104 Shares 9719 views

Wiza do Grecji. Dotykając snu.

Grecja – jedno z najbardziej zdumiewających krajów na kontynencie europejskim, jest komfortowo zlokalizowana na południu Półwyspu Bałkańskiego. Wybrzeze Grecji są myte przez kilka mórz: jonowy, egejski i śródziemnomorski. Zimny deszczowy sezon, trwający od września do marca, stopniowo zastępuje się ciepłym i suchym sezonem, który trwa od kwietnia do połowy września. Stolica Grecji, Ateny – jest drugim co do wielkości miastem w kraju, z bogatym dziedzictwem historycznym, które przyciąga co roku wielu turystów z całego świata. Po igrzyskach olimpijskich w 2004 r. Ateny stały się jeszcze bardziej popularne wśród zagranicznych turystów do stolicy Grecji, zwłaszcza że wiza do Grecji jest niedroga dla turystów rosyjskich, pod warunkiem spełnienia określonych warunków.


Grecja należy do państw Schengen, na mocy tej umowy posiadacz wizy Schengen ma prawo swobodnie odwiedzić dowolny z dwunastu krajów Unii Europejskiej. Wiza do Grecji jest dostępna dla obywateli Rosji, którzy spełnili dwa warunki: dostępność niezbędnej kwoty waluty lokalnej oraz zakup ubezpieczenia zdrowotnego. Aby to zrobić, musisz przedstawić ambasadzie wyciąg z konta karty kredytowej lub certyfikat zakupu waluty. Należy pamiętać, że wiza wydana w konsulacie w Grecji nie może zostać przedłużona na terytorium samego kraju. Podróżowanie w Grecji dla Rosjan nie ma ograniczeń, jednak niektóre osoby mogą być odmówione wjazdu do kraju. W najbliższej przyszłości planowane jest anulowanie wizy dla Grecji obywatelom rosyjskim, ale na razie ten problem nadal znajduje się w stanie rozwoju. Nowa ustawa o ochronie danych osobowych wymaga, aby wszystkie osoby ubiegające się o wizę wypełniały umowę o ochronie danych osobowych dla każdego odwiedzającego kraj.

Grecja jest prezydencką republiką parlamentarną, władza ustawodawcza należy do parlamentu jednomańskiego i prezydenta. Wiza do Grecji nie stwarza żadnych trudności dla podróżnego, jeśli odbierzesz to przez firmę podróżniczą, zwłaszcza że nie jest to obecnie żaden problem. Wielu operatorów turystycznych oferuje wysokiej jakości i ciekawych wycieczek po Grecji, zarówno pod względem rekreacji, jak i celowości poznawczej. Najważniejsze zabytki znajdują się w centrum Grecji – Aten, jest to muzeum bizantyjskim, a także Muzeum Akropolu, a także Narodowe Muzeum Archeologiczne i wiele innych repozytoriach świata. Zabytki Grecji to starożytne świątynie Akropolu i narodowej galerii sztuki, a muzeum archeologiczne w Olimpii jest jednym z najstarszych na świecie, prezentuje zwiedzających z ciekawą kolekcją starożytnych greckich artefaktów.

Warunki otrzymania wizy do Grecji są od trzech do siedmiu dni, w zależności od trasy i organizatora wycieczek, w tym czasie gość kraju będzie musiał odwiedzić grecki konsulat i przejść przez osobisty wywiad. Listę dokumentów wymaganych do uzyskania wizy greckiej można uzyskać w biurze podróży. Co do zasady, wszyscy touroperatorzy zapewniają swoim klientom wsparcie wizowe i gromadzenie niezbędnych dokumentów, więc odbywa się to w stosunkowo krótkim czasie. Brak wypełnienia dokumentów w celu uzyskania wizy może znacznie skomplikować procedurę jej uzyskania i zagrozić podróży w kraju, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z profesjonalistami, którzy pomogą prawidłowo i czasowo zebrać i wypełnić niezbędne wyciągi i referencje.

Wypoczynek w Grecji nie powinien być zapominany. Tymczasowe wydane dokumenty pozwolą zaoszczędzić sporo czasu i energii i sprawić, aby rekreacja w kraju była interesująca i niezapomniana.