607 Shares 7478 views

Co koc firma na silniku kupić? Koc dla silnika „Avtoteplo”: cena, opinie

Nowoczesny silnik całkowicie ostygnąć przez kilka godzin. Chociaż wiele zależy od temperatury otoczenia. Cięższe regiony północne doprowadzić do tego, że czasami w godzinach porannych jest niemożliwe, aby uruchomić samochód, dlatego wiele ośrodek do instalacji grzejników przedoperacyjnych. Ale system jest kosztowne i skomplikowane, co nie zawsze działa poprawnie. Prostsze rozwiązanie – kupić koc dla silnika. Ale nawet tutaj istnieją pewne niuanse, które możemy rozważyć.

Czy

Najpierw trzeba zrozumieć, czy jest sens takiego zakupu. Faktem jest, że nie zawsze jest to temperatura w zimie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. W takich warunkach, jeśli silnik i jego system operacyjnym, problemy z uruchomieniem nie powinno być. Ale jeśli w nocy termometrze -30 i poniżej, jest szansa, aby nie iść do pracy samochodem, a następnie przejdź do wiadomości publicznej.

To z tego prostego powodu, że jest to konieczne, aby kupić samochód pokrowce na silniku. Będzie to znacznie ograniczyć straty ciepła. Na przykład, aluminiowa głowica cylindra szybko oddaje ciepło do otoczenia, niż żeliwa. Prowadzi to do tego, że w ciągu kilku godzin przestoju silnik jest zimny. Dobrze prowadzony całkowicie chłodzony i jest jeszcze ciepły silnik spalinowy, to dwie zupełnie różne rzeczy niż faktycznie wie każdy doświadczony kierowca.

Co mówi producent

produkcja i sprzedaż avtoodeyal firm często prowadzą po prostu niesamowite figury. Na przykład, często jest to, że silnik spalinowy będzie ochłodzenie do 3 razy dłużej. Jest mało prawdopodobne, że wskaźniki te zostaną osiągnięte dzięki kocem, ale aby zmniejszyć straty ciepła w 1,5-2 razy jest to całkiem możliwe. Dlatego też, jeśli silnik ostygnie 2-2,5 godziny, to jest możliwe, aby zwiększyć tę liczbę do 4-5 godzin. Jest to wystarczające w większości przypadków.

W odniesieniu do wpływu niskich temperatur na silniku, to uważamy, że trochę niższa. Znacznie bardziej interesuje kwestia narażenia na działanie wysokich temperatur avtoodeyalo. Podczas pracy silnika spalinowego, w dużej ilości ciepła, dlatego wielu nie dostać avtoodeyala i nie używać ich z powodu ewentualnego pożaru. Ale to jest bardziej uprzedzenia. Jeśli komora silnika pokrycie zwykły koc, tak w tym przypadku wzrasta ryzyko pożaru znacznie.

Co to jest na kocu samochód

Nowoczesnych producentów stosuje się jako włókno szklane czy filc, podstawa. Ta ostatnia ma szczególne impregnacji, co znacznie podwyższa temperaturę zapłonu. Jakość produktów może wytrzymać do 1000 stopni. On sam czuł, jeśli nie poddane obróbce wstępnej, oparzenia już w temperaturze 300 stopni Celsjusza. Często producenci stosują krzemowy (bazalt) wełny. jest stosowany w budownictwie do izolowania cieplnego budynków. Ale to jest uważane za bardziej korzystną szkło. To prawie nie pali.

Ale temperatura w komorze silnika nie mogą przekraczać 100 stopni Celsjusza. Z tego prostego powodu, zastosowanie zarówno filcu i włókna szklanego można uznać całkowicie bezpieczne. Tym bardziej, że za temperaturze ujemnej.

Koc dla silnika „Avtoteplo”: Opinie

Podgrzewacz ten samochód jest duże zapotrzebowanie wśród kierowców. On produkcji krajowej, które wpływają na jego wartość. Ponadto takie avtoodeyalo dobrego rachunku. W zależności od masy pojazdu może zmienić oceny. Średnio około 4-5 kg.

Kierowcy mówią, że urządzenie nagrzewa się znacznie szybciej, a tym samym zużycie paliwa zmniejsza się trochę. Sprawność pieca zwiększa również z powodu szybszego ocieplenia bloku. Koc dla silnika „Avtoteplo”, opinii których rozważamy, ma właściwości elektryczne. To całkowicie eliminuje możliwość zwarcia. Wielu powie, że to producent dokonał najmniej ciepła. Izolacja łatwo wytrzymać kontakt z płynami technicznymi, takimi jak omyvayki ropy i przeciw zamarzaniu przez całe życie. Ogólnie rzecz biorąc, wiele bardzo chwalona „Avtoteplo” ze względu na niski koszt i wysoką jakość produktów.

O zaletach

Będziemy teraz rozważyć główne zalety, które powinny mieć żadnego avtoodeyalo, w szczególności „Avtoteplo”. Po pierwsze, jak wspomniano powyżej, jest to, aby utrzymać ciepło silnika. W rezultacie znacznie zmniejszył liczbę zimnych startów. To z kolei znacząco wydłuża żywotność silnika. zimno układ smarowania silnika spalinowego jest daleki od ideału. Kiedy olej jest zbyt gęsty, że nie będzie miał czasu, aby rozprzestrzeniać wszystkie części pocieranie, prowadzi to do przyspieszonego zużycia.

