500 Shares 986 views

Nasiona dyni: smaczne i zdrowe.

Nasiona dyni – to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów. Szczególnie użyteczne są różne nasiona wydobyte z okrągłych odmian dyni, zamiast podłużne. W swojej strukturze zawiera włókna, białko, niewielkie ilości żelaza, magnezu, cynku, miedzi, manganu i fosforu.


W zależności od ilości nasion cynku na drugim miejscu wśród żywności, po ostrygi. Z powodu tej właściwości, po prostu potrzebne ludziom. W mniejszych ilościach, są także kwas foliowy, niacyna, selen, witaminy, kwas glutaminowy i arginina.

Olej z nasion dyni zawiera witaminę A, B1-2, C, E, K, P i kompleks mikro- i makroelementy. Posiada również pektyny – wspaniały naturalny adsorbent, który zbiera i wyświetla ciała różnych szkodliwych substancji. Przez ilość pektyn pestki dyni sposób konkurować nawet z jabłek.

Ze względu na to specyficznym składzie ziarna się bardzo użyteczny produkt w nerkach i pęcherzu. Skład nasion dyni i konopi pozwoli poradzić sobie z zatrzymaniem moczu i pojawienie się krwi w moczu.

Wysoka zawartość cynku umożliwia stosowanie nasion dyni jako leczenie w obecności zapalenia gruczołu krokowego i gruczołu krokowego. Szczególnie skuteczne będą w diagnostyce tej choroby we wczesnych etapach.

Niedobór cynku powoduje wiele problemów w organizmie, nawet małe dzieci mogą umrzeć z tego powodu. Podczas tego okresu, nie ma problemów, takich jak łupież, łojotokowe zapalenie skóry i trądzik oleistej.

pierwiastki śladowe, które zawierają nasiona dyni mają korzystny wpływ na mięsień sercowy i złagodzić ból dusznicy bolesnej. Olej, wykonane z takich nasion, wzmocnienie tętnicy krwi.

Nasiona same mają właściwości przeczyszczające i moczopędne, pozwala poradzić sobie z wzdęcia w jelicie i żołądku, promują wydalanie ołów i kadm z organizmu.

Nasiona te muszą być stosowane do osób, które są podatne na depresję.

Ponadto pestki dyni używać w takich celach medycznych:

  • zwalczania robaków, grzybów i choroby wątroby;
  • poprawy składu krwi;
  • chorób wrzodowych;
  • pozbyć się zgagi, ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka;
  • do dyspozycji przez piekący ból i zapalenie pęcherza moczowego;
  • aby spowolnić proces starzenia się.

Korzyści z nasion dyni jest niezaprzeczalna. Mogą być stosowane zarówno dla dzieci jak i osób starszych, a nawet ciężarnych kobiet. Nasiona nie zawiera toksyn i nie ma skutków ubocznych.

Ale tylko – to niskokaloryczne dyni nasiona – 570 kcal na 100 gramów.

Jeść pestki dyni może być w czystej postaci, ale mogą być w różnych wywary lub proszku. Za pomocą zawiesiny z nich może złagodzić ból, oparzenia, zapalenie skóry i rany skóry.

Mogą być dodawane w różnych sałatek, mięsa i potraw warzywnych, sosów i najróżniejszych wypieków.

Dla tych, którzy cierpią z powodu robaków nasiona mogą być prawdziwym lekarstwem. Fakt, że zawierają one substancję – kukurbityna, który jest toksyczny dla robaków i nie powoduje żadnych szkód dla człowieka. Wystarczy do codziennego użytku na czczo 100 gramów nasion, wodę pitną, a po 5-7 dni robaków zostanie zakończona.

Można również łączyć nasiona i miód. Takie przeciwrobacze idealnie położony zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W tym przypadku, pożądane jest, aby przetrzeć nasiona z mlekiem lub wodą, a następnie wymieszać do miodem lub sokiem owocowym i masz świetny, smaczne profilaktyki wobec robaków, które powinny być spożywane dwa razy dziennie na pusty żołądek z przerwą pół godziny.

Ci, którzy próbują pozbyć się pasożytów, należy najpierw wziąć pod uwagę, że ilość spożywanych nasion musi rozwijać się jako zimne przystawki na ulicy.