114 Shares 6274 views

ruch dekabrystów: krótki o najważniejszym

Ruch dekabrystów, krótka, które zostaną omówione w artykule, to pierwszy szlachetny wydajność w historii naszego kraju. To zapoczątkowało wiecznych powstań i krajowy przerażenie.


ruch dekabrystów: krótka historia organizacji

Dlaczego dekabrystów byli zjednoczeni w tajnych stowarzyszeń? Po pierwsze, pojawienie się organizacji dekabrystów wpływem idei oświeceniowych rewolucyjnej Francji. Poglądy na strukturę państwa odzwierciedlenie w statutach gmin. Po drugie, będąc w zagranicznych kampaniach po zwycięstwie nad Napoleonem, dekabrystów dowiedział europejską jednostkę życia. Wyjazdy te przekonały ich, że możemy żyć znacznie lepiej. Po trzecie, w tych samych II wojny światowej dekabrystów stać się bardziej zaznajomieni z ogólnej populacji naszego kraju – chłopów. Oni wiedzą lepiej ich sposób życia i życia, które doprowadziły spiskowców zrealizować potrzebę zmian. I po czwarte, do ruchu dekabrystów, krótko wspomniano w artykule, miał wielki wpływ wahanie Aleksandra I w przeprowadzaniu reform.

Organizacje dekabrystów zaczynają skonfigurować dwa lata później po wielkich kampaniach zagranicznych. Tak więc, w 1816 roku, stworzył tajne stowarzyszenie – zbawienie Unii. Obejmuje ona Straży którzy rozwijają idee nowej struktury państwa. Ta firma nie posiada statut i program i dlatego szybko się rozpada. Za nim jest tworzony Związku Opieki Społecznej. Organizacja ta ma więcej sukcesów: jasno określona lista uczestników, nie ma własnego programu. Społeczność tam dwa lata, a następnie rozpada. Teraz przychodzi czas legendarnych społeczności południowej i północnej. Southern Society of dekabrystów czele Pestel. Ich program jest nazywany „Rosyjski Prawda” i składał się z następujących warunków: obalenie samowładztwa, oczywiście, zniesienie pańszczyzny, ustanowienie ustawodawstwa krajowego regulującego ciało. Jak dla Towarzystwa Północnej dekabrystów, był mniej radykalny w swoich żądań. Program został nazwany „Constitution”, a jej autorem był Nikita Muravev. Northern Dekabrystów osiadł na następujące wymagania: ograniczenie władzy autokratycznego i wprowadzenia konstytucji, gdyż były one na rzecz zniesienia pańszczyzny i utworzenia parlamentu, ale dla zachowania władzy wykonawczej cesarza.

Organizacje starannie przygotowana do głównej wydajności. W dniu nowego cesarza pereprisyagi wzięli na placu Senatu. Jednak rebelia zakończyła się niepowodzeniem: wszystko zaczęło się od tego, że szef dekabrystów nie przyszedł do kwadratu, a pereprisyaga minęło zanim powstańcy wyszli na placu Senatu. Mikołaj I stłumiły powstanie i wykonywane najważniejszym z jego członków – to był początek zaostrzenia polityki wewnętrznej stopy króla.

Dekabrystów ruch, który został krótko opisany w artykule, jest zjawiskiem uderzającym w naszej historii. To tutaj, że walka o wyzwolenie Rosji od autokracji.