224 Shares 5426 views

Mohylew Historia na zdjęciach

Białoruś znajduje się we wschodniej części miasta Mohylew, który w połowie XX wieku, twierdził tytuł stolicy Białoruskiej SRR. Dziś miasto liczy 380.000 ludzi Bole. Geograficznie miasto jest podzielone na dwie części płynąca rzeka Dniepr tutaj: Zadneprovskaya części i korzeniowych. Rzeka pozostaje żeglowna od 110 do 230 dni w roku. Historia Mohylewie na zdjęciach zostaną zaprezentowane na uwagę w tym artykule.


Założenie miasta

Mohylew historia sięga czasów starożytnych. Wykopaliska archeologiczne wykazały, że obszar miasto zamieszkiwało około V wieku, a już w X wieku istniała tu osada. Istnieje kilka legend o fundamencie Mohylewie. Według jednej z nich, miasto zostało założone przez rzemieślników i kupców z całego zamku, który został zbudowany w 1267 roku na rozkaz księcia Lwa Mogiya. Archeologicznie ta legenda nie zostało udowodnione, jak stwierdzono pozostałości zamku nie były.

Inna legenda mówi, że miasto zostało zbudowane wokół jednego z kościołów prawosławnych lub taka sama powstała Połock książę Lvom Vladimirovichem.

Najbardziej znana historia o pojawieniu Mohylewie powiedział, że w lesie mieszkał rozbójnika gang kierowany przez atamana Masek, który został wyróżniony przez nadludzką siłę. Bojar okradziony Masek, który był w tym czasie spokojnie chłop narzeczona i postanowił zemścić się, poszedł do lasu. Ataman zginął zdradzony jego narzeczonej, chłopi pochowali go na jednym z brzegów Dniepru, nad grobem kopiec wylano, a miejsce pochówku stał się znany jako „Grób Lwa”. Dlatego miasto powstało tu nazywa Mohylew.

Opowieść o Mohylewie

Od założenia miasta służył jako twierdza obronna funkcji-rozliczeniowych oraz, najprawdopodobniej, zostało niemal całkowicie zniszczone przez naloty Tatarski w połowie XIII wieku, o czym świadczą liczne znaleziska archeologiczne.

Po raz pierwszy jako Mohylewie rozliczeniowego wymienionego w XIV wieku w „Liście rosyjskich miast, blisko i daleko.” W tym czasie nie miał żadnych specjalnych funkcji politycznych i gospodarczych. Już w XVI wieku Mohylew jest integralną częścią Wielkiego Księstwa Litewskiego, a ponadto był uważany osobiste posiadanie polskiej królowej Jadwigi, żony wielkiego księcia Litwy. 200 lat później, w 1503 roku, miasto zostało podane do drugiej królowej polskiego – Helena.

W XVI wieku Mohylew zaczął aktywnie rozwijać i rosnąć wraz z wprowadzeniem prawa magdeburskiego, co czyniło go atrakcyjnym dla państw – sąsiadów Litwy. Tak więc, w połowie XVII wieku miasto zostało podjęte bez walki armii rosyjskiej, ale siedem lat później był już z powrotem w Rzeczypospolitej. Miasto zostało zniszczone w trakcie konfliktu rosyjsko-polski.

Lata wojny rosyjsko-szwedzkiej z 1700-1721 spowodowała również wielkie szkody do Mohylewa, był cały pestki z rowów i umocnień wyposażonych. Pierwszy rozbiór Polski w 1772 roku doprowadził do przeniesienia Mohylewie w Imperium Rosyjskiego w 1777 roku został założony prowincji Mohylew. Po 3 latach, to jest tutaj, że na posiedzeniu rosyjskiej carycy Katarzyny II i cesarza Austrii Józefa. W czasie wojny z Napoleonem najbliższej Mohylewie była bitwa Rosyjski Korpus Piechoty i armia francuska pod dowództwem generała Davouta. To wydarzenie poświęcone było pomnika umieszczone tutaj.

