415 Shares 7543 views

Susza – zjawisko nie jest tajemniczy, ale w jaki sposób radzić sobie z nim nie jest jeszcze znana człowiekowi

Nasza planeta, cywilizacja, ludzkość od tysiącleci do czynienia ze zjawiskami, które przyczyniają się do ich powstawania i rozwoju oraz zniszczenia. Echa katastrof, klęsk żywiołowych codziennie usłyszeć nawet najbardziej wygodny do zamieszkania obszary Ziemi. Jeden z tych zjawisk charakterystycznych dla każdego wieku i każdej chwili, aby wyprzedzić setki tysięcy istnień ludzkich, to jest susza. Jest to fakt bezsporny.

Przyczyny susza

Suszy – zjawiskiem naturalnym, które charakteryzuje się długotrwałym brakiem wytrącania i stabilnej powietrza o wysokiej temperaturze, co wiąże się z zanik roślin, odwadniania, głodzenie i śmiercią zwierząt i ludzi. Przyczyny takiego niszczących naturalne procesy zostały zidentyfikowane w pierwszej połowie XX wieku. A czy globalny fenomen klimatyczny jest nazywany El Niño i La Niña. Zjawiska, które zostały podane nazwy, takie dotykanie, leżą w temperaturze długotrwałego anomalii oddziaływanie powietrza i wody masy, które w odstępach 7-10 lat sprawiają, że różne części naszej planecie dosłownie drżą od obfitości i braku wilgoci.

Zagrożenia i konsekwencje

W niektórych obszarach ziemi, huraganów szaleją tornada i powodzie, podczas gdy inni umierają z braku wody. Te straszliwe wydarzenia z nazwiskami dzieci, zdaniem wielu naukowców, zniszczone potężnych starożytnych cywilizacji, takich jak Olmeków; w życiu wielu ludów Ameryk spowodowały rozwój kanibalizmu, chwycił plemion indiańskich w latach suchych. Teraz przedłużający się brak deszczu i ciepła prowadzi do ogromnej utraty życia, głównie w Afryce, niszcząc jezioro w Ameryce Południowej, powodując poważne szkody w sektorze rolnictwa kontynencie północnoamerykańskim iw Europie. W związku z tym, nie ma wątpliwości, że ludzkość susza – to okazja, by zmobilizować wszystkie swoje siły, wiedzy i innych zasobów w walce nie jest dobrze poznany, ale bardzo groźną naturalnego wroga.

Lata są gorące

Susza w Rosji pozostaje również istotne zjawisko. Każdego roku w miesiącach letnich w wielu regionach MOE wprowadza reżim wyjątkowego w związku ze stabilnym wysokich temperaturach, w połączeniu z niemal całkowitym brakiem opadów, które prędzej czy później wywołać pożary w dużych aglomeracjach. 2010 Rosjanie pamiętają ekran gęsty dym, który rozciągał się na tysiące kilometrów. Jednocześnie w piętnastu regionach kraju zostały szaleje lasów i torfowisk pożary, niszcząc drzewa, wraz z miast i infrastruktury. Uszkodzenie ludności i państwa jako całości okazała się kolosalna. Mieszkańcy dusi od dymu, a firmą ubezpieczeniową – od wspaniałych korzyści. Atakowane są plony, jak również mleczarstwo, który ma do czynienia z ostrym braku paszy. To było w 2010 roku, susza w Rosji oznaczone nowy rekord temperatury ustawić 70 lat od daty niniejszego rażąco gorące lato.

Susza w jesieni: zagrożenie zimie

Często susza wyprzedzić rolnictwo jesień. Wydawałoby się, że upadek – pora deszczowa, pierwszy śnieg, a temperatury stosunkowo zaakceptowania dla życia roślin. Jednak nie wchodzą w depozytów terminowych często mają wpływ na całej uprawy, obszar ten jest wielki. Dlatego robotników rolnych być na bieżąco z nawet upadku.

Problem z całego świata

Miliardowe straty, przepięcia inflacji, głodu, masowej śmierci ludzi i zwierząt. Wszystko to – skutki suszy. Codziennie w wiadomościach błysnął wiadomości o tych lub innych przykładów upałów bez opadów. Tak więc, w 2011 roku, ofiary były mieszkańcami suszy w Chinach. Powódź, która spowodowała uszkodzenie ponad trzech tysięcy ludzi, a nie zmienił nietypowy ciepło. Ekstremalna spadek poziomu wody w rzece Jangcy doprowadziło do trudności w nawigacji, a w efekcie spowodowało uszkodzenie wielu obszarach działalności. Nieudany upraw ryżu stworzyła sytuacji kryzysowej na rynku produktów rolnych.

Ostatnio, w grudniu 2015, susza dosłownie zmienił geograficznych właściwości całego kraju – Boliwia ciągły ciepło zniszczone jedno z największych jezior – Poopó. Ze względu na fakt, że miejscowi używane istnieć kosztem tylko jednego łowiska, w styczniu 2016 roku w regionie nastąpił znaczny odpływ ludności.

Najbardziej znaczącą zmianą klimatu wpływ wywarł na kontynencie afrykańskim. Było stamtąd z przerażającą regularnością usłyszeć alarmujące wiadomości i wzywa do zbiórki pomocy humanitarnej. Trudna sytuacja z rebeliantami, zaprzeczając katastrofę i zapobiega przenoszeniu produktów spożywczych, dodatkowo pogarsza sytuację. Susza w Afryce – zjawisko szczególnie bezwzględny. Światowa społeczność nie pozostawiać bez uwagi na to, co się dzieje, ale z roku zabił dużą liczbę osób rocznie.

Pomimo faktu, że ludzkość poczyniła ogromne kroki w kierunku jego sile natury, dopóki on nie jest przedmiotem, a wraz z jej kaprysów, czasami bardzo gwałtowne, tam są tylko tolerowane. Wyprzedzanie kontynentów jeden po drugim, susza jest potwierdzone.