowania – Antonówki. Wśród warzyw doskonałe źródło, które zawiera witaminę C, są wszystkie odmiany kapusty. I to nie zawali i kiszona kapusta, więc nie zaniedbywać ten produkt, szczególnie w okresie zimowym.

Ale przede wszystkim witaminy C w słodkiej papryki. Zawarte w nim, i ziemniaki, tuż pod skórą, więc warto ugotować ziemniaki „w mundurze”. Nie zaniedbuj i zielenie: pietruszka (178 mg witaminy), koper (75 mg), szczypiorek (60 mg), szpinak (64 mg).