477 Shares 3043 views

Kandrykul – Jezioro w Baszkirii

Ornament Natury Republiki Baszkirii (RB) – malowniczych jezior, rzek płynących, niosąc swoją wodę w stepy i lasy Południowego Uralu. Wśród równin na zachód od gór Ural jest znany naturalny rezerwuar Kandrykul. Jezioro, którego powierzchnia wody jest uważany za drugi co do wielkości w Baszkirii, przyciąga wielu turystów – mieszkańców republiki i innych regionach Rosji.


Natural heritage of Baszkirii

Dwa niebieski perłowy RB – Aslykul i Kandrykul – unikatowe jezioro. Należą one do grupy największych naturalnych zbiorników strefy leśno-stepowej Europy. Słynie z jeziora Kandrykul, zdjęcia, które zostały przedstawione w artykule, czysta woda, wspaniałe piaszczyste plaże. Obszerna powierzchnia wody przyciąga wielu turystów, którzy chcą popływać, odpoczynku w chłodnym cieniu lasu pokrywającego zbocza gór w południowej części jeziora.

Czyste powietrze w tym regionie ma właściwości lecznicze. Jest pełen słodkich zapachów sosen i ziół leczniczych. Rosyjski poeta śpiewał Aksakov w swoich dziełach piękno jeziora stepowego Kandrykul, zauważył niezwykłą przejrzystość swoich wodach.

Według jednej z legend, która pochodziła z czasów starożytnych, w pobliżu jeziora na szczycie stoi Nuratau Khan Palace. Wielu obcokrajowców zwrócić uwagę na tym pięknym miejscu i prosi mieszkańców o nim. Odpowiedzią było słychać: "torganer Khan" (Khan mieszka). Uważa się, że w miarę upływu czasu wyrażenie zakłóceniem „Kandra” i stało się nazwą jeziora.

Kandrykul – jezioro w zachodniej Baszkirii

Staw znajduje się w centrum równiny Bugulma-Bebeley. Ich pochodzenie jest połączony z Kras procesów – rozpuszczania kamieni i puste przestrzenie tworzą się w skorupie. powierzchnia 15,6 km2. Średnia głębokość jeziora – 7,2 m, maksymalna. – 15,6 m Posiłki Lake mieszanych, prowadzi się poprzez wytrącanie, wprowadzając gruntowych. Wiele sprężyny na dole i na brzegach, ale rzeka jezioro nie powstaje. Zasolenie jest niska, więc jezioro Kandrykul w Baszkirii jest uważany mdłe, chociaż zasolenie na dole tam.

Nad brzegiem stawu unosi niskie góry, które otaczają wody od zachodu, od południowego-wschodu i południa. Nie jest w północno-zachodniej części jeziora rano malowniczej wyspie o powierzchni 4,5 ha. Wyspa pokryta jest gęstymi lasami i łąkami wodnych.

wartość Lake Kandrykul jako naturalny zasób jest unikalną kombinacją flory i fauny wielkiego ekologicznej i naukowego potencjału tego obszaru. Ponadto, korpus wody przybrzeżnemu krajobrazy mają wartość rekreacyjno balneologiczne.

Naturalne cechy jeziora

Kandrykul – jezioro, które jest w zakresie klimatu kontynentalnego. Charakteryzuje się gorące lata i zimy. W lipcu, czasami temperatura wzrasta do +36 ° C, aw styczniu obniżono do tego samego znaku, ale tylko ze znakiem „-”. Osobliwością strefy leśno-stepowej na zachód od Uralu jest najlepszym wilgoci niż w górach i na wschód od przełomu. Wierzchołki opóźniają przepływ powietrza przesuwania się z zachodu na wschód, ilość opadów w tym samym kierunku jest zmniejszona prawie o połowę. Pokrywa śnieżna jest zainstalowany w listopadzie i trwa do kwietnia.

Skład gatunkowy roślinności na brzegach obejmuje drzew liściastych, w tym dąb, brzoza, lipa. Fauna: łosia, borsuka, lisa, dzika, głuszec. Na jeziorze lotu Kandrykul w Baszkirii stała platforma rufowa dla dzikich gęsi, kaczki i łabędzie. Na brzegu wiele dogodnych miejsc do wędkowania, a jest ich wiele w połowach cennych gatunków ryb (węgorz, okoń, amur, tołpyga, płoć, szczupak).

