103 Shares 4211 views

Losy i biografia Stepana Razina

Dokumenty potwierdzające, kiedy Stepan Razin został tam urodził. Jednak termin ten może pochodzić ze źródeł wtórnych. Na przykład, Holender Yan Yansen Streiss, wyjazd do Rosji, spotkał się ze słynnym rebeliantów kilka razy. W swoich wspomnieniach, które nagrał w 1670 roku, Razin było 40, co sugeruje, że urodził się około 1630 roku.


Fakty i dane

Dokładność wiadomo tylko, że słynny Ataman urodził się Don. Biografia Stepan Razin rozpoczął się w nurt regionu Wołgograd, gdzie w XVII wieku było wiele kozackich wsie i miasteczka. Jego życie jest porośnięty licznymi wynalazkami i historie, które były tradycyjnie czas. Biografia Stepan Razin stał się obiektem czci u Kozaków. Jego reputacja cieszył Emelyan Pugaczowa, który podczas swego buntu często wspomnianym prekursorem.

W 1652 roku biografia Stepana Razina uzupełniane ważne dla końcowego zdarzenia. On staje się liderem. Dziesięć lat później, Stenka udział w kampanii przeciwko krymskiego chana. W uzupełnieniu do Kozaków, Kałmuków były Kozaków i wojska. Natomiast Rosja broniła od Tatarów krymskich o dużej warstwy wolnych żołnierzy Ćwiartka na południu.

Na Razin miał starszego brata, Iwana. Był Ataman z Donem. Jego Kozacy wyróżniały freestyle i gwałtowny charakter, dlatego ciągle miał konflikty z królewskich posłańców. Gubernator Moskwa Jerzy Dołgoruki podczas jednej z takich potyczek nakazał wykonanie Ivan za nieposłuszeństwo. To skonfigurować Stepan przeciwko władzy królewskiej.

Sytuacja w Kozaków

XVII w ogóle był nazywany „buntashnogo” ze względu na częste buntów chłopskich. Wieśniacy zaczął spadać do niewoli przez właścicieli gruntów, po w 1649 roku zdecydowano kod Soboru,. Chłopi uciekli z niewoli Donem, gdzie nie dano uciekinierzy. Do 70-tego roku w południowej części kraju, zgromadził ogromną ilość nowych konwertuje Kozaków. Warstwa ta została dostosowana do najbardziej nieprzejednanym administracji cesarskiej, która wielu oskarżonego o niesprawiedliwego traktowania ludności wiejskiej.

Chłopi, którzy stali Kozacy, zwany „golutvennymi”. Oni utrzymywali przez okradanie statków na Wołdze. Starzy spojrzeć na sytuację przez palce …

Kampania w Persji

W 1667 roku lider drużyny zaczęły Stepan Razin. Krótka biografia wódz w książce historii zawiera odniesienia do kampanii przeciwko Persji. Rzeczywiście, było to pierwsze poważne doświadczenie wojskowy przywódca szarmancki. W dolnym biegu Wołgi Kozacy splądrowali jego kupców, a nawet statki, które należały do patriarchy Joasaph. Przez oderwanie masowo dołączyli robotnicy, wioślarzy i inne osoby, złowionych w floty rzecznej.

kupcy grabieży nie dbają o Moskwie, co było bardzo daleko. Ale gdy muszkieterowie Kozacy pokonany i nawet zdobyty miasto Yaitsky, zwykłe granice dopuszczalnej zostały naruszone.

W nowym roku 1668, po zimowania na żołnierzy Yaik Razin popłynął do Morza Kaspijskiego. Tu po raz pierwszy do czynienia z siłami szacha Persji. Razin dołączył Czerkiesi i innych mieszkańców Kaukazu Północnego. Z takimi siłami w lipcu rosyjski walczył z Persami u świń na wyspie. Było to wielkie zwycięstwo krajowy na morzu w XVII wieku. Bitwa rozłożeniu niedaleko Baku. Persowie zostali pokonani, a Kozacy udał się do produkcji. Ale ponieważ pozycja była chwiejna, ostatni wycofał się do Astrachania, gdzie odbyła namiestnika królewskiego.

popularne powstanie

W następnym roku, biografia Stepana Razina cechował otwartego buntu przeciw królowi. Wysłał list do południowej części kraju, na którego imię każdy dostanie się do niego przyłączyć. Ponadto, podczas gdy nie było tradycji oszustów, którzy wykorzystują Stepan Razin. Krótka biografia jako wódz kontynuował on szerzyć pogłoski, że miał w wojsku nie jest następca tronu Aleksy, w rzeczywistości, niedawno zmarłego. Wtedy król starli się z patriarchą Tichon, który udał się na wygnanie. Używanie tego Razin powiedział również, że ksiądz i wspiera go. Chłopi nie potrzebuje dowodów, że są gotowi, aby przejść pod jego sztandarem.

Poparcie pomogło uchwycić Razin Astrachania Saratov, Samara i Tsaritsyn. Przesuwanie w górę, Kozacy byli blisko Simbirsk. Oblężenie rozpoczęło się w 1670 roku. Kolejność dał sobie Razin Stepan Timofeyevich. Ataman biografia stwierdza, że życie dzielnego Kozaka ważyły się. Posunął się, że porażka nie pozostawi mu szansę na przeżycie.

Porażka i kara

Tymczasem Moskwa przeniósł armię 60.000 żołnierzy. Razintsy zostały pokonane i odsunął się od Simbirsk. Stepan prowadził, ale nie udało mu się zdobyć poparcie Kozaków, którzy nie chcą być w niełasce. W rezultacie, Razin został schwytany przez swoich towarzyszy, którzy zdali go do króla w kwietniu 1671. 06 czerwca przywódca powstania ludowego zostały zakwaterowani.

Miało to miejsce w Moskwie na Plac Błotny, dla zbudowania wszystkich innych. Mimo to ludzie wciąż pamiętają, kim jest Razin Stepan Timofeevich. Krótka biografia wódz stał się podstawą dla wielu piosenek ludowych, które są popularne dziś.