494 Shares 4335 views

Budka z tektury falistej własnymi rękami: instrukcja montażu, wskazówki

Budka, czy budynek niemieszkalne do przechowywania sprzętu gospodarstwa domowego, co do zasady, nie ma ogrzewania jest niezbędna dla każdego domu prywatnym. Większość z magazynu sprzętu Narzędzia, sad i ogród w domu niewygodne. W pierwszej kolejności, z powodu kurzu i brudu, co, taki czy inny sposób, pozostają na nim nawet po czyszczeniu. Korzystanie przechowywanie specjalnie wyposażone lokale pomagają precyzyjnie pozycjonować narzędzie dostępne i aby uniknąć zanieczyszczenia spadają do domu.

Budka nie różni się od innych budynków i ma obowiązkową normę elementy: fundamentowe, ściany i dach. Ale główną różnicą jest prostsza konstrukcja. Pozwala to na korzystanie z materiałów, które nie są zwykle używane do budowy domów mieszkalnych. Przede wszystkim ukształtowany arkusz. Budka z tektury falistej (najbardziej rozpowszechniona nazwa) jest najlepszym rozwiązaniem budowy ekonomicznych obiektów.

Jakie są profilowane?

Materiał ten jest blacha metalowa wykonana ze stali galwanizowanej, która rozciąga się profilowanie konieczne do nadania sztywności. Produkt końcowy ma falistą powierzchnię w postaci fali lub trapezu, i może ponadto zawierać powłokę polimerową lub inne. Pomimo wynalazku bardziej 1820, rozkład masy stosunkowo niedawno, głównie ze względu na różne kolory pokrycia i niski koszt.

Jest on powszechnie stosowany w budowie ogrodzeń, głównie ogrodzeniach, ścianach i dachach lokali mieszkalnych. Na przykład, można dokonać szopie z tektury falistej. Produkowane płyty mogą się różnić:

 • do innych celów (na pokrycia dachowe lub ściany);
 • kształt i jej wysokości pofałdowania (8 do 57 mm);
 • Grubość warstwy (od 0,4 do 1,0 mm);
 • zadane rodzaju powłoki oraz jej grubości;
 • wielkości.

Przy wyborze grubości blachy, rodzaj i warstwa pokrycia są istotne.

Korzyści z tektury falistej

Jeśli budować szopy z tektury falistej, możliwe jest uzyskanie szereg istotnych zalet:

 1. Proste, nie wymaga specjalnych narzędzi instalacyjnych. W ten sposób można zbudować szopę z tektury falistej z rękami prawie nikogo.
 2. Gwarantuje ochronę przed wilgocią i innymi wytrącanie wskutek powłoki polimerowej i stali ocynkowanej.
 3. Niewielki ciężar, co zmniejsza wymagania na fundamencie i ramą przesmyku.
 4. Możliwość maksymalnego dopasowania do wewnętrznej części z powodu szerokiego zakresu kolorów.

Jedyną wadą stosowania blachy trapezowej są:

 1. Ulepszona jakość dźwięku przy zastosowaniu do budowy dachu, pomieszczenie gospodarcze, że nie ma specjalnego znaczenia.
 2. Utrata właściwości ochronne przeciw korozji warstwy ochronnej jest uszkodzony, można zapobiec poprzez wyeliminowanie potencjalny groźbę mechanicznego (obiekty lub oddziałów).

Jak zbudować szopę

Aby zbudować szopę z tektury falistej, trzeba jasno przylegają do sekwencji działań i mieć minimalną narzędzia. Priorytetyzacja pracy jest charakterystyczny dla konstrukcji innego obiektu w uproszczeniu kilka postaci. Istnieje kilka podstawowych kroków:

 • rysunki projektowe i szacunki budowlanych do obliczeń;
 • wyboru i wyczyszczenie przestrzeni;
 • Wytwarzanie fundamencie;
 • ramki dla przyszłej konstrukcji do montażu;
 • Montaż dachu;
 • zabezpieczenia blachy;
 • Instalowanie drzwi i okien, i dekoracji wnętrz.

Stosując się do tej sekwencji, na pytanie „jak zbudować szopę z tektury falistej” można uznać za przesądzone.

Rysunek, szacunki i wybór materiału

Przed rozpoczęciem pracy, należy obliczyć wymiary przyszłości stodole, z uwzględnieniem ukierunkowane wykorzystanie, rozmiar narzędzia i inne przedmioty, które zostaną tam zapisane. Potem trzeba wykonać rysunek, który odzwierciedla położenie ścian, drzwi i okien. Następnie, na podstawie wielkości pożądane jest przygotowanie przyszłego schemat konstrukcji ramy, które będą oznaczone miejsc wsparcia i stanowisk wiążących. To znacznie upraszcza obliczenia niezbędnych materiałów budowlanych i procesu instalacji, który odbywa się w następnym etapie.

W celu zmontowania osnowy można zastosować profil metalowy lub bar. Użycie drewna jest tańszy niż ten, z drewna pracy jest znacznie łatwiejsze. Metalowa rama jest uważane za bardziej niezawodny i projektowania, jeśli został zebrany na śruby, a nie przyspawane, można łatwo zdemontować, jeżeli jest to konieczne.

Drewniane drewna poprzeczny może wynosić od 100 do 100 mm w przypadku profilem metalowym odpowiedniego przekroju poprzecznego 20 wynosi 40 mm. Wybierz prostokątny kształt jest pożądane, ułatwi montaż falistej.