Dostępność komunikacyjna teren rekreacyjny

Większość kempingów znajdują się w południowo-wschodnim wybrzeżu w pobliżu miejscowości Kandrykul. Jezioro leży w północno-wschodniej części wsi. Ścieżka z Ufa samochodem trwa około dwóch godzin. Odległość do RB kapitału o 130-140 km, Barrow – 400 km, Czelabińsk – 240 km. Ufa łączy brzeg jeziora i federalnych autostrady M5.

Na ostatnim etapie podróży po prawej stronie drogi jest miejska wieś Kandra. centrum dzielnica Tuymazy znajduje się dalej od jeziora, w odległości 35-40 km w kierunku północno-zachodnim. Aby dostać się do strefy rekreacyjnej na zachodnim wybrzeżu, jest to niezbędne do jazdy po włączeniu Kandra o kolejne 10 km na federalną autostrady M5, skręcić na południe, mijamy pole namiotowe, po upływie około 3 km skręcić w lewo do wsi.

Jezioro Kandrykul w Baszkirii – wakacje latem i zimą

Niebieski Wymiary zbiornika wśród lasów i łąk przyciąga szczególnie w gorące dni. W sezonie letnim nad brzegiem jeziora spoczywa ponad 300 tysięcy osób. Dojechać „Ruby”, na brzegu istnieją kilkadziesiąt ośrodków wypoczynkowych oraz w okolicznych mieszkańców wsi wynajem domów do turystów. Można tymczasowo mieszka w prywatnym domu, co jest bardzo wygodne dla rodzin. Istnieje kemping i przytulne kawiarnie. Z tarasów większości zakładów gastronomicznych wspaniałe widoki na akwenie i jego naturalnym otoczeniu.

Poprawa na jeziorze

Położony nad brzegiem stawu sanatoriów, przychodni, ośrodków turystycznych wziąć setki tysięcy osób w ciągu roku. Wiele osób przyjeżdża do tego miejsca nie tylko spędzać czas na plaży lub z wędką. Istnieje możliwość, aby połączyć wypoczynek nad jeziorem Kandrykul z odzyskania ciała, który musi być niemal każdy. Sprzyjające warunki środowiskowe obszaru są idealne do realizacji tych zamierzeń. Na brzegu jeziora znajduje się sanatorium „Almaz”, specjalizacja medyczna, która jest związana z leczeniem chorób układu oddechowego, pokarmowego i układu nerwowego. Jest to obóz letni dla młodszego pokolenia.

"Kandra-Kul" – ośrodek narciarski

W północno-wschodnim wybrzeżu znajduje się plaża w miejscowości Kandra-Kutuy, dalej na południe-wschód jest kompleks narciarski (GLA) „Kandra-Kul”. Jeśli planujesz pobyt w tej części jeziora, należy skręcić w lewo i jechać około 3-5 km po kolei do Kandra. Kompleks wyposażony jest piaszczysta plaża na wakacjach, która słynie z jeziora Kandrykul. Zdjęcia z różnych lat dać wyobrażenie o czystości wybrzeża.

Każdy może pływać w letnie dni, wynajem łodzi katamaran GLA „Kandra-Kul”. Według linowej obozowicze wzrosnąć do górnej Yazyuly-Tash, który oferuje wspaniały widok na Kandrykul (Jezioro). Recenzje zawierać wzmiankę o możliwości zaangażowania się w kompleksie wędkarstwa sportowego. GLA przytulny hotel posiada pokoje są tu kawiarnia i restauracja. Kompleks jest wyposażony w miejsce na piknik, grilla, grill, zupy.

możliwości zimowej rekreacji nad jeziorem. Kandrykul

GLA „ślepą Kandra” – przesłona 3 narty 400 do 500 m, w sztuczne oświetlenie. Szerokość stoki narciarskie wynosi od 35 do 40 m. Nachylenie Tubbing ma długość 150 m. Wyciąg krzesełkowy droga dostarcza turystów i sportowców na pokryte śniegiem na szczycie góry Yazyuly Tash, gdzie sama nazwa kawiarni usytuowanej z platformy widokowej. Począwszy od sezonu dość wcześnie w południowym Uralu – drugiej dekadzie listopada. Zamykanie odbywa się zwykle w dniu 10 kwietnia. Kompleks oferuje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego. Pomagają początkującym sportowcom profesjonalnych instruktorów GLA.