747 Shares 3960 views

Wymiary w wersyfikacji: iambic chetyrehstopnym

Po pierwsze mamy małą wycieczkę do historii poezji rosyjskiej.


Reforma Rosyjskiej wersyfikacji

Proces formowania wielkości wiersze (z których jeden jamb chetyrehstopnym) długości i występowało niejednorodnie w literaturze rosyjskiego. Na początku XVIII wieku rymu było uciążliwe, ciężkie i postrzegane bardzo trudne. Ale po kilku dekadach, poezja została poddana reformacji na dużą skalę, co jest związane przede wszystkim z nazwiskami i Trediakovsky University. Ostatni Skompilowałem całą wiedzę o wersyfikacji, uznając równość wszystkich rozmiarach przeznaczonych Trediakovskij, ale zdecydowaliśmy się na iambic. Muszę powiedzieć, że nie jest sam. Pentametr jest mocno zakorzeniona w pracach wielu wspaniałych rosyjskich poetów, takich jak Derzhavin, Żukowski, Puszkina i Lermontowa.

Najczęstszym rozmiar był iambic tetrametr. Stop – grupę sylab w wierszu, które dzielą wspólny rytm, innymi słowy, akcent. Numer cztery w tytule wskazuje, że nacisk należy położyć na każdym nawet (drugi wiersz) sylaby. Z tych prostych badań i rozwija się pentametr. Rozważmy ilustrujące przykłady.

Jak określić pentametru?

Nie tak trudne do określenia jambicznego tetrametr przykłady istnieć w bardzo dużych ilościach. Jeśli pokażesz rozmiar w postaci przypadkowych sylab i jasności przydzielenia literami tych sylab, które zmniejszają stres, masz coś takiego:

Tada Tada Tada puBUM

Tada Tada Tada puBUM

I tak dalej, może być wniesiona nieskończenie przykłady. Zamiast podjąć z głowy sylab łatwo zastąpić słowo, a tym samym uzyskać dwuwiersz, którego wielkość – jambicznego tetrametr:

Jesteś moim ulubionym, jasny promień,

Ponieważ nie boją gospodarzy chmurach!

Te sylaby, które idą za perkusją, zwany „klauzula”. Nacisk na każdej linii – iktami. Podczas czytania na głos jakiś stres mogą być przekazywane, aby linia bardziej melodyjna, pływające, nieważkości. Podobna technika jest określana jako „pyrrusowe”. Ale żeby zrozumieć jambicznego chetyrehstopnym czy przed tobą, musisz przepisać wiersz jednej linii i atrakcją dla wszystkich stresu, a następnie policzyć ile pracy w skrajnych sylab. Ważne jest, aby pamiętać, że nacisk powinien spaść o nawet sylaby!

Co jest iambic pentametr?

Nie myśl, że istnieje tylko chetyrehstopnym pentametr. Liczba przysłony zależy od autora poezji. Dlatego możemy spotkać nawet jego modyfikację odnostopnuyu, na przykład:

paDYM

Nadym

packingWe

Paramo

Jeśli nieparzystych linii – przed dvuhstopny pentametru, nawet jeśli – trehstopny.

Kara Kara

Tara, Tirana, Warao

Takie przykłady można oferować nieograniczone. Odmiana iambic zależy tylko od poety. Ale iambic chetyrehstopnym bez wątpienia najbardziej popularny ze wszystkich. Zwiększona uwaga powstała ze względu na prostotę poetyckiego rytmu nieważkości. Jest to łatwe i przyjemne do zapisu i odczytu – jeszcze łatwiejsze. Pentametr aktywnie korzystać do dnia dzisiejszego. Nauczyć się rozpoznawać go raz, może być w stanie sami skomponować dobry wiersz. Byłoby rymować i melodii mogą być rozpatrywane. Szczerze życzę powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach!