390 Shares 9187 views

Proste i smaczne: kurczak w piecu z ziemniakami

Może na całym świecie nie ma takiej miłosnej, która nigdy nie wypiekała kurczaka. Kurczak w piecu z ziemniakami jest naczyniem przez cały czas. Jest przygotowany bardzo prosto, a smak jest po prostu magiczny. Ponadto oszczędza dużo czasu – gospodyni nie musi stać samotnie przy piecu i gotować przyprawy, ponieważ mięso będzie gotowane jednocześnie z ziemniakami.


Jest wiele przepisów na gotowanie tego dania. Rozważyć najbardziej pyszne i proste.

Najlepiej nie przyjmować kurczaka, ale filet, ud i podudzia. Takie kawałki i pieczone szybciej, i służyć im wygodnie. Mięso jest rozmrażane, myte i solone. Każdy kawałek jest smarowany majonezem lub kwaśną śmietaną. Z góry można posypać lub przykryć ulubionymi przyprawami – ajika, musztarda, chmiel-słońce, czosnek i inne. Kurczak w piecu z czosnkiem lub przyprawami pachnie cudownie i stymuluje apetyt. Liczba sztuk zależy tylko od liczby jedzących i wielkości blachy do pieczenia. Należy jednak pamiętać o miejscu na ozdobę na blasze. Kurczak w piecu z ziemniakami będzie bardziej soczysty, jeśli zostanie pokryty folią na wierzchu.

Następnym krokiem jest przygotowanie dekoracji. Ziemniaki można pokroić w cienkie plasterki i mogą to być medaliony o grubości około 0,5 cm. Od sposobu cięcia bulwy zależy od czasu pieczenia przyprawy. Plasterki ziemniaków włożyć do rondla, soli, dodać łyżkę majonezu i wymieszać wszystko.

Kurczak na blasku do pieczenia włożyć do piekarnika i piec w temperaturze 200-220 stopni 30-50 minut. Im większe kawałki, tym dłuższe powinno być w piecu. Pół godziny później możesz układać ziemniaki pod kurczakiem. Gotowość ptaka można sprawdzić za pomocą noża, przebijając kawałek mięsa. Jeśli krwią krew – kurczak nie jest jeszcze gotowy, a jeśli dojdzie do wyraźnego soku, to może zostać wyjęty z piekarnika. Może okazać się, że mięso będzie gotowane wcześniej niż ziemniaki. W tym przypadku kurczak jest po prostu wyjęty z piekarnika, a przydroża pozostawia się do wypieku. Na kilka minut przed ziemniakami można posypać tartym serem.

Kolejna wersja tego dania: kurczak w piecu z ziemniakami i sosem. Aby to zrobić, musisz ziemniaki, nogi z kurczaka, sól, estragon, pieprz i pomidory. Do sosu: śmietana, oliwa z oliwek, sos sojowy, imbir i czosnek.

Umyte i rozmrożone nogi z kurczaka są solone, pieprzone i ułożone w pojemniku. Powyżej umieścić kilka liści tarragonowych i pomidorów. Do wymieszania marynaty 2 łyżeczki śmietanki i sosu sojowego oraz 6 części łyżek oliwy z oliwek. Imbir jest czyszczony i szlifowany na tarkę. Do sosu dodaje się łyżkę zacieranego korka. Tam też przesuń 4 ząbki czosnku, przechodząc przez czosnek. Sos miesza się aż do jednorodności i wlewa do kurczaka. Godzinę później mięso usuwano z marynaty i przeniesiono do arkusza do pieczenia.

Ziemniaki są czyszczone i pokrojone na 4 części. Wymieszaj mąkę i pomidory. Rozmieszczamy obok kurczaka i wsypujemy do piekarnika przez 40 minut w temperaturze 200 stopni.

Kurczak w piecu z ziemniakami i cytryną

Do tego naczynia potrzebny będzie jeden wielki ptak. Mięso jest myte i trochę wysuszone. Przygotuj sos: wymieszaj majonez, sól, pieprz i przyprawy do smaku. Tusze są powlekane ze wszystkich stron, cięcia skóry w 5-6 miejscach i popychają płatki cytryny pod nim. Ziemniaki są czyszczone, pokrojone w grube pierścienie i złożone w misce. Z góry trochę smaru z olejem roślinnym. Tusze posypane są trochę sokiem cytrynowym i układają się nad przybraniem. Szaleczek umieszcza się na godzinę w rozgrzanym piekarniku do 200 stopni. Aby kurczak w piecu z kurczakiem, na 10 minut przed końcem gotowania, można podnieść temperaturę w piecu lub włączyć grill. I że mięso z dodatkiem soczewicy staje się soczyste i nie suche, podczas wypieku tacę do wypieku można przykryć folią termoodporną lub folią.