544 Shares 2652 views

„Goj ty, Russ, moja droga.” Analiza wiersz SA Esenina

Sergey Esenin – jeden z najbardziej znanych i ulubionych poetów z początku XX wieku, poświęcił ogromną ilość swoich lirycznych dzieł Rosji, jej ludzi, natury i życia. Miał okazję odwiedzić różne części świata, gdzie wszystkie rozliczenia znacznie lepiej, ale zawsze brakowało mu nieskazitelną domu i na pewno wrócę. Dla niego, Rosja zawsze była uosobieniem rozległych pól i lasów, zakurzone, wyboistych drogach i wsiach chłopskich z chaty przysiadu.


„Goj ty, Russ, moja droga.” Analiza wiersz Esenina

Esenina nie mogą być traktowane jako idealista poety, zobaczył, że w jego kraju istnieje wiele niedociągnięć, ale mimo wszystko wybaczył jej jej niedoskonałości, tyrania i krótkowzroczność obszarników, ciągłe picie ludzi i podniesiony do absolutnej wiary w sprawiedliwy i dobry król. Ta miłość opisał w swej słynnej pracy „Goy ty, Russ, moja droga”, analizując, że możemy śmiało powiedzieć, że jest stanowczo kochał swoją ojczyznę jak ona. Mając możliwość zamieszkania za granicą, zdecydował się powrócić na śmierć w Rosji.

W 1914 roku poeta mieszkał w Moskwie, a do czasu był dość znany. To było w tym czasie w jego głowie rodziły piękne wiersze poematu „goj ty, Russ, moja droga.” Analizując życie Esenina, może się wydawać, że duże miasto przynosi mu straszną tęsknotę za przeszłością, kiedy był zwykłym chłopcem Ryazan zwykłych chłopów, wolny i bardzo szczęśliwy.

Święty świątynia

W swoich snach i myślach miał zawsze wędrował przez niekończące się zielone łąki, z pełną przyjemność wdychając świeże powietrze. Wszystko kolebką był związany z dużym, jasnym i czystym świątyni, które można leczyć duszę wędrowca niespokojny i odesłać go do prawdziwych wartości duchowych. Jesienin utożsamiał się z „Idę pielgrzym”, który powrócił do swojej ziemi, aby wziąć głęboki ukłon do niej, a po dokonaniu taki prosty, tradycyjny obrzęd rosyjskiego człowieka, znowu iść do obcych krajów.

Widzi przedrewolucyjnej Rosji jako pojedynczy świątyni, podkreśla słowa szałas. – w szaty obrazu " A następnie poeta nie może zignorować swojego ubóstwa i prymitywny sposób życia: „Karzeł Okolitsa dzwonienie pokutować topolę.”

Radunitsa

Szczera miłość do ojczyzny, zawsze i wszędzie uznawane Jesienin. „Goi, Russ, mój drogi” – jak on odnosi się do niego w swoim wierszu, jest to, jak dana osoba blisko niego. Praca ta została uwzględniona w pierwszej zbiór wierszy Jesienina, który został nazwany „Radunica”. W tym wierszu, jest jedna cecha charakterystyczna wczesnej poezji Esenina – „w szaty obrazu” czasami nie dość wyraźne słowa dla czytelnika miejskich, takich jak „Korogod” Wiele symboli religijnych, takich jak „Men świętych”, „Paradise”, „pokornego Zbawiciela”, Czytelnik natychmiast zanurza się w atmosferze życzliwości, lekki przyjemności i czystości, które odwiedza osobę serwisowym po wakacjach. Poeta zwiększa artystycznego postrzegania obrazów dźwiękowych obok słów, tworząc złudzenie dzwon.

Rapture ojczyzna

Produktem „Goy ty, Russ, mój drogi”, analizowane bardzo łatwo, więc jest rozlewa bardzo wrażliwy i miły do niego wszyscy jego dusza, a to dzięki jego wielkiej poetyckiego talentu. Jesienin – natura jest w porządku, to tworzy wspaniały stan umysłu i powiedział, że nigdy do niczego nie handlować miód i jabłko zapach, który zawsze towarzyszy lecie Zbawiciela i gejów dziewczęcym śmiechem jest porównywany do głosu kolczyki.

Poeta, uczucia i wiedząc, że w jego dzisiejszym społeczeństwie istnieje poważny problem społeczny, jakby zazdrosny chłopów, którzy, jak się wydaje, są bardziej regularne i rozsądne życie niż nawet jego własna. A to wszystko dlatego, że wiedzą, jak cieszyć się nawet najmniejsze i najbardziej istotne, czczą tradycje swoich przodków. Ich bogactwo – to żyzna ziemia, zielone lasy i łąki, niebieskie rzeki i jeziora, które zachwyci poeta swoją nieskazitelną urodę. Wiersze Esenina zawsze były wypełnione tej radości.

raj

Jest takie popularne piosenki chłop obejmował pracę „goj ty, Russ, moja droga.” Analiza wiersza ujawnia wszystkie myśli poety, który szczerze wierzy, że jeśli istnieje raj na ziemi, na pewno właśnie w rosyjskich odległych obszarach wiejskich, do których cywilizacja nie osiągnęła jeszcze i tak była w stanie zachować swoją nieskazitelną czystość i atrakcyjność. Te rozważania potwierdzają jego słowa, „to nie jest konieczne, raj, Oddaj mi moją ojczyznę”, który kończy swój wiersz, to podsumowując pewne rezultaty.

Teraz stało się jasne, co z pewnością powie Sergey Esenin w poemacie „Goy ty, Russ, moja droga.” Analiza znowu mówi nam, że jest bardzo szczęśliwy, że czujesz się częścią ich ojczyzny i swoich ludzi. I tę świadomość ważniejszego do niego wszystkie skarby i bogactwa tego świata, ponieważ będą one nigdy zastąpić swoją miłość do ojczyzny, którą przesiąknięte z mlekiem matki, która chroni swoje życie.