491 Shares 1551 views

Depilacja: Krótko o ostatnich

Na początek będziemy zrozumieć różnicę między „depilacji” z „woskowanie”, jak często mylić tych pojęć. Jeśli do depilacji nie jest uszkodzenie mieszka włosowego, może być tak proste usunięcie widocznej części włosów przy użyciu ręcznej maszynki, a stosowanie przez dłuższy rezultacie środki, takie jak wosk lub cukru.


usuwanie włosów może być również przeprowadzane tylko w wyspecjalizowanych instytucjach, jego cel – pozbyć się niechcianych włosów. Metoda oparta jest na zniszczenie mieszków włosowych z wykorzystaniem metod sprzętowych depilacji.

Rozważmy prosty i stosunkowo tanich metod usuwania owłosienia za pomocą woskowanie.

brzytwa

Kto z nas nie skorzystać z tej usługi. Trzeba tylko pamiętać, że dermatolodzy zalecają obsługa maszyn zaprojektowanych specjalnie dla kobiet, i mają paski z kojących kompozycji skóry. Jak to jest możliwe, aby korzystać z maszynki, „na sucho” lub używać mydła, nawet jeśli w pośpiechu – możliwe jest zapłacić za silnego podrażnienia skóry.

Plusy: szybkie, bezbolesne  

Wady: Wyniki zbyt krótkotrwałe

Obszary zastosowań: nóg, pach, okolic bikini  

Przeciwwskazania: bardzo wrażliwą skórę, w szczególności dotyczy to strefy bikini  

Efekt: gładka skóra pierwsze 1-2 dni

Przewidywany koszt: od 100 do 600 rubli. (Cena Machine)

kremy do depilacji

Jednym z najprostszych i najbardziej popularna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Składniki chemiczne kremu na bazie białek skóry zniszczyć wał włosy, po czym włosy są łatwo usuwać specjalnym ostrza. Jest ważne, aby stosować wypróbowane i sprawdzone na rynku marki, zamiast ich tańszych odpowiedników, w przeciwnym razie może dojść do oparzenia lub reakcja alergiczna.

Zalety: łatwy w obsłudze, bezbolesne, tani  

Wady: nieprzyjemny zapach, podrażnienia możliwe ze względu na obecność związków chemicznych.

Obszary zastosowań: nóg, pach, okolic bikini nad górną wargą  

Przeciwwskazania: bardzo wrażliwa skóra, trzeba przetestować na małej powierzchni przed użyciem. Nie nadaje się do powiek i brwi.

Efekt: gładka skóra pierwsze 5-7 dni

Szacowany koszt: 200-400 rub. za butelkę

depilator

Małe urządzenie z głowicą obrotową, pęsety, które chwytają i usuwania wzrostu włosów, zarówno wewnątrz jak i na. W przeciwieństwie do poprzednich „Home” metod depilacji, depilator wyrywa włosy wraz z cebulkami, która przez długi czas utrzymuje skórę gładką. Do tej pory istnieje wiele różnych funkcji i wygląd urządzeń, używając różnych wskazówek, aby zmniejszyć dyskomfort lub stworzyć projekt.

Plusy: stabilny wynik, kółko włosy stają się cieńsze, co zmniejsza ilość wrastających włosków.

Wady: dość długi i bolesny proces, szczególnie w obszarach wrażliwych, może poważne podrażnienie.

Obszary zastosowań: nieograniczona

Przeciwwskazania niski próg bólu i wrażliwa skóra podatna na zapalenia.

Efekt: gładka skóra pierwszych 3-4 tygodni

Przybliżony koszt depilator: 2000 – 5000 rubli.

usuwanie żarnik

Jedną z najstarszych metod usuwania owłosienia, szczególnie popularnych na Kaukazie iw krajach arabskich.

nić jedwabna zawinięte włosy, zaostrzone i wyciągnął z cebulkami. Zgodnie z zasadą jest podobne do pęsety, ale w zależności od wielu kobiet, proces przechodzi gładko.