Ponadto, możliwe jest, aby zaoszczędzić na paliwie. Wynika to z faktu, że czas ogrzewania jest zmniejszona, a w związku z tym mniejsza potrzebna benzyny lub oleju napędowego, aby osiągnąć temperaturę roboczą. Koc dla silnika „Avtoteplo”, cena wynosi około 1500 rubli, oszczędność paliwa i przedłuża żywotność bloków samochodu, a to jest bardzo ważne.

Główne wady

Wadą jest to, że możliwe jest przegrzanie silnika i dolnej Ilość oleju smarowego. Ale ten ma więcej do pracy w temperaturach powyżej zera, gdy korzystanie z kocem nie ma żadnego sensu. Ponadto uszkodzenia silnika. Jest to logiczne, że podczas korzystania z avtoodeyala temperatury wznosi się w komorze silnika. Może to doprowadzić do wrzenia benzyny. W szczególności problem ten występuje w maszynach wyposażonych w gaźnik.

Brak normalnego chłodzenia sprzyjającego wrzenia benzyny i obniża moc lodu, która ma wpływ na dynamikę. Wysoka temperatura zapewnia, że zwarć. Ale to się dzieje tylko w przypadku instalacji, co jest typowe dla starych samochodów.

Jak korzystać

Zazwyczaj nie jest to problem. Kupione koc na silniku, których cena zależy od wielkości i użytych materiałów. CSF jest droższy, ale jego wydajność jest znacznie wyższa. Instalacja jest niezwykle prosta. W tym kołdra starannie dopasować do komory silnika. Krawędź Podgibayutsya tak, że kaptur swobodnie otwierać i zamykać. Od pasowania zależy od gęstości i wydajności kocem. Dlatego nie zaleca się dołączyć go bezpośrednio do maski samochodu, a między komorą silnika a warstwą powietrza jest koc.

Przydatne informacje na temat wyboru

Koc na silniku, cena jest podejrzanie niska, powinno spowodować pewne podejrzenia. Po pierwsze, konieczne jest, aby zwracać uwagę na dostępność certyfikatów jakości. Dotyczy to zarówno produktów krajowych i zagranicznych. Określa informacje, takie jak nazwa producenta, produktu i materiału. Powinien on być kopiowane bezpośrednio na produkcie i jego opakowania. Jeśli nie widać żadnych odchyleń, zastosowanie per se nie jest zalecane, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne dla ciebie wręcz fałszywe. Lepiej jest wybrać sprawdzoną koc dla silnika „Avtoteplo”. Jego cena jest nieco wyższa niż w niektórych marek, ale jakość jest często dobre. Chociaż tutaj pożądane jest, aby to sprawdzić.

Jak wybrać jakość koc na silniku? Opinie pomogą Ci w tym. Kierowcy już doświadczył więcej niż kilkunastu producentów. Najlepiej jest sprawdzona firma z Czelabińska „Avtoteplo”. Kupując produkt musi posiadać paszport, który wymienia model samochodu, który nadaje i wydajności. Należy pamiętać, że koc na silniku, który podsumowuje to już uznane, praktycznie nie kurczy się i sag. W przeciwnym razie istnieje prawdopodobieństwo trafienia tkaninę na pasie lub kołem pasowym rozrządu i dobry w tym niewiele.

Mogę zrobić to sam

Koc dla silnika może produkować swoje własne ręce, niektórzy kierowcy nie tylko to. Czasami jest to jedyna słuszna decyzja, tym bardziej skomplikowane, o tym nie ma nic. Najpierw trzeba określić wielkość, materiał. Komora silnika środek jest bardzo proste i wystarczy centymetrem. Wybierz wysokiej jakości materiał jest również możliwe przy niewielkim wysiłku. To nie powinno palić i topić, mają wysoką gęstość, jak będzie to konieczne migać. Cóż, kolejny ważny warunek – zatrzymywanie ciepła pod maską samochodu.

Możemy podjąć włókno szklane, cechy, które zostały już uznane za podstawę. Wypełniaczy lepiej utrzymać się na wełnę mineralną. Jest to dość kłujący, więc praca jest najlepiej wykonywać w gumowych rękawiczkach. Wtedy wszystko jest proste, wziąć i szkło powlekane tkanina wełna bazaltu. Wskazane jest, aby robić wszystko dokładnie i sumiennie. Ważne jest, aby jakościowo „kołdrą” wykonaną z włókna szklanego. Pasuje bazaltu. W tej produkcji jest zakończone.

podsumować

Można dokonać domowej roboty samochód pokrowce na silniku. Recenzje w tym przypadku jako pozytywne. Już teraz wielu kierowców robiliśmy i może dać pewne wskazówki i powiedzieć o funkcjach. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma nic skomplikowanego, ważne, aby nie spieszyć i wykorzystać silną nić.

Jeśli nie chce niepokoić, można po prostu udać się do najbliższego AUTOSHOP i kupić tam produkt producenta krajowego „Avtoteplo”. To kosztuje około 1500 rubli. Żywotność jest często kilka lat. Wielu kierowców korzysta koc jako podkładki, jeśli nagle wziął na drogę, aby dostać się pod samochód. Estetyczny element nie należy się martwić, że ważniejsze jest, aby kontrakt koc z jego bezpośrednim zadaniem. W cieplejszych miesiącach wskazane jest, aby nie używać jako taka potrzeba po prostu zniknie, a co więcej, może to boli samochodu.