516 Shares 2421 views

Sufit w łazience: jaka wysokość optymalna?

Wielu fanów kąpielowe z jego budowy są zaniepokojeni optymalnej wysokości sufitu. Co wysokość powinna być sufit w łazience? Zdaniem ekspertów, jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest trudne do znalezienia – rozważyć różne punkty widzenia. Sufit kąpiel wysokość zależy w dużej mierze od rodzaju kompleksu łaźni. Na przykład, nie są ich normy, a do fińskiej sauny na rosyjski – w.


sauna

Przy budowie sauny najlepiej jest dostarczyć sufit tuż powyżej wysokości człowieka. Z sauny powinno być wygodne. Odległość od górnej półce do sufitu powinna wahać w granicach 100-120 odnoszą się do osoby siedzącej na nim, a nie uraz głowy. Sauna fińska – nie rosyjski kąpiel. wysokość sufitu może być małe (210 do 230 cm). Wszakże w saunie nie jest akceptowana machać miotłą – wystarczy siedzieć na półce i wygrzać.

rosyjski kąpiel

Według danych historycznych, na początku XX wieku łaźnie rosyjskie były imponujące rozmiary. Na przykład, inżynier zalecenia Priorova stwierdzić, że wraz z dużą częścią powinien być wysoki i sufit w łazience. Wymiary pomieszczeń w łaźni rosyjskiej w czasie mogą być porównywane z aktualnymi dużych budynków (garderoba – 7,3 metrów sześciennych na osobę, łaźnią parową i mycia – na 19,5 metrów sześciennych, sufit łaźni wysokość – 310 cm).

Dziś doświadczeni budowniczowie mówią: „Im mniejsza objętość łaźni parowej, tym szybciej i łatwiej ciepło.” Ale to nie znaczy, że ciepło będzie długi pobyt w małym facetem.

W połowie XX wieku, sufit w kąpieli częściej niż zrobić niskie – około 170 cm Powodem tej sztuczki inżynierii była prosta oszczędność opał ..

Nowoczesne technologie budowlane (piece, grzejniki, parowe), aby szybko rozgrzać łaźnie parowe są wystarczająco duże i długo, aby chronić je przed zimnem. A biorąc pod uwagę, że dzisiaj można kupić wszystkie rodzaje materiałów budowlanych i wykończeniowych, łaźnia parowa musi być wykonane zgodnie z zasadami.

Oraz zasady brzmią następująco: w rosyjskiej łaźni parowej należy gromadzić się pod sufitem. Gdy ta różnica temperatury w górnej i dolnej warstwy może być bardzo duża, aż do 50 stopni. W celu uzyskania różnych stopni ciepła, półki są rozmieszczone na różnych poziomach.

Wiadomo, że procedury kąpieli (bez pary, chłodzenia) będzie przebiegać dłużej, jeśli w wysokiej kąpieli sufitu. W związku z tym, te same trzy metry, które polecane dei Priori – nie luksus, ale raczej konieczność. Jeśli sufit w łazience jest niska, para szybko rozprasza gdy miotłę pierwszy trzepotanie. Właściciel takiej kąpieli może długo, aby znaleźć przyczynę gwałtownego chłodzenia w łaźni parowej – sprawdzenie paroizolacji, szukać pęknięć i nakłuć strukturalnych – ale jej nie znaleźliśmy. Potrzeba było coś po prostu zwiększyć wysokość sufitu w kąpieli 30-40 cm!

Dodatkowe fakty

Z powyższego jasno wynika, że surowe przepisy dotyczące wysokości sufitów kąpieli nie istnieje. Ale nie powinny być zbyt niska. Jest to jeszcze jeden powód.

Podczas leczenia łaźni parowej nie jest wentylowane. W związku z tym większa objętość, tym więcej powietrza w tlen. Jest to bardzo ważne dla poprawy efektu wizyty rosyjskiej łaźni.