662 Shares 9318 views

Gimnastyka dla dziecka (3 miesiące): Zalecenia

matka i dziecko interakcja – to prawdziwa tajemnica. Do niedawna te dwa organizmy funkcjonować jako jeden, ale dzisiaj ich związek psychologiczny jest nadal bardzo silny. W związku z tym więcej czasu spędzają razem, gładząc swoje okruchy, tym lepiej będzie przejść do jego rozwoju. Dziś chcemy mówić o świetny sposób, aby dostarczyć dziecku zabawy i jednocześnie przygotować ich do ważnej pracy mięśni. Wkrótce będzie musiał nauczyć się siedzieć, pełzać, a potem chodzić. Gimnastyka dla dziecka (3 miesiące) jest dość prosta. Trzeba tylko zapoznać się z teorią, a każdy dzień będzie w stanie dać sobie nawzajem wiele przyjemnych chwil, oszczędzając budżet rodzinny.


aspekt wiek

Dlaczego wybraliśmy ten kawałek podróż życia dziecka? Ponieważ jest to najbardziej znacząca. Do trzech miesiącach masaży zwykle nie wyznaczonych, dziecko wystarczy poczuć ciepło dłoni matki, jej dotyk i miłości. Gimnastyka dla dziecka (3 miesiące), to jest konieczne, procedura, która pozwala dziecku rozwijać się harmonijnie. Teraz, dziecko staje się bardziej aktywne, zaczyna trzymać głowę, a codzienne ćwiczenia będą jeszcze bardziej przyspieszyć ten proces.

podstawowe zasady

Masaże muszą być wykonywane w wygodnej czasu na okruchy, że jest moją matką podgadat muszą to być karmione (ale nie bezpośrednio po posiłku) i spać. warunki temperaturowe w pomieszczeniu, również odgrywa ważną rolę. Dotykać był wygodny, trzeba trzymać ręce na chwilę w ciepłej wodzie. Do masażu można wziąć łagodny krem lub olejek dziecka, pozwala na łatwe ręce schodzenia na skórę i nadaje jej dodatkowej wilgoci. Gimnastyka dla dziecka (3 miesiące) odbywa się przez 10-20 minut. Jeśli okruchy wyraża niezadowolenie, możemy zakończyć wcześniej. Jednak większość dzieci w tej procedurze są bardzo dobre.

kompleks siłowni w tym wieku opiera się na wrodzonych odruchów. Zadaniem pielęgniarki lub matki, która służy – korzysta odruchy niemowlęce, wzmocnić mięśnie. Jak widać, prostych kresek i nici, które robisz, odgrywają ważną rolę. Masaże mają działanie profilaktyczne i terapeutyczne.

Zaczynamy długopisy

A teraz przyjrzyjmy się, jak wykonywać ćwiczenia dla dziecka. 3 miesiące – jest to wiek, kiedy dziecko zaczyna interesować się wszystkim, co dzieje się wokół niego. I oddanie niektóre gołymi plecami ładnym mata – to również nowe doświadczenie. когда мама, ласково мурлыча, начинает гладить ручки и ножки. Zwłaszcza, gdy moja matka, delikatnie mruczy zaczyna głaskanie dłoni i stóp. Masaż rozpoczyna się od głaskania ruchy, my wtedy przystąpić do ugniatanie, głaskanie i zakończyć ponownie.

Więc przyjąć jedną z okruchy uchwytami. Po pierwsze, należy wykonać 10 uderzeń wzdłuż ramion dziecka. Po tej pierścieniowej ruchu mijają się na całej długości w górę i w dół. Wszystkie ruchy są wykonywane przez strony na ramieniu. A także trzeba masować dłonie i palce dziecka. Następnie starannie wykonać mieszanie i rozcieńczanie rękach. Jest to szczególnie dzieci jak że dopóki oni sami nie wiedzą jak to zrobić. Gimnastyka i masaż dla dziecka (3 miesiące) – jest to okazja, aby poczuć ich ruch, ponieważ jego mięśnie są zbyt słabe, aby przeprowadzić je samodzielnie.