Mohylew w XX wieku

W latach wojennych 1914-1917. precyzyjnie usytuowany w stopy Mohylew cesarza Mikołaja II. Po wydarzeniach z lutego 1917 roku komandor tempie tu pozostał, aż do listopada 1917 roku.

W 1938 Mohylew miał uczynić stolicą Białoruskiej SRR, dlatego przeprowadzono aktywną odbudowę miasta zostały zbudowane hotel, kino, wielopiętrowych budynków mieszkalnych, jednak w wyniku przystąpienia Zachodniej Białorusi Mohylewie nie stała się stolicą. Drugi raz Mohylew zaproponował, aby kapitał po zakończeniu wojny 1941/45., Jak Mińsk został prawie całkowicie zniszczony, ale to nie powtórzy.

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w Mohylewie został zajęty przez hitlerowców w lipcu 1941 roku i wydany dopiero w czerwcu 1944 r. W tym czasie, około 100 tysięcy ludności z obszarów miejskich i okolic zostało zabitych lub wywieziona do Niemiec na roboty przymusowe. Na terenie obozu koncentracyjnego i obozu tranzytowego dla jeńców ustalono.

Miasto w XXI wieku

W XXI wieku Mohylew jest ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym regionu Mohylew. Największy wkład do gospodarki regionu robią rafinacji ropy naftowej, budowy maszyn i obróbki powierzchni metalowych, miasto posiada największy w Europie producent włókien poliestrowych. Mohylew i jest jednym z centrów edukacyjnych Białorusi jest 7 uniwersytetów i 12 wtórny.

zabytki miasta

Mohylew przed okupacji przez Niemców w 1941 roku, miasto szczyciło się wiele atrakcji, ale prawie wszystkie z nich zostały zniszczone. Miasto zachowane zabytki prawosławnych, takich jak:

  • Mikołaja klasztor;
  • Rzymskokatolicka katedra Wniebowzięcia NMP;
  • Katedra Trzech hierarchów;
  • Kościół święty Krzyż;
  • Kościół Świętego Krzyża.

Oprócz miejsc kultu, w Mohylewie istnieją inne interesujące miejsca, z których każda ma wartość historyczną.

chwała kwadratowy

W okresie polskiej historii Mohylew przyciąga nas do niego jako prosperującym miastem. Był uważany za główny port rzeczny i centralny plac był znany jako Marketplace. Po staje się częścią Imperium Rosyjskiego, obszar stał się znany jako gubernatora, a rozwój obszaru zrobić rosyjskich architektów. stare sklepy detaliczne i cztery identyczne budynki zostały zbudowane zostały usunięte: dom dla gubernatora i vice gubernatora prowincji, rady i sądu, rady lekarskiej i archiwum (obecnie muzeum historii lokalnej).

Do tej pory zachowały się tylko czwarty budynek kompleksu. Po rewolucji październikowej, obszar stał się znany jako Radzieckiego, to gdzie poglądowe egzekucje powstańców podczas wojny 1941-45. W 2014 roku, obszar otrzymała obecną nazwę – Plac Fame.

Hall (Moguilev)

Historia uczy nas, że odbudowa ratusza władze białoruskie zrobić tylko w 2007 roku, choć symboliczny układanie odbyła się na początku lat 90-tych. XX wieku. Kwestia budowy ratusza pochodzi z końca XVI wieku, po otrzymaniu rozliczenia prawie magdeburskim. Oryginalny budynek został wykonany z drewna, które wielokrotnie doprowadziła do pożaru, a ratusz spalony całkowicie, dlatego jego lokalizacja zmieniał się kilkakrotnie.

Stone Town Hall został zbudowany w 1679-1698 latach, dach pokryty dachówką, w pobliżu ratusza ustawiono dwa ganki na nich pozłacany wiatrowskaz. Wysokość wieży z iglicą się 46 metrów. Podczas wojny rosyjsko-szwedzkiej 1700-1721 ratusz został zniszczony, ale kilka lat później został odbudowany. W 1780 roku, ratusz i odwiedził cesarzowej Katarzyny Wielkiej.

