777 Shares 2744 views

Wyrówniarki: zasady działania, rodzaje cen

W przemyśle meblarskim zajmują szczególne miejsce dekoracyjnych procesów wykończeniowych. Grupa ta obejmuje szereg operacji przetwarzania mające na celu skorygowania defektów i dokładnego kształtowania FORM uszlachetniony oddzielnych części i powierzchnie struktury drewna. Specjalne traktowanie pod względem wymaganych usprawnień mechanicznych i szczegóły krawędzi. Aby pracować z nich służy do brzegów maszynę, która w zależności od modyfikacji może nie tylko zapewnić gładkie boki, ale również automatycznie przyciąć je ze specjalnego materiału, aby zapewnić efekt dekoracyjny do produktu końcowego.


Zasada działania krawędzi urządzenia

Sprzęt roboczy jest utworzony z kilku działań. Istotą procesu jest często w przygotowaniu i spajanie specjalnej taśmy na powierzchni wargi. Pierwszy etap jest realizowany w formie konsolidacji eksploatacyjnych w specjalnym warsztacie. Dalsze pasmo brzeg jest zintegrowany z układem zasilania. Główne kategorie działalności w trakcie takiego wykończenia jest kontakt z klejem. Nieważne, jak dobrze przygotowana kompozycja będzie zależeć od wiarygodności wykonanej pracy, że jest siła mocowania i utrzymywania taśmy podczas pracy.

grupa mechanizmy tryb spójność funkcjonalne, stosując kolejne podgrzanej masy klejącej na powierzchni krawędzi, a następnie bezpośrednie prikladka wytwarzane taśmy. Następnie przychodzi w specjalnej prasie, co przyczynia się do niezawodnego połączenia z linii krawędzi materiału. Podobnie jak w przypadku wszystkich nowoczesnych urządzeń do produkcji mebli, takie narzędzia umożliwiają możliwość pełnej automatyzacji. Niektóre modele wyposażone są w czujniki położenia i ruchu rolek prowadzących, co zwiększa dokładność pracy.

Główne jednostki operacyjne

Jednostka główna jednostka dostarczająca, która wytwarza się w kierunku taśmy we właściwym kierunku w stosunku do położenia samej krawędzi. Zarządzanie odbywa się również automatycznie według ustawionego programu. Za pracę z klejem spotyka innego węzła, który może mieć różne zasady działania. Na przykład, proces ogrzewania sama masa klejąca może być przewidziane, lampy na podczerwień lub suszarki przemysłowe. W ten sposób różne sposoby i do rozpylania roztworu. może to być traktowane i z jednej strony, i krawędzi taśmy. Jak wspomniano powyżej, zespół krawędź przy końcu procesu jest dociskany do powierzchni roboczej. Aby wykonać tę funkcję, rolki nośne są używane specjalnej platformie. Nawiasem mówiąc, można go uruchomić automatycznie, a kosztem wysiłku ręcznego.

gatunek

Główną cechą różnic pomiędzy maszynami tego typu – poziom automatyzacji. W pełni zautomatyzowane linie powszechnie spotykane na głównych gałęzi przemysłu. W ten sposób urządzenie jest w stanie do krawędzi na krótki okres czasu, aby zapewnić wstążkami całą partię wykrojów. Inną rzeczą jest to, że najprostsze modele tego typu mogą pracować ze standardowymi formatami krawędzi – zwykle prostokątnych.

