169 Shares 9776 views

Dziki ryż: korzyści i szkody. Jak gotować ryż dziki?

Dziki ryż lub owies, woda lub ryż indyjski jest niemal tak stara jak sama historia. Jest bardzo pożywna roślina nie jest faktycznie ryż i woda-trawa, znany jako dzikim ryżem. Zarówno ona, jak i zwykły biały ryż są dla nas zboża, ale że ich związek się kończy.


Kto to jest i gdzie?

Dziki ryż czarny – naturalny mieszkaniec rzek i jezior Ameryki Północnej. Ludzie wykorzystywane do jedzenia cztery podgatunki tej rośliny: Zizania aquatica, Zizania błotna, Zizania Texana (pochodzi z Ameryki Północnej) i Zizania latifolia lub Zizania caduciflora (pierwotnie z Chin). Siedlisko dla owsa wody są w stanie Kalifornia, Minnesota, Wisconsin, Idaho, Oregon (USA), jak również na obecnym terytorium Kanady, w prowincji Alberta, Manitoba, Saskatchewan (gdzie z jego kolekcji, a teraz wykorzystać kajaki).

Poważnie kultywuje ten zakład rozpoczął próbuje w 1950 roku w Minnesocie – od 1962 r. Od 1974 roku, owies wodne uprawiane na Węgrzech. Jest również uprawiany w Australii, Nowej Zelandii i Chinach (gdzie jest uprawiany na jej łodygi).

W Kanadzie, do tej pory istnieją ścisłe reguły dotyczące jego kęsa. Którzy zbierają owies woda musi uzyskać licencję do odpowiednich działów. Kolekcja może być przeprowadzona tylko łodzią, kontroli wiosła. Specjalne spikelets adaptacyjne dzikiego ryżu końcówki nad statkiem i potrząsnąć „risinki” i tak w kółko, dopóki nie ma siły i chęci. na terytorium urządzenia zbierającego jest niedozwolone, nawet w motorówką. Tylko ręcznie.

Ryż i jego korzyści dla zdrowia

Do tej pory naukowcy mają kilkaset tysięcy ludzkich białek, a raczej ich odmian. Wszystko to różnorodność jest tworzony na podstawie 20 „standardowych” aminokwasów. Aminokwasy z kolei dzieli się na istotne i nieistotne. Pierwszy korpus jest w stanie syntetyzować się. Te ostatnie muszą pochodzić z żywności, ponieważ nie powstają w organizmie.

Białko owsa woda zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, i to właśnie 18 aminokwasy 20. Ten dziki ryż (korzyści i szkód jest zainteresowany wszystkich fanów zdrowego stylu życia) staje się bardzo przydatne i niezbędne produktów dla wegetarian i wegan. Taki produkt jako dodatek doskonale uzupełnia mięso i grzyby, to nadaje się do diety, tych, którzy podążają figurę, i tych, którzy tylko dąży do jego osiągnięcia.

celów handlowych ryżem

Kiedy zbliża się czas zbiorów – wrzesień rolnicy starają się maksymalizować swoje zyski. wydalić one wodę z „plantacji” do zbioru mógłby zbierać specjalne, w stanie poruszać się przez bagna, zbożowe.

Zebrane w ten sposób, ryż jest jeszcze zielona, więc to jest określone do wyschnięcia. Po jej brązowy, błyszczący, dobra jakość risinki oddzielona od łuski i gruzu i wysyłane do składowania i sprzedaży.

Skład i kaloryczność owsa wodne

Według danych USDA Nutrient Database ryżem (100 g, których kalorii – około 357 Kcal) zawiera duże ilości łatwo ulegających trawieniu białek, tłuszczów, węglowodanów i tłuszczy.

Ponadto w skład nasion, witaminy A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B9, C, E, K. Dzikie ryż – dobre źródło potasu, wapnia, magnezu, sodu i fosforu oraz pierwiastki śladowe w postaci żelaza , manganu, miedzi, cynku i selenu. Zwłaszcza ten produkt jest bogaty w lizynę.

Dzikie ryż (korzyści i szkód z których były znane od wieków Indianie) dzisiaj polecane przez dietetyków za otyłość, podwyższony poziom cholesterolu, problemy z układem sercowo-naczyniowym. Ma dobry wpływ na układ nerwowy i trawiennych. Ilość tłuszczu jest bardzo małe, a ponadto jest w stanie usunąć nadmiar cholesterolu z organizmu.

owies także użyteczne wodne mieć dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie lub co najmniej skłonny do jedzenia soli.

Zaszkodzić dzikich naukowcy ryżu niejednoznaczne. Nie ma żadnych przeciwwskazań. Jednak jedzenie tylko owies woda może nie – w wielu jego zalet, wszystkie niezbędne substancje, organizm nie ma.

