708 Shares 4046 views

Ogień proszek gaśniczy. Proszkowe moduł gaśniczy. Instalacja gaszenia pożaru

Ogień dał ludzkości wiele nowych możliwości. Jednak całkowicie ujarzmić ten element nie udało. Wychodząc z ludzkiej kontroli, płomień ogień niszczy wszystko na swojej drodze. Do gaszenia pożarów wynalazł wiele instalacji i urządzeń. Są one oparte na wykorzystaniu różnych materiałów. Może proszku gaśniczego, gazu, wody.

Podstawowe działanie proszków gaśniczych

Po raz pierwszy ta metoda gaszenia pożaru jest wymieniony pod koniec 19 wieku, kiedy to niemiecki pułkownik pojawiły ugaszony pożar za pomocą ałunu i opłaty za ich oprysków. W Rosji proszek pożar zaczął się szybko rozwijać po stworzeniu Shevtalem gaśnicę wypełnioną ałunu, soda, wodorowęglan niewielką ilością ziemi. Takie środki są konieczne do zwalczania pożaru w elektrowniach jądrowych. Proszek gaśnicza polega na dostarczaniu pewną kompozycję (proszek) w strefie pożarowej. Takie urządzenia są szeroko stosowane do tłumienia ognia w strefie, która znajduje się pod napięciem, jak również w ekstremalnych warunkach klimatycznych (w niskiej temperaturze).

Proszki stosowane w instalacjach

Mieszaniny, którą stosuje się w celu wyeliminowania pożaru mogą zawierać składniki, takie jak chlorek potasu (sodu), fosforany (siarczany) , węglan amonu lub wodorowęglan potasu, substancję zawierającą glin, chlorki metali alkalicznych. Niepalny bazowej, hydrofobowe, depresyjne, anty-utleniacze – to przybliżony skład materiału proszkowego do gaszenia. Gdy w obszarze zagrożonym, składniki mieszaniny są ogrzewane. Ze względu na fakt, że występują straty ciepła, strefa spalania jest chłodzone. także stanowić barierę dla dalszego rozprzestrzeniania element. Występuje i hamowanie reakcji chemicznych.

systemy klasyfikacyjne dla proszków gaśniczych

Proszek gaśniczy realizowane za pomocą specjalnych urządzeń. W zależności od sposobu takich jednostek kontrolnych, istnieją następujące ich rodzaje:

1. Automatyczna instalacja – pożar jest wykrywany automatycznie, odpowiedni sygnał jest przesyłany do uruchamiania urządzenia.

2. W ręcznego uruchamiania (zdalnych) sygnał jest transmitowany ręcznie.

3. Istnieje również samodzielna instalacja, nie zależy od źródeł żywności lub z kontrolą. W zależności od sposobu przechowywania kompozycji, istnieją instalacje typu modułowego, jak i scentralizowanego przechowywania.

Różne rodzaje modułów proszek gaśniczy

I zainstalować moduły, których działanie opiera się na wykorzystaniu różnych proszków nadających się do hartowania praktycznie wszystkich klas ognia. Proszek gaśniczy Module „Buran” służy do sprzętu elektrycznego, który jest na żywo. Modyfikacje zalecany do stosowania w przemysłowych, pomieszczeń magazynowych dla sufitów podwieszanych. W domach, biurach, i tak dalej. N. Można użyć „Mongoose-6.” Nawet moduł proszkowego gaszenia stosowany jest w miejscach, gdzie prawdopodobieństwo eksplozji. Moduł „Smerch” charakteryzuje się szybkością. On jest niezniszczalny organizm. To nie jest przeznaczony do gaszenia związki metaloorganiczne. Metro, instalacje transportowe zmielony proszek ogień CAP-1 są powszechnie stosowane. Mają one na celu wyeliminowanie ogień bez udziału ludzi. Kolejna uniwersalna roślina – „Titan”. Wykorzystywane w magazynach, szaf elektrycznych, biurowych i innych budynków. Istnieje również specjalny samochód na proszek gaśniczy. Jest on wyposażony w komorę do przechowywania proszku, montaż sprężarki. Również skutecznie działa instalacyjny woleja proszek gaśniczy.

Co decyduje o skuteczności wykorzystania roślin

Istotną rolę odgrywa stopień mielenia składników mieszaniny podczas gaszenia pożaru. Jeśli proszek ma stosunkowo małe cząstki, zastosowanie to będzie nieskuteczne. Poddanie się w miejscu pożaru trudnej. Zazwyczaj frakcje o wielkości od 40 do 80 mikronów. Skład chemiczny ma również istotny wpływ na proces gaszenia. Z najlepszych bocznych udowodnione środków chemicznych. W tym przypadku proszek gaśniczy jest bardziej efektywne poprzez zmniejszenie szybkości spalania. Również te substancje zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia. mieszaniny nagrzewaniu zmniejsza temperaturę w obszarze spalania. Ważnym czynnikiem jest efektywne działanie i czas, w którym instalacja działa. Niektóre modele potrzebują tylko kilka sekund, aby rozpocząć funktsonirovaniya. Kompozycja jest często podawany, proszki i adsorbenty. Jest to znacząca zaleta z nich, zwłaszcza jeśli te moduły są wykorzystywane do gaszenia produktów naftowych. Adsorpcja zachodzi taki ciekły odpowiednio ogień umiera. Podobny efekt można uzyskać przez wprowadzenie shungit.

Zalety gaszenia pożarów proszkowego

Ta metoda gaszenia szereg zalet. Przede wszystkim, że są one bezpieczne i nietoksyczne. Ogień proszek gaśniczy skutecznie walczy z żywiołami. Ponadto najwcześniejszych etapach gaszenia bez udziału ludzi. Proszki – uniwersalne narzędzie, które może być zastosowane do eliminacji spalanie paliw stałych, ciekłych lub gazowych substancji oraz dla instalacji przetwarzania i elektryczne, które są pod napięciem. Inną niewątpliwą zaletą – delikatny efekt na obiektach. Wody, metody mogą być stosowane pianki ataków wartości materiału, poddaje wnętrza. Automatyczny ogień proszek zachowuje właściwość ludzkiego. Ponadto tego rodzaju urządzenia i moduły odznaczają się wydajność. Wyjścia następuje w ciągu kilku sekund. Poza tym koszt systemów proszkowego gaszenia jest niska, instalacja jest łatwa do wdrożenia. Wady to niska moc przenikliwy. Jest również prawdopodobne, aby być pewnym stopniu zanieczyszczenia rzeczy. Nie zaleca się stosowania dodatków proszkowo na terenie ze sprzętem, który ma wiele małych obszarów zewnętrznych.