592 Shares 8196 views

Powyżej ile miesięcy można zwabić dziecko? Porady pediatrów

Bardzo często młodzi rodzice są zaniepokojeni faktem, ile miesięcy możliwe jest, aby zwabić dziecko. Niektórzy uważają, że kropla soku nie zaszkodzi dziecko ma trzymiesięczny, podczas gdy inne są bliżej roku i boją się dać coś innego niż mleko matki. Więc kiedy zacząć zwabić dziecko?


Typowe błędy dotyczące terminu odstawienia

Jak upewnić się, że dziecko jest gotowe do wprowadzenia nowych produktów, z liczbą miesięcy można zwabić dziecko? Czasami można usłyszeć opinię, że daje soki, przeciery i tak dalej. N. Dziecko może być kiedy ona wyjdzie pierwszy ząb. Jednak jest to bardzo kontrowersyjna postać. Zdarza się, że dziecko rodzi się z zębem już, a czasami pojawia się tylko na rok. To nie znaczy, że trzeba zwabić od kołyski lub, wręcz przeciwnie, tylko na rok.

Maluchy miesięcy w trzech startach aktywnie płynący ślinę. Niektórzy uważają, że jest to wyraźny znak gotowości do zwabić dziecko. Ale trzy miesiące później, że nie jest gotowy do jedzenia coś innego niż mama mleka lub (w przypadku jej braku, z jakichkolwiek przyczyn), specjalne mieszanki.

Kiedy dziecko jest gotowe przynęty, wydaje się, jak to się mówi, zainteresowanie jedzeniem. Prawie niekontrolowany wspina się płyty matki. Mało dziecko widzi coś dorosły zjada, napoje lub nawet po prostu stawia jedzenie na talerzu, on też chce uczestniczyć w procesie. Dzieci mają tendencję do naśladowania i wyciągnąć jedzenie do buzi. W tym przypadku jest to niemożliwe, aby wyciągać jakiekolwiek okruchy zabawki i grzechotki. Być może nawet dziecko nie odbędzie się w piersi, i wspiąć się na talerzu. Zatem, zainteresowanie jedzeniem – jedna z najjaśniejszych wskaźników gotowości dziecka do przynęty. Ale ile miesięcy można zwabić dziecko? Większość dzieci zaczynają odczuwać potrzebę uzupełniającego żywienia nie zanim dotrą one do sześciu miesięcy. Wiele dzieci zainteresowanie jedzeniem przychodzi około sześciu miesięcy. Może później.

Podstawowy schemat odstawieniu

Istnieją dwa rodzaje wprowadzania nowych produktów do diety dziecka.

Nauczanie przynętę. Jego celem – nie tylko do karmienia dziecka, jak żuć i połykać, odkryć nowe smaki, aby dostosować się do nowego rodzaju żywności. Oczywiście, wprowadzenie pokarmów uzupełniających nauczyciela nie może iść na obliczu laktacji. powinno się to odbywać równolegle z karmienia piersią. Dopiero po roku, a czasami później podobny rodzaj karmienia rozpoczyna się uzyskać energię. Dziecko jest już sam w sobie może jeść wystarczającą ilość żywności, a mleko matki jest jego jedynym zapivaniya.

  • Drugi schemat jest bardziej znane i powszechne. Jest to przynęta władzy, albo, innymi słowy, pediatrycznego. To polega na tym, że nowe produkty są wprowadzane do diety okruchów zamiast mleka matki. Stopniowo zanika piersią w tle, zastąpionego przez zboża, ziemniaki puree.

Gdzie lepiej zacząć znakomstsvo dziecko z nowymi produktami?

Wiele babć na pytanie, ile miesięcy zwabić dziecko, powiedzieć: „Im szybciej, tym lepiej.” Niektóre z nich będą na pewno starają się mieć miesięczny wlać okruchy w ustach kropli soku. Z punktu widzenia ogromnej liczby lekarzy, bez konkretnego świadczenia w sokach dla tamtejszych dzieci. Puree z owoców, na przykład, nie mniej przydatne, a czasem nawet więcej. Dzieje się tak dlatego, że jeśli tylko jest to duży problem dzieci 1 roku życia – skłonność do zaparć i przeciery owocowe, aby pomóc ten problem. Jeżeli rodzice nadal wybrać sok dla pierwszego karmienia, to najlepiej zacząć z jabłkiem. Gotować samemu i trzeba zacząć dawać jedynie małą kropelkę. Oczywiście, rodzice muszą sami ustalić kolejność liczby miesięcy można zwabić dziecko. Jeszcze lepiej, jeśli do sześciu miesięcy (a może dłużej) dziecko otrzyma tylko mleka. Matka sama tylko może zjeść jabłko, a najlepiej kilka (dla siebie i okruchy).