Jak gotować ryż dziki?

O przygotowaniu tej potrawy, istnieją różne opinie: niektórzy poradził mu, aby moczyć ktoś twierdzi, że gotowane tak. Niektórzy sugerują, stosunek 1 część ryżu i 1,5 części wody, a inne – 1 część ryżu na 4-4,5 częściami wody.

W czasie obróbki cieplnej, także opinie inna – 25-30 minut do 45 godzin. Należy pamiętać, że ta odmiana powinna być gotowane dłużej niż białych odmian, chociaż owies woda nie jest taka sama – są nasiona łagodniejsze, są bardziej rygorystyczne. Przybliżony czas trwania – 40 minut.

  • Opcja pierwsza: jak gotować ryż dziki do wygrzewania. Pożądana część ryżu płukania moczyć przez okres 12 godzin. Spustowy przemyto ponownie umieścić na ogień w stosunku 1 część ryżu do 4 części wody. Gotować, aż zrobił (potrawa powinna zawsze spróbować). Dodać sól na końcu. Odpływać nadmiar wody zasilanej fig oddzielnie lub jako dodatek.
  • Opcja druga – jak zrobić dziki ryż bez moczenia. Figura płukanie, dodanie wody do stosunku ryżu 1 część na 4 części wody i umieścić na ogień. Gotować, aż wykonane (do określenia smaku). Sól przed końcem gotowania. Nadmiar wody odprowadzana służyć osobno lub wybrane danie.

Wynalazek leniwe torby ryżu

Tutaj jest to konieczne, w celu wyjaśnienia – owies wody sprzedawane w opakowaniach „sam”, jak i mieszaniny z nieobrobionym brązowego lub białego ryżu. Ponadto, jest on dostępny w saszetkach. Taki dziki ryż (korzyści i szkód z niego – kontrowersyjny temat, biorąc pod uwagę, że worki z polietylenu) są specjalnie przetworzone w celu skrócenia czasu gotowania i nie dają risinkam trzymać się razem.

To nie musi się umyć, że „przychodzi” na gotowe szybciej niż to samo, ale w opakowaniach, nie przykleja się, wytworzony w partiach. Instrukcje, jak gotować, są zazwyczaj na opakowaniu.

Co do przedstawienia?

Dziki ryż, opinie, o których różni ludzie są tak różne jak dzień i noc – danie kontrowersyjne i sprzeczne. Ktoś taki jak on, który nie wie, jak je gotować, a niektórzy po prostu wolą innych odmian.

Jednak właściwie przygotowane owies wodne są bardzo dobre do sałatek, zup, jako dodatek do mięsa z kurczaka, lub jako dodatek do gulaszu warzywnego.

Połączenie „czarnego oraz białego ryżu” jest również bardzo dobry smak, a ponadto wygląda tak piękny i uroczysty. Ponieważ nasiona dzikiego ryżu ma już 18 z 20 aminokwasów, brakuje dwóch może i powinna być uzupełniona z fasoli, soczewicy i innych roślin strączkowych.

Wodne owies można gotować wspaniałe słodycze – z naturalnej bieli, czerni i mlecznej czekolady. Mieszać w krystalicznego nie tylko ryż – suszonych jagód, owoców, rodzynki, owoce kandyzowane i nakrętki są doskonale połączone z czekolady, ryżu i ze sobą nawzajem.

Potrawy piękne i pyszne uzyskuje się za pomocą kombinacji ryżu ze świeżych białych winogron, z migdałów, orzechów laskowych i orzechy włoskie, rodzynki i suszone owoce. Smaczny „papka” na śniadanie będzie przygotowany z wody owsa i cynamonu i wanilii.

sezon

Dzikie ryż (korzyści i szkodzi IT wzmocnionej trawienia i środki neutralizujące) jak oddzielne płytki jest bardzo smaczne, sosy, przyprawy i olej. Połączenie harmonijny da sosu Tamari, krewetki, biały na bazie śmietany i ziół. Jest niemal uniwersalny produkt – odpowiednie sosy i ostre i słodkie i pikantne.

Niezwykły i ciekawe połączenie smaku da sosie kokosowym i sok z limonki. Ten przepis będzie odwołanie do miłośników kuchni tajskiej – smak danie w końcu trochę kwaśny, osiągając aromatem mleka kokosowego.

Warto spróbować kombinacji ryżem i sosem tatarskim satsiki lub kombinacji tych sosów z pomidorami, sosem grzybowym i sosem. Orzechowy smak ryżu indyjskiego uzupełniają się i wyruszył małe tosty nasiona sezamu – 1-2 łyżki na porcję. Groch ziele angielskie, imbir, chili, orientalne przyprawy – wszystko to daje potrawie nowy smak, pozwalają bez końca eksperymentować z tego samego składnika.