708 Shares 9804 views

Ostrovsky Teatr (Kostroma): historia powstania i repertuar

Ostrovsky teatr jest uważana za jedną z najstarszych w Rosji, który przeżył i dziś pełni funkcjonalna. To umieścić zagraniczne i krajowe klasycznych dzieł.

Początki

Państwowy Teatr Ostrovsky otworzył swoje podwoje dla publiczności w 1808 roku. Następnie Kostroma był bogatym miastem, w którym mieszkali kupcy. Nawet dziś można znaleźć starych domów, które zostały zachowane z tamtych czasów. Wymienili różne naczynia, a następnie aktywnie pracował BARKERS.

W tym czasie, urodziłem się w Kostroma, rodzinie bogatych kupców Fedor Grigorevich Volkov. Później stał się założycielem teatru w Rosji. Miasto odkrył zupełnie nową sztukę. W 1863 roku, Moskwa miała jeszcze jedną Teatr Konstantin Siergiejewicz Stanisławski. A w międzyczasie, w 1823 roku, urodził się Aleksandr Nikolaevich Ostrovsky, dramaturga, który pokazał prawdziwe życiowe rosyjskich kupców.

Nowa forma sztuki lubił środowiska kupieckiego. Ponieważ kupcy nie są biedni ludzie, mogą wspierać inicjatywy młodych i utalentowanych dramatopisarzy, aktorów pomóc. Spoczynek zaczęli organizować nawet przed Ostrovsky teatr został otwarty. Kostroma stał się centrum sztuki. Pierwsze występy zostały pokazane podczas prywatnym przyjęciu w rezydencji oraz w domkach wiejskich. Grali chłopów. Z biegiem czasu, zostały one zastąpione przez profesjonalnych aktorów.

na wcześniejszą

Kostroma Teatr Teatr po raz pierwszy wspomniano w 1808 roku. Być może istniały już wcześniej, ale nie ma oficjalnych informacji. Scen rozgrywa się na terenie nowoczesnego szpitala – specjalna arena został tam zbudowany. Po raz pierwszy pokazał spektakl „Miller. – Czarownik zwodzicielem i swata” W tym budynku powitał gości z teatru Imperial Moskwie zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów w 1812 roku. Każdy odzyskać swoją wydajność tak zachwycił publiczność i same podmioty lokalne w historii sceny Kostroma rozpoczął nową rundę. Znani aktorzy czasie były Kartsov, Anisimov, Chagin, Glebov, Siergiejew, Obreskov.

Nowe schronisko dla świątyni Melpomeny

Wkrótce mały budynek był mały, a teatr został zmuszony do szukania odpowiedniego etapu size. Stwierdzono w dżungli Dolnej. Ulica ta słynie z budowy pierwszego kamienia teatru. Wcześniej w tym miejscu znajdowała się garbarnia Syromyatnikova, kupiec z drugiej gildii. A aktorzy i publiczność tak przyzwyczajeni do takiego kupca w mieście, że w żaden sposób nie dziwi sztuki linii i przemysłu. Z budynku do dnia dzisiejszego nic nie zostało zachowane. tylko nuty ostatnich czasach z opisem pomieszczeń zostały porzucone. Świadkowie wspomniano, że ulica wydawało się, że jak tylko ściany. Musieliśmy iść w dół, a następnie iść do góry w sali teatralnej. Ale jego dziedzińca roztacza się piękny widok na Wołdze.

Ten budynek koncertował Shchepkin, który grał rolę w sztuce Tortsov „Ubóstwo nie jest przestępstwem”. W sali było widzowie Potekhin i Pisemsky. I 1863 był przełomowym dla teatru Kostroma. To wtedy ulica Pavlovskaya wzniesiony specjalny budynek dla niego. Obalony mu wszystkie mieszczan. To było ukoronowanie sztuki architektonicznej w Kostroma w tym czasie. Parterowy dom był bardziej jak grecka świątynia, z wieloma kolumnami, półkolistą fasadą i semi-rotundy ganek.

