418 Shares 6176 views

Frantishek Pechka z filmu „Cztery zbiornikowce i psa”

Frantishek Pechka otrzymała szerokie uznanie za rolę Gustawa Jelenia w seryjnym film o wojnie „Cztery zbiornikowce i psa”. Ten polski aktor odegrał w jego życiu wiele ról w filmie i teatrze. Mimo swojej popularności, jest korzystne w codziennym życiu, aby nie przyciągać uwagi. Jest o wiele łatwiej żyć w domu, który będzie „wyróżniają się od siebie.”


życiorys

Urodzony 18.01.1928 aktor w latach (Polska). W dwudziestu sześciu lat, ukończył Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jednocześnie grał swoją pierwszą rolę w filmie – niemiecki patrol w filmie „Pokolenie”, w reżyserii Andzheya Vaydy.

Frantishek Pechka znany ze swoich prac w teatrze. W swojej karierze grał w trupy w Jeleniej Górze, Krakowie, Warszawie. Od 1974 roku został wymieniony jako aktor Teatr Powszechny (Warszawa).

Filmografia

Aktor Frantishek Pechka dla jego życia pojawiła się w wielu obrazach. Wiele z nich były dość popularne i znane.

Wymienić wiele ról:

  • Muller w „ziemi obiecanej” wniesionego elementu komicznego dramat społeczny.
  • Odrin w „Matka Joanna od Aniołów”. Film ma prawdziwy historyczne wydarzenie, które miało miejsce w klasztorze.
  • Apostol Petr w "Quo Vadis?". Film zdobył uznanie krytyki nie jednoznaczne.
  • Pacheco w „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Światowy sukces filmu było na początku 21 wieku, po tym jak został przywrócony i wydany na płytach CD. Sponsorowana to gitarzysta Dzherri Garsiya, Martin Scorsese, Francisa F. Coppoli.
  • Pelco sierżant w „wyzwoleniu”. Epicka składa się z pięciu części, relacjonuje wydarzenia z wojny w 1943 roku, przed Dniem Zwycięstwa.

Działał Frantishek Pechka, którego biografia jest mało znana w innych filmach wydanych od 1954 do 2006 roku. Jednocześnie nie należy zapominać pracę w teatrze, jest ona uważana za „produkcję konstrukcji żelaznej”.

Przez lata starał się na maskach wielu znaków. Był to patrol, pielęgniarka, rolnik, żołnierz, konserwator malarstwa, księdzem, żeglarz, właściciel. Wszystkie te obrazy, on umiejętnie ucieleśnia w sobie. Jeden polski reżyser Kazimezh Kuts powiedział o nim, że piecyk „… można bezpiecznie przyjąć rolę Boga”.

Rola w filmie „Cztery zbiornikowce i pies”

Przed rozpoczęciem kręcenia filmu w filmie, aktor był już dość dobrze znana zarówno w kraju, w kraju iw ZSRR. Obraz nie Gustlika wszedł jej w sieci jednej roli, jak to się stało z aktorem Janusz Gajos, który grał Jan Kos.

Frantishek Pechka po pierwszej serii zaczęła otrzymywać od dyrektorów wielu propozycji. Premiera filmu 09.09.1966. Następnie seria została pokazana w trzech etapach – 1966, 1969, 1970 lat. W tym czasie został sfilmowany i wydany na ekranach 21 serii, każda trwająca 50-60 minut. Wszystkie serie miały swoje nazwy i logiczne zakończenie tej historii.

Seria nawiązuje do gatunku filmów wojskowych i przygodowych. Został wyreżyserowany przez Andrzeja Chekalsky i Conrad Naletsky.

Gustlik Jeleń

Jeden z głównych bohaterów filmu jest Gustlik. Urodził się w Polsce, przed wojną pracował jako kowal w fabryce w Śląsku. Region ten jest w perspektywie narodowo-historyczny związany był z Niemiec, więc jeden z pierwszych został przyłączony do Rzeszy.

Hero ma wśród swoich krewnych Niemców. Początkowo przeznaczone do walki po stronie Niemiec, ale został wysłany na front wschodni, a wkrótce zdezerterował z Armii Czerwonej.

Odznaczał się niezwykłą siłą. Przykładem jest odcinek, w którym Gustlik mógł skręcać gwóźdź gołymi rękami wyciągnął go przed tym sosny. Pojechałem gwóźdź w drewnie z wykorzystaniem mechanik zbiornika Gregory.

Ze swej natury, Gustlik był dobrodusznym człowiekiem, często powstrzymywane jego towarzyszy od popełniania aktów wysypka, w tym szkody dla niemieckich jeńców. Raz nawet poznaje Kugel, który był w tym czasie niewoli niemieckiego oficera. Razem, pomagają wojska radzieckie wejść do miasta Ritsen. Następnie Kugel zaangażowany w odbudowę wyzwolenia miasta.

Jest w filmie „Cztery zbiornikowce i psa” i lirycznym wierszu. Gustav zakochana w jego rodaczka, on i jego towarzysze wyzwolony od Niemców. Najnowsza seria o nazwie „Dom” kończy się podwójnym ślubie znaków. Janek żeni Maruse i Gustlik na swoim ulubionym Honoratus.

Wraz ze swoim zespołem, który składał się z trzech Polaków, jeden gruzińskiego i psów na kulki stadninie, bohaterowie stają skoordynowana załoga czołgu T-34. Oficjalnie miał numer burtowy 102, ale fabuła filmu nadano mu przydomek „Red” na cześć jednej z bohaterek, którzy mieli rudawe włosy.

Nagrody aktor

Dla każdego aktora, największą nagrodą jest miłość publiczności i popytu wśród dyrektorów. To w pracach pieców Frantisek był jeszcze bardziej niż by sobie tego życzył.

Dla ich kreatywności Frantishek Pechka został wyróżniony:

  • 1974 – Złoty Krzyż Zasługi;
  • w roku 1998 – tytuł Komandora Orderu Polsce i gwiazdą renesansu;
  • w 2008 – złoty medal „Za zasługi w kulturze”;
  • 2011 – Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski.