780 Shares 5111 views

dializa nerek, jako sposób na przedłużenie jego życia

Dializa nerek – czyści i filtruje krew procedurę wykonywaną przez „sztucznej nerki”, których działanie opiera się na dokładną kopią funkcji jednostki.


Połamane nerki – to droga do bardzo smutnego końca, ponieważ odgrywają one ważną rolę w życiu organizmu. Ta para narządów fasolkowatej usuwa krwi różnych toksyn i innych szkodliwych substancji, które powstają w wyniku procesów wymiany stałych.

Wiele czynników może wpłynąć na niepowodzenie ich działania. Ta niewydolność nerek, ostre lub przewlekłe formy i zatrucie alkoholem, zatrucia i zakaźne, przedawkowania leków, a wszystko to prowadzi do zmiany poziomu elektrolitu, a także do naruszenia równowagi kwasowo-zasadowej.

Nie denerwuj się, jeśli problem nadal cię dotknął. Przez prawie cztery dekady, jest aktywnie wykorzystywana maszynę, która jest w stanie zastąpić nerkę i jak skutecznie radzić sobie z zadaniami przypisanymi do niego.

Najważniejszą rzeczą w tej metodzie, że „sztuczna nerka” jest w stanie odpowiednio rozróżnić elementów we krwi, a tym samym pozbycie się wszelkich toksycznych „składników” bez wpływu na skład białek osocza.

Dializa nerek – to rodzaj terapii, która wymaga także terminowe podejście. On jest w stanie przedłużyć życie pacjenta przez kolejne 10, 15 lub nawet 25 lat, ale tylko wtedy, gdy pomoc została dostarczone w czasie.

Pomimo „działania” cud hemodializy, jego zastosowanie ma szereg przeciwwskazań. Wśród nich:

1) gruźlica płuc w postaci czynnej;

2) Choroby z dużym prawdopodobieństwem krwawienia (wrzód, włókniaka macicy, zespół Mallory-Weiss);

3) zaburzenia psychiczne (schizofrenii, padaczki, psychozy) i chorób ośrodkowego układu nerwowego;

4) nieuleczalnych nowotworów;

5) nieprawidłowości w układzie krążenia (niedokrwistość aplastyczna, białaczka);

6) w wieku 80 lat;

7), niewydolność serca, miażdżyca tętnic, przewlekłe zapalenie wątroby, marskość wątroby, obturacyjna choroba płuc, choroba niedokrwienna serca po zawale mięśnia sercowego.

8) Nadużywanie alkoholu i narkotyków.

Lekarz prowadzący musi również poinformować swojego pacjenta, że hemodializa nie jest konieczne, aby stosować się do zaleceń dietetycznych. Musimy odżywiać swoje ciało codziennych białka, które znajdują się w mięsie, drobiu i ryb. Zastosowanie potasu powinno być ograniczone (dostępny na bananach, pomarańczy, ziemniaki, czekoladowe, suszone owoce i nakrętki). soli kuchennej, także jest używany w kuchni, w możliwie najmniejszym stopniu.