900 Shares 4963 views

Cukinia „roller”: opis, klasyfikowane cechy charakterystyczne uprawy. Sadząc w otwartym terenie squash

Niewiele osób wie, że roślina ta jest rodzajem zwykłej dyni. W Europie, cukinia była w XVI wieku z innych „ciekawostek” z Nowego Świata. Początkowo była ona uprawiana tylko w ogrodach botanicznych. Ale w XVIII wieku, Włosi zdecydowali pierwszy użył tego warzywa w diecie.

ciekawe informacje

Cukinie słusznie uważany za jeden z najbardziej wdzięczny warzyw w ogrodzie. Mało wymagające żadnych warunków uprawy, aby zapewnić dobre plony, zawsze miłe dla miłośników wyśmienitych potraw. ogrodnicy domowe starają się jednocześnie rośnie kilka odmian cukinii, które różnią się o różnych porach dojrzewania. Takie rozsądne podejście daje im możliwość otrzymania zbiorów tego użytecznego warzyw kultury praktycznie cały sezon.

Dziś każdy letni mieszkaniec znaleźć łóżka cukinia. Owocami tego warzywa i wykorzystywane do jedzenia dietetycznego lub dzieci, a do przygotowania różnych potraw, a dla zachowania zimą. Ale zanim uprawy roślin, trzeba wiedzieć wcześniej charakterystykę każdej odmiany. Po tym wszystkim, owoce tej odmiany dyni inny kształt i kolor, smak, dojrzewania. Dlatego ogrodnicy muszą wiedzieć, jakie odmiany najlepiej rosną w ich regionie, gdy posadzone cukinię w otwartym terenie, aby uzyskać dobre plony, i wiele innych tajemnic agro-techniczne. Istnieje kilka grup cukinii, które różnią się dojrzewania: wczesny, w połowie sezonu i późno. W zależności od typu, dają wydajność o 38, H, 45 th i 57-go dnia po zapoczątkowaniu kiełkowania. cukinia „klip” wyróżnia się spośród wczesnych odmian dojrzewania.

opis

Główne zalety i korzyści wynikające z tego gatunku – wysoką stabilność w warunkach chłodzenia i dobrej transportowania owoców. Zucchini „CLIP”, których uprawa wymaga znajomości pewnych zasad agrotechnicznych, przeznaczone do stosowania w dania i świeże. Ponadto jest dobrze znane, a jako surowiec do produkcji konserw.

W pozbiorczych doskonały smak i wydajność produktu. „Film” cukinia jest nie tylko wysoce odporne na działanie niskich temperaturach, ale również wpływa nieodłącznym elementem tej kultury chorób roślinnych są rzadkie. Owoce tej odmiany mają białawy kolor, piękny owal. Są one pokryte cienką skórkę gładką średniej gęstości. Około cukinia masy nie przekracza jednego kilograma. Ciało jest w kolorze jasnozielonym kolorze, to jest luźna i umiarkowanie soczyste.

Cukinia „rolka”: cech odmianowych

Zgodnie z charakterystyką należy do umysłu ultrarannespelomu. Wszystkich trzydzieści sześć dni od rozpoczęcia kiełkowania następuje dojrzałość techniczną owoców. Zucchini beloplodny „CLIP” nadaje się do uprawy na otwartej przestrzeni, a na uprawy w ciemności. Z zastrzeżeniem norm rolno-technologicznych oraz właściwej opieki tej odmiany rentowności do dziewięciu i pół kilograma na metr kwadratowy.

Główne zalety tawernie „video” eksperci nazywają odporność na chłodzenie, dzięki czemu możliwe jest wystarczająco wczesne sadzenie, dobra mobilność, dobra rynkowe owoców, zdolność do wzrostu w każdej glebie i doskonały smak. Wczesne dojrzewanie czas, sądząc po opiniach ogrodnicy pozwalają żniwa przed wystąpieniem najgorętszych letnich dni.

przygotowanie gleby

Podobnie jak wiele innych warzyw, „film” cukinia Nie zaleca się rosnąć w tym samym miejscu od ponad dwóch lat. Zwrócić go do poprzedniej sekcji powinien być nie wcześniej niż cztery do pięciu lat. Najlepsze prekursorami tej klasy są odmiany cebuli, kapusty, buraków, ziemniaków i zieleni. Istnieje kilka zasad, które pozwolą na uzyskanie dobrych zbiorów. Planuje upraw sadzenia, ogrodnik musi mieć na uwadze, że pub „klip” cross-zapylane przegrzebki i kruknek. A więc eksperci nie zalecają sadzenie je obok.

przygotowanie gleby obejmuje kilka etapów. Aby rozpocząć, trzeba dokładnie przekopać glebę. Wskazane jest, aby zrobić to w upadku. Głębokość orki powinna wynosić co najmniej dwadzieścia pięć centymetrów. Następnie wprowadza się do gleby zgnił obornika i nawozów.

