598 Shares 1340 views

Obrotowy uchwyt do telewizora. Co brać pod uwagę przy zakupie i instalacji

Obecnie telewizory i monitory płaskie w połączeniu z szeroką gamą i dostępności zyskał popularność wśród ludności. Wyświetlacze są wykorzystywane nie tylko w domach, ale także w centrach handlowych, na dworcach kolejowych, banki, transport publiczny. Konsumenci z nich korzystać w celu uzyskania niezbędnych informacji. W związku z tym konieczne jest posiadanie monitora w wygodny i dostępnych miejscach. W tym przypadku, ramię huśtawka odgrywa ważną rolę w rozmieszczeniu wyświetlaczy.


Rodzaje uchwytów obrotowych

Zasadniczo wszystkie rodzaje wsporników przymocowany do ściany. Ale istnieją różnice funkcjonalne między nimi. Nośniki, takie jak suwaki, umieszczonych w przygotowanym niszy, o głębokości odpowiadającej szerokości TV. Suwak z monitorem, zamontowanych na niej gładko przemieszcza się z wnęki w taki sam sposób, chowa się. Skomplikowane model może być obracany w kierunku pozycji ślizgowej 30 stopni.

wysięgnik zapewnia włączyć telewizor, aby patrząc na monitorowanie prostopadłą orientację do ściany. Ten model posiada właściwości nachylonych 30 stopni. W tym przypadku konieczne jest, aby kontrolować obciążenie uchwytu. Aby to zrobić, ważne jest, aby zapoznać się z funkcją zamka. Również podczas instalacji, należy rozważyć miejsca na zakrętach podczas użytkowania.

Wybór modeli

Przed wspornik montażowy powinien sprawdzić, czy otwory montażowe telewizora i uchwytu. Warto też zwrócić uwagę na ciężar monitora. Byłoby lepiej, jeśli zakup wspornik na ścianie wyświetlacza rotacyjnego z odpornego na wadze więcej niż twoje. Decyzję w sprawie lokalizacji telewizora i zakładamy amplitudę odwrócenia nabytego przewoźnika. Istotne jest to, że w pracy nie ingeruje w pokoju, aby się poruszać i nie spoczął w pobliskim meble, armatura łazienkowa i projekcje ściennych.

Plusy i minusy

Jeśli używasz wahacza, co znacznie oszczędza miejsce. Na plus można także możliwość pochylania i obracania telewizora do wygodnego kąta widzenia, bez wywierania zbyt dużego wysiłku. Po złożeniu uchwyt z monitorem odbywa szerokości nie większej niż 10 cm. Producenci ma specjalne pole, w którym można ukryć przewody, co daje przesłanki estetyczne. Wadami tej konstrukcji są jego wysoka cena i złożoności instalacji, ponieważ wahacz składa się z kilku części ruchomych. W rezultacie, instalacja będzie potrzebował pomocników. Dodatkowo, konstrukcja jest ciężki i wymaga silniejszego mocowanie do ściany.

Wskazówki podczas instalacji

Przed zamontowaniem uchwytu do telewizora na ścianie, mechanizm obrotowy jest niezbędne do nauki i zapoznać się z parametrami produktu. Ogromna ilość wzorów wytrzymać stopę, ile miejsca na uchwyt na ścianie? W celu wybrania wysokość uchwytu montażowego, konieczne jest określenie sytuacji, w których można go obejrzeć. Nie zaleca się umieszczenie monitora w przedniej części okna, jako odbicie i blask są uciążliwe podczas przeglądania. Należy również zwrócić uwagę na przestrzeń wokół telewizora, powinno być wolne, które zapewniają naturalną wentylację oraz sprzęt chłodzący.

Dołączyć do konstrukcji ściany i zaznaczyć położenie łączników. wywiercić otwory i śruby wkładki zawarte w uchwycie zestawu. Kołek spodniej płyty do ściany za pomocą śrub, a następnie zainstalowaniu ruchomą część. Pozostaje dołączyć kawałek w kierunku przeciwnym do telewizora i podłączyć go do głównego panelu na ścianie. Po zainstalowaniu wtyczki przewodów i cieszyć się widokiem na swojej pozycji.