Dłoni i palców

Gdy skończysz z obu rąk, trzeba pracować z małymi i najważniejszych części naszego ciała – to palce. Nic więc dziwnego, psychologów i pediatrów dziś płacą to dużo czasu. Finger gimnastyka dla dzieci w wieku 3 miesięcy – to jest dopiero początek, będzie trzeba wykonać, a następnie do trzech lat, a także u dziecka w wieku przedszkolnym. Stymulacja dłoni i kciuka bezpośrednio wpływa na rozwój ośrodków mowy w mózgu. Dlatego też, jak często pan głaskania małe dłonie, będzie zależeć od tego, jak szybko Twój pipsqueak mówić.

Finger gimnastyka – to jest gra. Obecnie istnieje wiele krótkich wierszy, które mogą towarzyszyć głaszcząc każdy palec. Ale jeśli nie pamięta niczego, „Czterdzieści wrona” zrobi nie gorzej.

Idź do nóg

Pediatrów zaleca, aby zakończyć pierwszy z kończyn, a dopiero potem do czynienia z ciałem. Nie zapomnij, aby stale monitorować sytuację i nastrój okruchy, jak z nim rozmawiać, śpiewać śmieszne piosenki. Gimnastyka dla dzieci 3-4 miesięcy, jest to gra i porozmawiać, zamiast nudnej procedury medycznej.

Zatem, nogi tak samo trzeba przejść przez całą długość. Aby obsługiwać ten pierwszy głaskania, a następnie pocieranie. Jedyną zasadą jest, idziesz wokół dole podkolanowym. Po zakończeniu obiema nogami, trochę poeksperymentować z nimi. Dokonaj mahi i nożyczki przeprawy. Główną rzeczą, zrobić wszystko łagodnie i bardzo dokładnie.

masaż stóp – to jest bardzo ważne. Rozpoczyna się głaskania, a następnie przeprowadzić ich zginanie i prostowanie. Z nogami skończyliśmy, możemy iść dalej.

masaż pleców

Gimnastyka dla niemowląt 3 miesięcy obejmuje obowiązkową pracę na plecach. Pediatrzy twierdzą, że aby włączyć brzuchu dziecka w tym wieku jest to konieczne. Co może być lepszego niż delikatne głaskanie pleców, który wykonuje matkę.

Praca zaczyna się w miejscu z pośladkami. Nie zapomnij dodać w razie potrzeby krem do masażu. Wykonywane głaskania i pocierania palcami. Potem idziemy do kręgosłupa. Dziecko przewrócić trochę na bok i trzymać kciuk i palec wskazujący w kierunku od kości ogonowej do szyi. W odpowiedzi, dziecko pochyla się do tyłu, jazda na rowerze z powrotem mięśnie. Po to ćwiczenie powtarza się na drugi bok. Teraz pozostaje wykonać łagodnego głaskania i pocierania całą powierzchnię pleców.

Zwracamy się do gimnastyki zabawy

Najpierw trzeba ukończyć brzuszek masażu. Jest to bardzo przydatne dla trawienia. Skręć okruchy na udar tyłu i piersi, a potem żołądek. Przetarł lub wciśnięty w tym przypadku nie jest to zalecane, ale delikatny, pieszcząc ruch. Wszyscy oni działać zgodnie ze wskazówkami zegara bardzo ostrożnie i powoli. Teraz możemy przystąpić do siłowni. W tym celu, na przemian podnosi i opuszcza ramiona i nogi, przeprowadzać krzyżowania i mahi.

Ostatnim ćwiczeniem – jest ożywienie organizmu. Wkładać palców do dłoni dziecka i zacząć delikatnie unieść go i pośladki nie mogą być oddzielone od powierzchni. Koniec kompleks głaskanie piersi.

