587 Shares 7013 views

Interesującą kwestią jest, dlaczego wierzba płacze?

Wiatr zaczyna śpiewać piosenkę,


Cichy Willow potrząsa.

Więc ona znudzi

Na stawie stand alone.

Warkocze opuszczane do wody,

Gałęzie pochylił nisko,

Cicho płacze w nocy.

Dlaczego? Ale dlaczego?

Ktoś szarpnął warkocze?

Jej trochę wody lub trochę?

Jakże smutny

Nasz staw wierzba.

Wielu zastanawia się: „Dlaczego płaczesz wierzba?” Krótka odpowiedź na to pytanie nie jest łatwo dać. Okaże się w dawnych tradycji ludowych i badań naukowych. Z tego, co jest związane z pojawieniem się różnych wersjach wyjaśnieniem tego zjawiska?

Charakterystyka wody kochający wierzby

Ten skromny drzewo żyje w wielu częściach naszej planety i ma wiele odmian. Wiele z nich nazwał to wierzba, wierzba, szelest drzew, winorośli. Zazwyczaj wierzba uwielbia rosnąć w miejscach, gdzie jest dużo wilgoci: w pobliżu rzeki, stawu, jeziora. wierzba stała się również wspaniałym dekoracji nowoczesnych parków ze stawami. To drzewo jest bardzo łatwy w zakładzie, można po prostu trzymać złamaną gałąź w mokrej ziemi, to wkrótce się zakorzenić. Najważniejszą rzeczą, o korzystnych warunkach siedliskowych wierzby – wystarczająca ilość wody, możliwe jest nawet w nadmiarze. Jest to główny powód, dla którego wierzba płacze. Może rosnąć nawet w zalanych państwa. Tłumaczone z łaciny oznacza wierzba „pod wodą”.

Willow kwitnie wczesną wiosną. Jej futrzane bazie, pąki są bardzo miodu, natychmiast biec toaletowego-pszczoły. Kwitnące gałązki wierzby symbolizują nadejście wiosny, pierwsze słoneczne dni. Willow też uwielbiam dużo światła. Jak wygląda ładne drzewo z wdzięku wygiętych gałęzi w dół, które przypominają płynącej długie pasmo włosów!

Mała tajemnica wierzba

Każda roślina ma swoje własne puzzle. Wszyscy zastanawiają się, dlaczego płacze wierzbą. Bardzo wcześnie ostrenkie wierzba Liście pokryte kroplami rosy. Pod wpływem wiatru figlarnie spadnie spadek w dół do wody, tworzy obraz, który roślina płacze. Co powoduje te łzy? Istnieje wiele przekonania, legendy i naukowe wyjaśnienie tego wzruszającego spektaklu.

Dlaczego płacz wierzby: naukowego wyjaśnienia

Kilka drzew może zwolnić kropelki wilgoci na liściach. Proces ten nazywa się wydzieliny. Wynika to z faktu, że korzenie pochłaniają wilgoć znacznie więcej niż zdolność do odparowania koronę. Kiedy tam wydzieliny:

 • Najczęściej pojawiają się kropelki o świcie, w nocy lub przed deszczem.
 • Przyczynia się do tego procesu zwiększonej wilgotności gleby.
 • Młody wierzba często podatne na odparowanie wilgoci na powierzchni liścia, ponieważ więcej jest w fazie wzrostu, a cały system nie jest zrównoważony.
 • Wydzieliny również podatne na wiele traw i roślin zielnych.
 • Jeśli nadmiar wilgoć nie zostanie usunięta, wówczas wieniec nie będzie działać minerałów.

Taka jest interpretacja biologów, dlaczego płacz wierzba płacząca.

wierzenia ludowe związane z wierzby

 1. Nasi przodkowie wierzyli willow bardzo silny talizman. Jej poświęconych, a ona chronić rodzinę od losu. Aby to zrobić, było dużo energii, dlaczego płacze.
 2. Uświęceni gałązki wierzby nie mogą być podeptane, lepiej niż zostały one spalone. Wielu uważa, że drzewo obraza i ból jest w stanie płakać.
 3. Nie było przekonanie, że gałęzie wierzby są w stanie przerwać złą pogodę z ciężkiego gradu. W tym przypadku, rzucając oddziałów w stoczni, a grad zatrzymany. Yves potem zaczęła płakać.
 4. Szczególnie ważne jest drzewo na obchody Niedzieli Palmowej. Obchodzone jest na tydzień przed Wielkanocą. Wszystkie prawosławni chodzić do kościoła i poświęcisz gałęzie wierzby. Wcześniej te pręty nieruchomo i pohlostyvali siebie, zwalniając z nagromadzonych grzechów. Willow również mógł tylko płakać.
 5. Specjalne czcią cieszył wierzba w obchodach Iwana Kupały. Ubrała Dziewczynka dzikie kwiaty, wieńce, wstążki. Gałązki wierzby produkowane marzanny, która następnie jest wyrzucane na środku stawu. Willow płakał także nad jej losem.

romantyczne legendy

Istnieje wiele starożytne legendy o tym, dlaczego wierzba płacze. Niektóre z nich wolą pozostać:

 1. Dawno temu, wierzba tyanulat jego oddziałów w kierunku nieba. Figlarny wiatr szelest liści, a ptaki poleciał na hałas i Wiley, gdzie ich gniazd. Pod jednym z tych wierzb poznałam jedną enamored pary: młodego myśliwego i piękną dziewczynę. Te spotkania trwały tak długo, jak facet nie wysyła matchmakers do dziewczyny. Ale, niestety, zakochany w młodej piękności miejscowy złodziej, który postanawia zabić swojego przeciwnika. On złapał Hunter i zadał mu śmiertelny cios. Ukryła oczyszczenie umierającego pod wierzbą i płakał, aż staną się wierzba. Płakała przez tak długi czas, że jezioro zostało utworzone przez łzy. Więc od tego czasu, i wierzby płacz nad akwenów.
 2. I oto kolejna piękna starożytna historia o tym, dlaczego wierzba płacze. Wiele lat temu było nie do zniesienia upał, słońce suszone dużo ziemi, zbiorników wodnych stawały się coraz mniejsze i mniejsze. Wzdłuż brzegu małego jeziora wzrósł kręcone wierzby, która w poszukiwaniu wilgoci zakorzeniła się bardzo głęboko w ziemi. Woda w jeziorze codziennie wszystko spłynęła i zanikła. Wtedy Willow postanowił przechylić swoje oddziały do wody, aby ukryć ją przed palącym słońcem. Tak zabezpieczony one jezioro z odparowania. Po jakimś czasie Bóg zesłał deszcz na długo oczekiwany ziemi. Przez długie gałęzie wierzby krople wpadła do jeziora, a wkrótce zostanie ponownie napełniony wodą. Więc Willow stała zbawicieli ich jeziorem. Dlatego uważa się, to dobry znak, jeśli staw rosną te drzewa, płacząc w godzinach porannych.

Znaczenie wierzby

Wierzba rośnie bardzo szybko, ale średnia długość życia swoich małych – 60-70 lat. Iva przynosi wielkie korzyści dla ptaków: Gnieżdżą się w nim i kolczyki z nerkami wiosna-karmione. Zielone gałęzie wierzby, jak wiele zwierząt: owiec, kóz. Ludzie korzystają z wierzby do celów leczniczych. Ponieważ jest produkowany herbat i naparów w leczeniu ran i innych dolegliwości.