155 Shares 6494 views

Olej „Shell” przekładniowe: wydajność i opinie klientów

Wszyscy wiemy z pierwszej ręki potrzebę wymiany oleju silnikowego w samochodzie. I bardzo często pomijany smar do przekładni. I to jest tak samo ważna dla części samochodowych, jak i benzyną. Terminowa wymiana oleju przekładniowego gwarantuje długą żywotność przekładni i pomaga uniknąć kosztownych napraw. Transmisja olej „Shell” popytu na wiele lat i jest idealnym miejscem dla wszystkich pojazdów zarówno z manualną i automatyczną skrzynią biegów.


Charakterystyka Olej Shell biegów

Oleje smarowe pełnią tę samą funkcję ochronną jak silnik. Tylko one są przeznaczone do transmisji i osie napędowe smarowania. Oczywiście, w każdym razie nie może być odprowadzane do oleju przekładniowego do smarowania silnika, i vice versa. Charakteryzują się one lepkości roboczej. W pewnych punktów operacyjnych, co jest niezbędne do stworzenia pożądanej ilości lub niewłaściwego ciśnienia płynu po prostu nie działa. Zapłacić za taką pomyłkę będą mieli najdroższe części samochodu. Dlatego eksperci radzą, aby nie oszczędzać i wybrać tylko sprawdzonych producentów oleju i wykorzystywać je zgodnie z zaleceniami.

Shell jest najlepiej znany jako dostawca produktów rafinacji ropy naftowej, innymi słowy, benzyny. Największy koncern naftowy i gazowy, którego główna siedziba znajduje się w Anglii, jest znany wszystkim kierowcom. Jej symbolem jest żółty powłoka, w której cześć i nazwał towarowym. Shell Dużo uwagi zostało niedawno płacąc oleje przekładniowe produkcja, Shell Spirax otrzymał nazwę. Smary biegów do wysokiej jakości i doskonałej wydajności.

Olej „Powłoka” przekładnia zapewnia doskonałe przekazywanie części ochronne i osie napędowe zużycie. Pokrycie części cienką warstwę, to uniemożliwia im ocierają się o siebie. Ponadto olej nie nadmiernie przegrzania szczegółowo, ponieważ temperatura w przekładni może wynosić do 150 ° C. Automatyczna skrzynia biegów płyn działa jak dyrygent, który przenosi moment obrotowy z przekładnią planetarną.

Specjalny zestaw dodatków może przedłużyć działanie olejów i gwarantuje również zwiększony poziom smarowania.

Rodzaje olejów przekładniowych Shell

Wszystkie oleje przekładniowe, a także silnik, podzielone na różnej lepkości substancji. Je odebrać potrzeby w oparciu o warunkach klimatycznych i pogodowych w regionie, w którym mieszkasz. Do ciepłej pogody lepsze niż oleje mineralne są odpowiednie, a na zimno – o wysokim wskaźniku lepkości, syntetyczne lub półsyntetyczne.

Podstawa oleju przekładniowego jest zestaw oleju bazowego i dodatki, które są wybrane ze względu na rodzaj pojazdu wszystkich zaleceń i właściwościach. Wózek jest lepiej, aby nie wlać olej w autobusach lub samochodach. Z wszystkich tych funkcji, Shell opracował inną linię płynów smarujących, które są w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby najbardziej wymagających klientów:

  • Shell Spirax MA / MB – przeznaczony dla maszyn pracujących pod dużym obciążeniem.
  • / GX Shell Spirax AX – Podstawa Podstawa tych olejów składa się z minerałów, posiada wysoką sprawność.
  • Shell Spirax GSX / ASX – oleje syntetyczne, które są całkowicie rzadko wymagają wymiany i poprawy oszczędności paliwa.
  • Shell Spirax ST – przeznaczone dla manualnych skrzyń biegów, które są narażone na duże obciążenia.
  • Powłoka Donax TX – olej do automatycznej skrzyni biegów, dobrze zachowują się w bardzo niskich i wysokich temperaturach.

Jak widać, wybór kierowców mają, i bardzo dobrze. Ale miłość klientów zdobył kilka odmian marek olejowych:

  • S6 Axme SAE 75W90;
  • S4 G SAE 75W90.

„Shell” oleje przekładniowe 75W90

полюбилась автомобилистам прежде всего за свою универсальность. Płynu smarującego o indeksie lepkości 75W90 liking kierowców głównie jego uniwersalność. Podstawa zawiera w pełni syntetyczny olej i uzupełnia jej pakiet dodatków. Specjalne techniki wytwarzania umożliwiają znaczne zwiększenie właściwości smarne, zwiększając jego przeciwutleniające i właściwości przeciwzużyciowe.

olej przekładniowy „Shell Spirax» 75W90 jest odpowiedni do stosowania przez cały rok. Smar ten wzrósł przedział spustowy. Został on opracowany specjalnie dla niemieckich wozów jakości, a tym samym przeszły odpowiednie testy i kontrole.

„Shell” Olej przekładniowy wytrzymać nawet niższych temperatur. Kiedy Czerwony To ułatwia zmianę biegów bez uszkodzenia komponentów. Aw czasie upałów chłodzi kontrolny, zapobiegając przegrzaniu.

opinie klientów

W oleju internetowej „Shell” jest chwalony głównie. płyny przekładniowe są uznawane za wiarygodne i godne zaufania. Po przejściu do własności smarnych brytyjskich kierowców firmową zauważyć poprawę wydajności. Wielu nie są już „wyskoczyć” z przekładnią. Uruchamianie maszyny staje się znacznie spokojniejszy, eliminując hałas i wibracje.

wyniki

„Powłoka” olej ma doskonałe właściwości przenoszenia. W ciepła lub zimna, że to pomoże, aby uruchomić samochód. Długa żywotność oznacza mniej skontaktować się z punktem serwisowym. Oleje Shell wykonane z nowoczesnych technologii, która znacząco zmniejsza emisję do atmosfery. Ryzyko wycieku jest zredukowana do zera. Wszystkie te cechy sprawiają, że ich bliskich na całym świecie.