Do samodzielnego montażu, zwłaszcza jeśli doświadczenie z podobnych robót jest nieznaczna, zaleca się, aby używać tylko rama z drewna.

Przygotowanie terenu i wylanie fundamentu

Wybór lokalizacji zależy od kilku czynników:

 • odległość od domu;
 • Dostępność żyznej ziemi do stodoły;
 • lokalizacja pozostałych budynków na miejscu.

Zwykle wybór lokalizacji Barn zachodzi na etapie konstruowania pomiarów przygotowania i działania. Konieczne, aby usunąć wybraną lokalizację oraz, w zależności od rodzaju fundamentu, aby usunąć część górnej warstwy.

Dla struktury tektury falistej można użyć taśmy lub molo fundament, ponieważ cała konstrukcja jest lekka, ale można to zrobić i monolityczne. W tym przypadku podstawą może być pusta. W dwóch innych rozwiązaniach, konieczne będzie zrobić podłogi, chociaż istnieją budynki, gdzie grał przez wspólnej ziemi.

Proces przygotowania fundamentu koniecznie wymaga montażu szalunkowe, zbrojenie i wylewania betonu. W przypadku stosowania mola podstawą, podstawa rozmieszczone na całym obwodzie, a ponadto wzdłuż długości ściany, zwykle 2 do 3 m. Wstążki i monolityczny napełnianie odbywa się na całym obwodzie.

ramka montażowa

Konstrukcja ramy rozpoczyna się montaż parapetu, działając jako podstawa do stojaków i przyszłej płci. Bruce zabezpieczone „kolec – wpust”, jest wystarczająca do zwykłych pił, ax i młotka, a ponadto zamkniętych metalowych narożników lub śrub. Jeżeli Barn jest podłoga, w sposób podobny zestaw prętów poprzecznych w odstępach 40 lub 50 cm, które następnie przyszytymi płytę.

Do powstałej na ramie podpory z drewna, są narażone na górnym poziomie i mocowana objętości. Mocowanie odbywa się w podobny sposób: długie śruby, kąt wirowa kąty metali lub śrub.

Stojaki są ustawione w odstępach nie większych niż 1 metr. Podczas tuszy oddzielnie instalowany otworów okiennych i drzwiowych.

Instalacja na dachu

Dach szopy tektury falistej może być wykonana na dwa sposoby:

 • z rampy, w którym to przypadku jedna ze ścian powinna znajdować się nad drugą, aby utworzyć kąt nie mniejszy niż 30 °;
 • z dwóch tras, jest równa wysokości ścian.

Niezależnie od wybranej opcji pierwszych zestawów krokwie, na której zamontowany jest z desek poszyciowych. To może być w sposób ciągły lub w odstępach czasowych. Przed zamocowaniem prześcieradło musi mieć pewność, aby umieścić żadnych materiałów uszczelniających. Dotyczy to nie tylko zapobiec wnikaniu wilgoci podczas opadów w ciągu roku, ale również zachowuje kondensatu, który tworzy się na powierzchni metalu.

Pożądane nabyć specjalny profilowany arkuszy blachy, które różnią się strukturą od ściany, jednak i wynosi średnio 50% wyżej dachu. Jeśli dwuspadowy zamontowane dodatkowo nabyć arkusze szwów zamykających koń.

Mocowanie falistej

Mocowanie odbywa się za pomocą specjalnych śrub z wiertarki na końcu (na przejściu z metalu) i uszczelką gumową. Ich długość musi być większa niż płyta fali jest nie mniejsza niż 35 mm. Należy zwrócić uwagę na koszt zastosowania śrub, ponieważ są one do montażu w metalu i drewna. Śruby są zazwyczaj skręcone w dolny arkusz fal, które są zainstalowane na zakładkę. Wartość utworzony przez zakładkę pomiędzy śrubami oraz odległość jest równa tej samej długości fali.

Montaż odbywa się przy długich boków szopy, za pomocą płyty ściennej. Jeżeli budynek ma PENT dach Każdy arkusz musi być przycięta szlifierki do wytwarzania klinowo.

Po zapewnieniu im ściankach przesmyku dopasowanie pomiędzy wspornikami i ewentualnie izolacji materiał izolujący ciepło, zwykle z wełny mineralnej.

Ościeżnica jest zbudowane z drewna i płyt ściennych osłoniętych. Wewnątrz może też być układane izolator. Jeżeli planowane są okna szopy mogą być wykonane ze szkła lub poliwęglanu.

Wewnątrz najprostszy pokoju szyć sklejki lub płyty OSB. Ale jeśli chcesz, możesz użyć do ścian i tani plastik.

Koszt prac

Jak widać, aby zrozumieć, jak zrobić budę z tektury falistej, nie jest łatwo. Prosty montaż i materiały znane. W pewnym umiejętności pracy pod wpływem siły nawet jednej osoby. Jeśli szukać profesjonalnej pomocy, aby szopę z tektury falistej, cena za metr kwadratowy średnio około 250 rubli, plus dodaje się oddzielnie przygotowuje podwaliny. W efekcie ma to sens, aby wykonać tego samodzielnie, a zaoszczędzone pieniądze kupić lepszej jakości materiałów.

Dodatkowo, każdy budynek, wykonany własnymi rękami, daje niezapomniane uczucie zadowolenia.