887 Shares 7877 views

Statuetkę kota – najbardziej mistyczny dekoracja wnętrz

Ludzie zawsze intuicyjnie czuł, że koty mają jakiś związek z innego świata. Dlatego istniała tradycja, aby zachować te zwierzęta jako zwierzęta domowe w domu, aby chronić siebie i swoją rodzinę z różnych mistycznych wydarzeń. Ci ludzie, którzy nie mogą dostać kota, kupić figurki i różne pamiątki z wizerunkiem tych wdzięcznych stworzeń. Znaczenie takiej dekoracji wnętrz zostaną opisane poniżej.

Przekonania związane z kotami

Historia tych małych drapieżników, ma swoje korzenie w Egipcie, gdzie koty od dawna czczony. Zwierzęta te są uważane za święte, ponieważ według legendy, pochodzi od bogini Bast. W tradycji greckiej utożsamiany z bogini kotów polowania Artemis ich szybkość i zwinność.

W średniowieczu nazwa Artemidy stała się synonimem „czarownica”, „czarownica”, więc kot związał się z jakimiś ciemnymi siłami, które mogą negatywnie wpływać na osobę. Jednocześnie nastąpił tradycja udekorować swój dom z postaciami zwierząt. Wierzono, że kot posąg chroni swoich właścicieli od nieszczęścia losu i przynosi do domu radość i dobre samopoczucie.

Norweski folklor opowiada o bogini płodności Freyja, rydwan, który zdobi wizerunek kota. Dlatego w tym kraju statuetkę kota jest symbolem powstania zupełnie nowego, zwłaszcza nowego życia. Jest to amulet dla noworodków.

Objawy związane z kotami

Szczególne miejsce w rosyjskim folklorze zajmuje mówią o czarnych kotów jako symbol nędzy i nieszczęścia. Znany znak mówi, że jeśli zwierzę biegną ścieżki, można oczekiwać serię niepowodzeń.

Jednak nie wszystkie wypowiedzi o tych wdzięcznych i tajemniczych stworzeń tak ponury. Istnieje wiele nabiera pogody związanej z kotami. Ponieważ zwierzęta te mają szczególny talent do zmian w środowisku, ludzie od dawna obserwuje się je do przewidzenia warunki pogodowe w metamorfozie. Na przykład, jeśli kot podczas snu grzebie nos w jego własne włosy, więc wkrótce nadejdzie zimne przystawki.

Uważa się również, że pokrętło posiada właściwości zaskakujących figurka kota. Czarna postać, na przykład, będzie odstraszać złodziei z domu i przynieść do domu dobrego samopoczucia.

Jak już wspomniano powyżej, szczególny stosunek tych zwierząt z innego świata. Statuetka kot, który znajduje się w mieszkaniu, nie pozwalają niegrzeczne domy, a także różne podmioty penetrować obudowę.

Znaczenie liczby

W zależności od ich wyglądu, dane te reprezentują różne zjawiska. Tak, kot z podniesionym ogonem ucieleśnia optymizm i radość, kot z kociąt – symbol szczęśliwy i długo oczekiwanego macierzyństwa. Skład kilku zwierzę symbolizuje przyjaźń, wsparcie, wzajemnej pomocy i miłości. Oczywiście, nie ma jasnego systemu interpretacji, które symbolizuje figurkę kota. Znaczenie każdego rysunku można wyjaśnić tylko w przybliżeniu.

Szczególną rolę odgrywa takich rzeźb w przyciąganiu szczęścia. Ich właściciele często są napędzane, a tym samym zrealizować najbardziej cenionych marzenia. Innym znaczeniem tych figur w domu – pomagają rozwijać intuicję i nadprzyrodzone zdolności ich właścicieli.

Specjalne estetyczne czarne koty

duża liczba skontaktuje te istoty. Uważa się, że czarny kota – niezbędny atrybut czarownic obecny jako przewodnik do podziemnego wszystkich mistycznych rytuałów magicznych.

W tradycji angielskiej, przy okazji, bez obawy odnoszą się do tych zwierząt, a jeśli czarny kot przez jezdnię, sprawi, że osoby bardziej szczęśliwy i zadowolony. W Japonii, są tego samego zdania. W Chinach, istoty te są traktowane z najwyższą ostrożnością i rozważyć ich zwiastuny biedy i głodu. W większości krajów europejskich, a także w Rosji, na czarne koty są z bojaźnią i drżeniem.

Niespodziewanie, cały lud jednogłośnie zgadzają się, że posąg-czarny kot przynosi szczęście do domu i chronić ich właścicieli przed przeciwnościami.

figurka kota jako dekoracji wnętrz

Wielu ludzi, którzy nie wierzą w ogóle jakichkolwiek sił nieziemskich i mistycyzmu, postrzegają koty figurki jako stylowy i aktualnej dekoracji wnętrz. Statuetki egipskiego kota – specjalny upominek, który nie tylko przypomina podróż w tego wspaniałego kraju, ale również daje szczególne środowisko delikatność.

Istnieją przypadki, kiedy ludzie są zaangażowani w zbieranie tych danych przez całe życie. Na przykład francuski F.Groff utrzymuje dom więcej niż 2 tysiące 100 sztuk rzeźb z całego świata, a także ponad 9000 innych rzeczy, na których obraz kota. Jednocześnie utrzymuje ten dom cztery żywe koty. Kobieta jest uważany za właściciela jednego z największych na świecie kolekcji związanych z tych niesamowitych, pełnych wdzięku i tajemniczych stworzeń.