337 Shares 7233 views

atrakcje Taldoma i jego otoczenie: lista i opis

Taldom się sto kilometrów od stolicy i jest najbardziej na północ miasto w regionie moskiewskim. W tym artykule skupimy się na zabytków i dzielnic Taldoma architektonicznych i historycznych zabytków tego miasteczka.


Taldom: zwiedzanie miasta

Starożytne miasto położone jest w północnej części regionu, 110 kilometrów od Moskwy. Przez przechodzi szosa P 112, a także linię kolejową „Moskwa-Šavelová”.

Taldom została założona w 1677 roku. W XIX wieku, małe miasteczko stało się głównym ośrodkiem buty szycia. Jego sława rozbrzmiewał w całym cesarstwie. Potem dumnie zwany „kapitał buty” z Rosji. W czasach sowieckich, Taldom stopniowo przekształcił się w przygnębiającej i dotowanego miasta.

Dziś w mieście działa sprzętem zakład produkcyjny, zadaszenia i fabryk obuwia, a także centrum radiowego.

Co warto zobaczyć w Taldom? Na zabytków miasta i jego bezpośrednim sąsiedztwie można znaleźć w następujących sekcjach tego artykułu. Skupia się wiele ciekawych miejsc i zabytków.

Wykaz głównych atrakcji miasta Taldoma

Oprócz produkcji obuwia Taldom regionu jest znana jeszcze literatury. Mimo wszystko, wielu wielkich poetów i pisarzy urodziło się tutaj i ciężko pracowali. Wśród nich – Siergiej Klychkov Michaił Priszwin Basil Azhaev, ME Saltykov-Szczedrin i inni. W mieście można odwiedzić Muzeum Literatury i dowiedzieć się więcej na temat okresu Taldom w życiu tych osób.

Najsłynniejsze atrakcje Taldoma i jego otoczenie są wymienione poniżej:

  • Taldom Historia i Muzeum Literatury.
  • Prawosławna świątynia Arhangela Mihaila (Taldom).
  • Dom-muzeum S. A. Klychkova (Dubrowce).
  • Saltykov-Shchedrina (Hotel-kąt).
  • Porcelana fabryczna (Verbilki).
  • Zespół straży pożarnej (Taldom).
  • pasaż handlowy (Taldom).
  • Dwór D. I. Volkova (Taldom).
  • Zniszczone Kościół Zmartwychwstania Chrystusa (Old Hotchya).
  • Klasztor Aleksandra (Maklakovo).

I nie jest to pełna lista historycznych, kulturowych i architektonicznych zabytków regionu. W ogóle, atrakcje turystyczne obfitują w Taldom. Ich badanie może odróżnić jeden dzień. A jeśli chcesz badać sąsiedztwie miasta, a następnie zajmie trzy lub cztery dni.

Muzeum Historyczno-Literackie

Muzeum Literatury – główną atrakcją Taldoma. Restauracja znajduje się w samym centrum miasta, na adres: Ulica Saltykov-Szczedrina, 41. Co jest bardzo symboliczny, ponieważ większość eksponatów w muzeum jest związane z nazwą lidera rosyjskiej literatury.

Historyczne i literackie muzeum Taldoma można zobaczyć rzeczy osobiste, książki, pamiętniki, fotografie i autografy tych pisarzy, krytyków i poetów, których życie i praca zostały połączone do tej krawędzi. muzeum Taldom jest odwiedzana przez około pięć tysięcy osób rocznie.

atrakcje architektoniczne Taldoma

Uwagę turystów przyciągają Taldom i liczne zabytki. Na przykład, muzeum literatury, które już powiedziano wyżej, znajduje się w pięknym dworku Volkova. Jest to najstarszy kamienny budynek w mieście. Ale Miejska Biblioteka znajduje się w posiadłości lokalnego Kisielewa handlowej. Ten dom wyróżnia się spośród reszty dla swoich innowacyjnych funkcji malutkich.

Głównym symbolem architektonicznym Taldoma – jest, oczywiście, złożony z remizy, zbudowany na początku ubiegłego wieku. W 2013 roku budynek ten przebudowano stosując starą cegłę (autentyczne). Po rekonstrukcji w nim znajduje miejskiego Taldoma rejestratora.

Obok wieży widokowej pożaru to kolejny zabytek architektoniczny – kościół Arhangela Mihaila. Ta świątynia została zbudowana na początku XIX wieku. W 1870 roku został odznaczony unikalnym ikonostasem fajansu, którego fragmenty zachowały się do dnia dzisiejszego. Wnętrza świątyni ucierpiała w czasach sowieckich, kiedy to został umieszczony w fabryce obuwia. Dziś sanktuarium odzyskuje stopniowo.

Saltykov wsi Spas-Angle

W piętnastu kilometrów od Taldoma jest mała wioska Spas-kąt. Jest to „rodzinnego gniazda” Michaił Sałtykow-Szczedrin. Słynny rosyjski pisarz i dziennikarz, urodził się 15 stycznia 1826. W tym osiedlu, żył aż do 1836 roku. Wspomnienia pisarza życia w tej wsi można znaleźć w najnowszej książce zatytułowanej „Poshehonsky stary”.

W 1918 roku dwór Saltykov w miejscowości Spas-kąta zwolniony. To jedyny zachowany kościół Przemienienia z wyrazistym trzywarstwowej dzwonnicą. Obecnie jest to muzeum Saltykov-Szczedrina.

Innym ciekawym faktem o tej małej wsi: w 1887 roku na obrzeżach Spas-Angle wylądował balon z Dmitriem Mendeleevym na pokładzie. Wielki naukowiec obserwował go na zaćmienie słońca.

Fabryka Porcelany w Verbilki

Historia szlachetnej przemysł Rosji sięga prawie trzech stuleci. Do jej rozwoju w europejskiej części kraju, posiada wszystkie zasoby naturalne: kaolin, skaleń, kwarc, glinkę i tworzyw sztucznych. Jeden z najstarszych przedsiębiorstw w produkcji porcelany w Rosji jest rośliną w Verbilki – wieś położona na południu miasta Taldoma.

Fabryka Porcelany w Verbilki została założona w 1766 roku. Produkty z tej fabryki odznaczają się doskonałą jakością. Już pod koniec XVIII wieku na wyjściu zakładu widział obraz Herb Moskwy – rodzaj znaku jakości okresu.

W okresie sowieckim fabryka rozpoczęła produkcję masy, ale wystarczająco wysokiej jakości produkty – naczynia i figurki. Firma udało się przetrwać kryzys ekonomiczny lat 90-tych. Do tej pory jest to jeden z trzech istniejących fabryk porcelany w Rosji.