218 Shares 7018 views

La Plata River (Ameryka Południowa): opis, cechy, zdjęcia

La Plata – Piękna rzeka w Ameryce Południowej. Po połączeniu, woda przepływa Urugwaj Paraná tworzy ujście La Platy. Pierwszy wylądować na brzegu rzeki, była załoga turystów europejskich, prowadzonych przez badacza Juan Diaz de Solis. Początkowo naukowcy poszukiwali strumieniu które przechodzą między Pacyfikiem i Atlantykiem.


Mieszkańcy uważają, że w dawnych czasach na dnie stawu znaleziono ogromną ilość złota. La Plata rzeki rozciąga się na długości 320 km. Posiada najszerszą ujście w świecie, jego rozmiar nieco ponad 35 km. W niektórych miejscach ujścia rozciąga się na 100 km, jest szczyt w miejscu, które znajduje się między Cape i Antonio Maldonato. Tutaj, szerokość wskaźnika przekracza piętno 200 km.

opis

Rzeki La Plata – ważnym zasobem wody na stałym lądzie. Jego woda jest używana w razie potrzeby nawadniania. Każdego roku rzeka wartości rolnictwie wzrosła.

Wzdłuż całej długości przepływu wody dużo mielizn, więc statki mogą wprowadzić do niego tylko przez jeden port. Sama rzeka La Plata jest bardzo mętna, ale władze niekiedy przeprowadzenia prac związanych z czyszczeniem. Odbywa się to tak, że statki mogły przechodzić przez inne terytoria bez obawy o mieliznę.

Wyjątkowość rzeki

Jedną z cech wody jest to, że ze względu na jego płaskim dnie nazywa się „Silver River”. Dla rosyjskojęzycznych, ten aspekt jest widziany z innej perspektywy. Po tym wszystkim, co w tłumaczeniu z hiszpańskiego „Rio de la Plata”.

Rzeka ma również drugą funkcję. Ona – siedlisko rzadkich gatunków delfinów. Oprócz niego, rzeka znajduje się w kilku członków żółwi morskich, wszystkie trzy z nich.

Trzecią cechą La Plata jest fakt, że jeśli spojrzymy na nią z wysokości, jak w samolocie, można zauważyć jedną ciekawą rzecz – u zbiegu dwóch strumieni opisany zbiornik ma formę lejka.

ciekawostki

Na wybrzeżu, jest obecnie dobrze ugruntowana Branża: producent obrabiarek, tekstyliów i produktów żywnościowych. Również rzeki La Plata jest najbardziej intensywne źródło poboru wody w Ameryce Południowej.

W 1939 roku był to największy ciek przejazdowy walki. Miało to miejsce „w ramach” II wojny światowej. Bitwa była między Brytyjczykami i Niemcami.

delfiny

Jak już wspomniano, La Plata jest miejscem rozprzestrzeniania się rzadkie gatunki delfinów, to się nazywa – La Plata. Ze wszystkich dostępnych na ziemi zwierzęta te są najmniejsze rozmiary. dorosły ciało Delfin może osiągnąć maksymalną wysokość 1,7 metra i wagę – nie więcej niż 61 kg. Zima pływa delfin z rzeki, migrują w kierunku północnym wzdłuż wybrzeża. Zwierzę zjada krewetki i smażyć. Szerokość suzowate La Plata pozwala zamieszkują go w miejscu, gdzie najbardziej żywności. On sam działa jako pokarm dla rekinów i orek. delfiny połowowe dla celów osobistych jest zabronione. Sam, nie pływać, tylko w opakowaniach po 10-15 osób. Cubs pojawiają się tylko raz na dwa lata. Wydają się być bardzo skryty i nieśmiałość, więc oglądanie ich jest prawie niemożliwe. W związku z tym przedstawiciele ci są słabo poznane. Akrobatyka nie.

żółwie

Rzeki La Plata (zdjęcie jest w artykule) – jest to siedlisko żółwia dureń. Ciężar tych zwierząt można osiągnąć 200 kg, a długość – po prostu mniej niż 1 metr. Loggerhead naraz mogą być przesunięte więcej niż 100 jaj. Do tej pory połowu żółwi i zbieranie jaj jest zabronione, ponieważ zmniejsza liczbę przedstawicieli caretta (drugie imię).

Zielony żółw – inny gatunek gadów morskich, które żyją w La Plata. Długość ciała – 150 cm i waga – do 200 kg. Interesującym faktem historycznym: żółw został złapany, który osiągnął prawie pół tony wagi. Zwierzęta te nazywane są zupy, a ich mięso i jaja są pyszne. Obecnie połowy tych przedstawicieli jest surowo zabronione.

Inny widok la Plata żółwia – skórzasty. Jest to największy gatunek. Ich waga osiąga około tonę i długość – około 2.5 m. Łapania tych żółwi jest również zakazane, ale to nie przeszkadza kłusowników. W jednym przypadku, ze względu na jajach tego zwierzęcia został zabity przez policjanta. Wszystkich żyjących w La Plata żółwie należą do wrażliwych gatunków.

flora

Roślinność La Plata nie jest bardzo bogaty. Wszystkie flora reprezentowana jest głównie roślin bagiennych. Budowa elektrowni wodnej doprowadził do wylesienia. Rozwój wybrzeża zaczął jakiś czas temu. Niestety, interwencja postęp technologiczny doprowadził do zniszczenia wielu gatunków roślin. Obecnie istnieje tylko około 5% (w stosunku do poprzedniego kwoty) z różnych kwiatów i drzew.

Wspólnych upraw rolnych tylko dwóch zbóż: pszenicy i kukurydzy. Po drugiej stronie rzeki mniej zaludnione, więc wciąż pozostawał niezagospodarowany człowiek z ziemi stepowej.

powodzie

Jednym z problemów La Plata jest jego poważne powodzie. W kwietniu 2013 roku, z powodu powodzi zginęło wiele osób, było wiele ofiar. Doprowadziło to do zniszczenia domów i innych budowli.

Konkludując

Dziś wybrzeżu La Plata jest aktywnie rozwijany i zbudowany, z takim skutkiem, że istnieje ogromna wylesianie, które już i tak jest prawie nie było. Jeśli to nadal, roślinność i zwierzęta będą całkowicie zniknąć. Do tej pory jedynym sposobem – do rezerw, ale jest mało prawdopodobne, będą w stanie poradzić sobie z problemem środowiskowym tej wielkości. Rzeka, która wpada do zatoki La Plata, którego nazwa jest San Juan, pozwala nieco do oczyszczania wody oraz zwiększenie liczby mieszkańców.