Ćwiczenia na fitball

piłka ćwiczenia powinny być w każdej rodzinie, w której są dzieci. Jest to niezwykle przydatne urządzenie treningowe. Gimnastyka dla dzieci od 3 miesięcy do fitball – prawdziwa przygoda dla małego człowieka, będzie zachwycony. W tym przypadku, piłka musi być dość mała. Najważniejsze jest to, że położył się na brzuchu na piłkę, dziecko było w stanie dostać się na nogi na podłogę. Po raz pierwszy będzie to trudne dziecko, aby zrozumieć, co jest wymagane od niego. Umieścić swój brzuch na piłkę i delikatnie kołysząc się w przód iw tył, show, jak to jest zabawa. Wkrótce sam zaczyna odpychać się od podłogi.

Masaż z dysplazją

Że siłownia jest podstawą leczenia tej choroby. к минимуму. Rodzice muszą wiedzieć, że jego zastosowanie przyniesie właściwy przejaw choroby do minimum. Jednak musimy pamiętać, że gimnastyka dla dziecka (3 miesiące) do dysplazji powinny być przeprowadzane tylko z pozwoleniem podiatrist prowadzącego. Po pierwsze, trzeba wykonać masaż profilaktycznej lub terapeutycznej. Następnie można przejść do kompleksu siłowni.

wykonać gimnastyka sprzętu medycznego

Dziecko leżało na plecach i rozpraszać najlepszą historię na ten temat. Proste ruchy mogą zacząć masować nogę. Następnym krokiem jest masaż stóp. Pozostaje bardzo delikatnie obracając baby foot. A następnie przystąpić do drobnych prac.

Musisz bardzo dobrze bić każdy palec u nogi na nogę. Twoim zadaniem jest, aby upewnić się, że dziecko otworzył palcami. Aby to zrobić, należy przytrzymać pieszo lub narysować na nim, „osiem” kilka razy. To doskonale pomaga rozluźnić mięśnie. Po wykonaniu powyższych czynności, można przejść dalej.

Najskuteczniejszym ruch

  • Stopy dzieci muszą skręcić wcisnąć brzuch, a drugą przytrzymywać dociskane do powierzchni.
  • Noga dziecka jest wymagane zginać kolana i wziąć trochę z boku. Można zrobić to ćwiczenie raz dwoma nogami. Jednocześnie zwrócić szczególną uwagę na reakcję dziecka, przy najmniejszym objawem niepokoju natychmiast zatrzymać.
  • Okrągłe obcasy ruchu.
  • Teraz zrobić nogi podnoszenia. Podnieś nogę i palec dziecko dotyka nos. 5-6 razy ćwiczenie odbywa się w pierwszym dniu, a następnie codziennie, zwiększenie liczby podejść 1.

W dalszym ciągu wykonywać

Przez pierwsze dwa tygodnie będzie wystarczająco wymienione powyżej kompleksu. Jednak po około dwóch tygodniach, on dobrze przystosowuje się do stresu i może iść dalej. Najważniejsze jest to, aby rozpocząć z zestawem masażu. Po zapoznaniu się z tym kompleksie, można przejść do następnego ćwiczenia. Ich różnica polega na tym, że są one wykonywane w pozycji leżącej:

  • Zginać nogę w stawie biodrowym. Aby to zrobić, należy pociągnąć za kolano do przeciwnego łokcia. Ćwiczenie odbywa się na przemian na obu stopach.
  • Obie stopy muszą wziąć w rękę i dotknij piętach pośladki. Taz dziecka należy mocno docisnąć do powierzchni. Wykonanie tego ćwiczenia 5-6 sekund.

zamiast wniosku

Według pediatrów, każdy rodzic powinien dobrze wiedzieć, że takich ćwiczeń dla dziecka (3 miesiące). Komorowski, znany na całym pediatry kraju, zwraca uwagę na znaczenie takiego postępowania dla wszystkich dzieci. Ponadto, nie jest konieczne, aby przejść drogie stawki masaży od pielęgniarki. Każda matka może opanować technikę wykonywania prostych ćwiczeń, a także nauczyć ich sekwencji. W rezultacie, można spędzić z dzieckiem dużo miłych chwil razem, a regularne ćwiczenia mają pozytywny wpływ na zdrowie okruchy.