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, ratusz został poważnie uszkodzony, jego uznany zabytek o znaczeniu All-Union. Pomimo decyzji Zarządu na odbudowę ratusza, prace nie rozpoczęły, a to wszystko w 1957 roku wysadzili. Ratusz został całkowicie odnowiony i otwarty dla publiczności w 2008 roku.

Muzeum Historii Mohylewie znajduje się w Ratuszu. hale wystawowe zlokalizowane na dwóch piętrach budynku. Są eksponaty X – początek XX wieku, które opowiadają ważną rozliczeniach. Muzeum Historii Mohylewie czeka na zwiedzających od 10 rano do 18 wieczorem. Poniedziałek i wtorek – nieczynne.

pole Buynichnoe

Pomnik ten znajduje się w miejscowości Buinichi najbliższej Mohylewie. To tu w lecie 1942 roku dwa tygodnie były uporczywe walki armii radzieckiej z niemieckimi okupantami. Kompleks został otwarty w 1995 roku i zajmuje powierzchnię ponad 20 ha. Składa się on z łuku, który jest 27-metrowy chodnik łączący kaplicę. Ściany kaplicy wykonane są z jasnego marmuru, wpisany z nazwiskami żołnierzy i partyzantów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Pod kaplicą znajduje się krypta, gdzie zostały pochowane szczątki poległych żołnierzy, które nawet dzisiaj są stronami wyszukiwania.

Polykovichskaya Krynica

Wiadomo to cudowne źródło daleko poza miastem, został otwarty w połowie XVI wieku. Woda z Krynica zbieranie na dnie wąwozu, wpada do Dniepru. W XIX wieku na rozkaz hrabiego Rimski-Korsakow św Paraskevi kaplicy zbudowano tutaj. Od tego punktu do kadzi przychodzili do źródła, a źródłem rozmawialiśmy o jak cudowne. Każdego roku w dniu 19 stycznia do źródła przyciąga ludzi za cudownej wody chrzcielnej.

Moskwa i Tula jardów

Na ulicy Lenina w Mohylewie to prawdziwa „wyspa” w stolicy Rosji – Moskwie sąd, ustanowiony w 2006 roku. W centrum znajduje się plac zabaw dla dzieci, wykonane z uwagi na Kremlu w Moskwie, w pobliżu Arbat jest kopią Wall Coj inne powierzchnie malowane scen na temat Moskwie.

Tutaj, na ulicach Lenina, to kolejny dziedziniec – Tula. W jej centrum pyszni dużą fontannę, samowar, tutaj jest strona w Tula Kremla. Cały dziedziniec ozdobiony jest wizerunkami z herbem Tula i scen z życia miasta.

Mohylew Teatr Dramatyczny

Historia Mohylewie powiedział, że aż do połowy XIX wieku miasto było teatru, a zespoły niedoprzędzarki pokazał swoje występy plenerowe. Oraz z 40-tych. XIX wieku, władze miasta zorganizowały teatr na drugim piętrze budynku na wietrznych ulicy. Tam spędził krótki czas, a w ciągu najbliższych 20 lat zmieniło się kilka budynków, więc władze miasta wpadł na pomysł, aby zbudować teatr. Została założona w 1888 roku z pieniędzy zebranych od darowizn mieszczan. Ogółem wzięło ponad 50 tysięcy rubli. Przy głównym wejściu do teatru znajdował się na temat rzeźby Czechowa – słynnej pani z psem.

zegar słoneczny

W centrum znajduje Mohylew rzeczywistym zegarem, pokazując dokładny czas. Tutaj znajduje się rzeźba Stargazer i 12 krzeseł – symbole zodiaku. Stargazer Rzeźba posiada teleskopu wyposażonego w projektor wiązki wieczorem, które można zobaczyć z kosmosu.