Zwłaszcza dla usług zakrzywione części stosowanych półautomatyczne lub ręcznej zmiany. To jest dokładnie to miejsce w przypadku, gdy siła fizyczna jest nadal aktualna nawet przeciw aktywnego rozpowszechniania mechanizmów robotów. Pozycyjny lub ręczna maszyna obrzeża charakteryzuje się wysokiej jakości operacji klejenia wydajność, ale ma też swoje wady. W szczególności, taki sprzęt nie może być skutecznie obsługiwać duże partie przedmiotów. W związku z tym, należy umieścić urządzenie wykorzystywane jest głównie prywatny kapitanowi lub właściciele małych zakładów z małych partii lub jednoczęściowy produkcji elementów meblowych.

dodatkowa funkcjonalność

Dla pomyślnego zakończenia operacji i jakości klejenia taśm wymaganych i ostatecznym wyrafinowania. Fakt, że listwy ozdobne pierwotnie wybranych z szczegółowo tak, że szerokość i długość pozostał niewielki występ. Po zakończeniu docisku odniesienia i zestalenia spoiwa w jakiś mechanizm korekcji maszyny jest aktywny. Na przykład, urządzenie na krawędzie płyt wiórowych, MDF oraz drugiej płyty na bazie drewna może być wyposażony w dwa mechanizmy cenowe – przycinania. Pochodzenie realizuje delikatne wyeliminowanie części szerokości taśmy, a drugi wykonuje cięcia na długość.

producenci

Do najlepszych producentów tego sprzętu to dobrze znany w branży przemysłowej firmy Jet, RAUTEK i Brassa. Wytwarzają one potężne i wydajne jednostki, potencjał energii ze średnią 2.000 watów. To wystarczy, aby wyposażyć produkcji mebli wysokiej klasy. jakości sprzęt z mniej niż wysokiej wydajności firmy rozwija HIGHPOINT. Na tych samych maszynach, pierwsza grupa nie jest w wszystkie parametry przewyższają technologię niskiego poboru energii. W szczególności w celu model 1000 W Wydajność produktów HighPoint mieć dużą szybkość przetwarzania i kompaktowe wymiary.

Ile krawędzi urządzenia?

Rzadko spotykane w tym segmencie maszyn, których koszt wynosi mniej niż 100 tys. RUB. Nawet klasa budżet dostępny dla małych firm średnio o 130-150 tys. I to nie zawsze oferują pierwszą z szeregu producentów. Przemysłowe same jednostki może kosztować 200 tys. Wielofunkcyjna maszyna obróbkę krawędzi, których cena wynosi około 300-400 tys., Oprócz wysokiego stopnia automatyzacji i dostępności mechanizmów naprawczych również zapewnić użytkownikowi możliwość kontrolowania przez autonomicznego układu elektronicznego.

Co brać pod uwagę przy wyborze?

Należy brać pod uwagę cechy strukturalne, szybkość, dostępność usług złożonych preform kształt taki sam potencjał i liczność t. D. Wybór zależy głównie od konkretnych wymagań w zakresie linii sprzętu roboczego. Wiele będzie decydować, w szczególności planowane ilości materiału, który będzie musiał pracować maszynę krawędzi i jego organów funkcjonalnych. Należy przewidzieć z wyprzedzeniem i dodatkowego oprzyrządowania, które nie są bezpośrednio związane z procesem rejestracji brzegach. Takie wyposażenie obejmuje ten sam klej suszarki grzejne, regulatory napięcia, jak również odrębnych dostaw przewodzie zasilającym.

wniosek

Podejścia do sprzętu technicznego przenośników fabryka zmieniły się znacząco w ciągu ostatnich kilku lat. Poważny wpływ na organizację procesu pracy wynikał z wprowadzenia systemów automatyki, ale nie tylko. Nowoczesne urządzenia do produkcji mebli jest zaprojektowany ergonomicznie niuanse i stale podnosić wymogi bezpieczeństwa. Tak więc, dla wygody operatorów przewiduje szczególne mechanizmy pedałów w celu ułatwienia transferu wskaźniki nakładu pracy i wydajności oprogramowania możliwości, które upraszcza cały proces zarządzania. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to dla jego utrzymania przy użyciu bardziej technologicznie zaawansowane systemy bezpieczeństwa, takie jak automatyczne odcięcia i blokowania poszczególnych funkcji, gdy czujnik wykryje oznaki przegrzania.