Terminy pomieszczeń w sadzonek w glebie

W celu niw, konieczne jest, aby wiedzieć, kiedy sadzić squash w otwartym terenie. Istnieją dwa sposoby sadzenia: sadzonka i bezrassadnoj. Aby uzyskać trwałe cukinii sadzonek do końca kwietnia, nasiona trzeba siać pod koniec marca. Nasiona umieszcza się w zlewce o standardowej glebie składników pokarmowych, które można kupić w każdej kwiaciarni. Plony są umieszczane na południowym parapecie. W temperaturze od osiemnastu do dwudziestu stopni kiełkują już w szóstym lub siódmym dniu. Podlewania sadzonek cukinii zaleca umiar. Szczególną uwagę należy zwrócić na ilość światła, aby korzystać z podświetlenia, gdy jest to konieczne.

lądowanie

C początek stabilny ciepła jest ciepło wystarczy już masy kopać studnie, z których każdy jest wymagane, aby dodać kilka próchnicy, łyżeczkę superfosfatu i soli potasu. Masę tę miesza się dokładnie z glebą, powinny być starannie podlewane. Doświadczeni agronomów zaleca się tworząc kopiec luźnej ziemi przed sadzeniem cukinia „CLIP”, aw nim umieścić drzewko. Daje to lepszą gleby root ogrzać jednocześnie zapobiega stagnacji wody. Metoda sadzonka do sadzenia cukinia „CLIP” zamierza wykorzystać na każdych dziesięciu metrów kwadratowych ziemi dwóch lub trzech gramów pełnoprawnym nasion.

Metoda polega Bezrassadnoj siew, który odbył się w kwietniu. Skorygowany o ryzyko zwrot zimnie doświadczonych ogrodników polecam zaopatrzyć się lub konopie zwolnieniu natychmiast pokrycie materiału rozmnożeniowego. Ważne jest, aby pamiętać, że ta metoda jest bardziej kosztowne, ponieważ w tym przypadku, na każdych dziesięciu metrów kwadratowych ziemi będzie musiał od czterech do sześciu gramów nasion.

Charakterystyka uprawy

W trosce o wszelkich odmian Warzywnictwa w pierwszej kolejności wymaga odpowiedniego podlewania. To nie jest wyjątkiem, a cukinia „Clip”. Liczba ogrodnicy sugerują, że jeśli cała roślina dość szybko agrotechniczne standardy docenią bogate przydatnych upraw. Woda pod cukinia „klipu” należy przesłać tak, że liście nie zwilża. Przed kwitnieniem kultury podlewanie odbywa się tylko raz w tygodniu. W tym przypadku, woda jest niezbędna do podjęcia ciepła; w przeciwnym razie istnieje ryzyko gnicia jajniki. Należy również pamiętać, że od zbyt częstego podlewania w buszu tawernie może narazić użytkownika do systemu korzeniowego.

Drugą cechą, że trzeba wiedzieć, dorastanie „roller” jest rozdrabnianie. Jest ona przeprowadzana torfu próchnicy. Poluzować lub Hilling ziemi wokół krzewów nie jest wymagane. Czasami podczas kwitnienia zapylania musi być wykonane ręcznie w niekorzystnych warunkach.

Wraz ze wzrostem krzewów rozdrobnieniu dopływ światła do środkowej części roślin. Dlatego eksperci radzą, aby usunąć dwa lub trzy z największych arkusza, aby przywrócić tryb światła.

prawo opieki

Cukinia „spot” wymaga terminowego opatrunku. Jest to szczególnie istotne w okresie wegetacji. Po raz pierwszy nawóz należy stosować przed kwitnieniem. Optymalną kompozycję uważa się za roztwór dziewanny nitrofosfatu i rozcieńcza wodą. Drugi czas podawania dostarczane w okresie kwitnienia, trzeci – pojawienie się owoców. Cukinia „klip” jest przedwczesne roślinny, więc tylko miesiąc z trochę po pierwsze pędy krzewu mogą zostać usunięte z owoców. Zbiorów powinny być, gdy owoc osiąga długość dwudziestu centymetrów.

opinie

Zdecydowana większość ogrodników domowych są zadowoleni z tego, co włożyli w ich okolicy tawerny „klipu”. Sugerują, że tej odmiany praktycznie bezproblemowe. Nadaje się do uprawy w ogrodach warzywnych, których właściciele pochodzą z ich ziemi tylko raz w tygodniu. Ponadto, wczesne dojrzewanie tego warzywa pozwalają zebrać w połowie lata. Smaczne i słodkie owoce mogą być wykorzystywane nie tylko w naczyniach, ale również na surowo lub w puszkach. Sądząc po opiniach, robią wielkie jaja.