Legenda w akcji

Mieszkańcy wciąż wierzą, że budynek ten został wyprzedzony nadprzyrodzoną ataku. Kiedy to właśnie zaczynają być budowane, cegły zostały zaczerpnięte z dawnego zespołu klasztornego Epifanii, który spalił trochę wcześniej. Konstruktorzy zakup materiałów i nie jest szczególnie zaniepokojony przesądów. W 1865 roku teatr spłonął prawie do ziemi. Został przywrócony w ciągu dwóch lat.

aktualizacja

Działając trupę zatrudnionych przy pomocy profesjonalnych przedsiębiorców. dość często są one odświeżone całą kompozycję. Aż do 1917 roku, teatr grał Neverin, Zołotariew-Bělský, Iwanow Chal-Kostroma. Na barki przedsiębiorców poszedł odebrać zadanie nie tylko aktorów, ale także określić repertuar. W jednym sezonie teatralnym można odtworzyć kilkanaście spektakli. rola aktorów dowiedział rzadko do końca, często improwizowane i zawsze wskazówek z suflera, który siedział w budce spodziewa.

W 1898 roku odwiedził Kostroma scenie aktorów Teatru Małego, wśród których był słynny rodziny Sadovsky. Od 1899 do 1900 roku nowy przedsiębiorca przerobione audytorium została przydzielona więcej miejsca dla orkiestry przez zmniejszenie liczby pól. Ale w 1900 roku spłonął podłogę w holu.

wojenne

W latach 1914-1915 na scenie były Varlamov, Davydov z Petersburga. Stamtąd przyszedł aktora Mammoth Dalsky. Przebywał w Kostroma od 1915 do 1917 roku.

Teatr prawie zniszczony w październiku Revolution z 1917 roku. W 1918 roku, przyniósł grę przez Gorkiego „Lower Depths” z Moskwy. Każdy teatr ruch odnotowano w branży Miasto Party. Część aktorów przeniosła się do Petersburga, niektórzy zostali i pokazał najlepszych spektakli z małej listy do wyboru.

W 1923 roku, instytucja nadano imię wielkiego dramaturga. Od tej pory był to Teatr Teatr Kostroma. Ostrovsky. Spektakle, które mogą być wyświetlane, niekoniecznie zgodne z liderami partii.

Po II wojnie światowej zaczęła trupa oferowane oddzielna, planuje zamknąć teatr Ostrovsky. Kostroma w momencie przechodziła prawdziwej tragedii. Ale aktorzy odmówili. Przybyli inspektorzy nie spodziewałem się zobaczyć „na żywo” Teatr Ostrovsky, występy, w których powiadomienia zostały zebrane od publiczności. Po obejrzeniu spektakli, dali zielone światło na scenie Kostroma dalszego funkcjonowania.

Od teatru do przodu poszedł specjalny zespół składający się z piętnastu osób. Grali dla żołnierzy grać Ostrowskiego „True – dobra, ale szczęście jest lepiej”.

W 1944 roku teatr obchodził jubileusz i dał mu status regionalnego. Triumf, mimo wojny, były bujne i jasny.

po wojnie

Od 1957 do 1958 roku budynek zaczął się zrekonstruować. On częściowo powrócił dawny wygląd, a wnętrze ze zmianami wprowadzonymi przez architekta Józefa Sheftelevicha Sheveleva.

W 1983 roku Teatr Teatr nazwany Ostrowskiego został wyróżniony honorowym Order Czerwonego Sztandaru.

W 1999 roku uzyskała status instytucji publicznej.

Teatr Ostrovsky: repertuar

Podstawą kulisami Kostroma stać ulubione kawałki w dramaturg Ostrowskiego. Zostały one umieszczone jak w życiu pisarza i grać do dziś. Także wśród klasycznych występów można zobaczyć dramat Williama Szekspira, Aleksandra Puszkina, Lva Tolstogo, Moliera, George Bernard Shaw, Dzhona Patrika, Irzhi Gubacha Alejandro Casona i innych. Wraz z długich znanych dzieł są wyświetlane i adaptacja autora młodych pisarzy.

Teatr Ostrovsky często zaprasza mnie do odwiedzenia firmy z innych miast. Aktorzy ze stolicy często wprowadzają oryginalne produkcje. Ponadto, instytucja jest właścicielem kilkudziesięciu różnych nagród krajowych i międzynarodowych festiwalach.

Najpopularniejsze sztuk w repertuarze:

  • „Ciekawy Savage” – komedia na podstawie powieści Dzhona Patrika.
  • "Biada z Wit" Griboyedov.
  • „Podczas gdy umierała,” Natalia Ptushkina.
  • „Borys Godunow” przez Puszkina.
  • Nowoczesna adaptacja dramatu „Romeo i Julia” Szekspira.
  • „Burza” Ostrowskiego.