Plusy: Można uchwycić najmniejsze i najdrobniejsze włosy, które następnie stają się jeszcze cieńsze i bardziej miękkie;

Wady: zbyt czasochłonny proces do użytku domowego, najczęściej stosuje się go w salonach; zbyt czasochłonne; bardzo mały obszar zastosowań

Obszary zastosowań: górna warga, brwi

Przeciwwskazania: epilepsja, ciąża, zaburzenia integralności skóry.

Rezultat: wystarczy przez 2-3 tygodni, w zależności od indywidualnych cech

Szacowany koszt: 350-600 rub. w kabinie dla jednej strefy

golarka elektryczna

Urządzenie elektryczne z drobnej siatki a ostrzem pod nią, ślizgając się po spadku skórą włosów do sieci i cięcia.

strong> Zalety: nie wymaga wodzie, korzystne dla skóry wrażliwej

Wady: włosy odrastają ponownie następnego dnia;   potrzebę regularnego czyszczenia i wymiany ostrza

Obszary zastosowań: nóg, pach, bikini

Przeciwwskazania: naruszenia integralności skóry.

Wynik: 1-2 dni

Szacowany koszt: 1000-11000 rubli.

wosk

Przed zabiegiem skóra jest oczyszczone i zdezynfekowane. Wosk nanosi się na skórę za pomocą szpachelki lub taśm woskowych, pokrywa włosów, a następnie usuwa się wraz z nimi, przed wzrostem. Po zakończeniu procedury stosowane do środków uspokajających, często talk. Zazwyczaj stosuje się raz na 3-4 tygodni, gdy włosy osiąga długość 5 mm. Estheticians nie są zalecane przez 1-2 dni po zabiegu, aby opalać się, odwiedzić łaźnie, baseny i sauny, jak to jest prawdopodobne mikrouszkodzeń przez skórę odebrać infekcji. Najczęstszym włosy po prostu gorący wosk odbywa się w salonach, gdzie paski i łatwy w użyciu w domu, ale nie wszystkie kobiety są w stanie samodzielnie przeprowadzić tę procedurę, ponieważ ta metoda jest bardziej bolesne.

Plusy: skuteczne na dużych obszarach ciała; Z biegiem czasu, wzrost włosów spowalnia, włosy stają się cieńsze; wosk działa jako zarośla, usuwając warstwę rogową skóry;

Wady: bolesne procedury; trzeba czekać, aż wszystkie włosy osiągnie żądaną długość

Obszary zastosowań: nieograniczona

Przeciwwskazania: padaczka, cukrzycą, zakrzepicę, żylaki, mole i brodawczaki w obszarach uprawnych; ciąża

Wynik: 2-4 tygodnie

Szacowany koszt: 150-400 rub. Paski (wosk); Procedury w kabinie w zależności od strefy – od 500 do 2000 rubli.

Shugaring (depilacji cukru)

Jest ona podobna do woskowania, ale zamiast używać pasty cukrowej wosk. Według kosmetologami cukru przekazywane łatwiej włosy wosk usuwa się na wzrost, co wyklucza możliwość ich zakręcania i późniejszego wzrostu kości. Tylko pasta cukru wykazuje właściwości antybakteryjne, nie wywołuje reakcji alergicznych i odpowiednie dla skóry wrażliwej. Gdy są stosowane prawidłowo, mieszanina nie może przekroczyć temperatury ciała, a tym samym wykluczone oparzenia.

Pastę cukrową penetruje w głąb mieszków włosowych i korzenia usuwa.

Możliwe jest również, aby przygotować pastę cukrową i w domu, przepis jest prosty. Konieczne jest, aby wymieszać w rondlu 1 łyżka. cukier, sok z połowy cytryny, 2 łyżki. l. miodu, 1/3 szklanki wody i zagotować. Następnie, mieszając, do przechowywania w niskiej temperaturze, w ciągu 2-3 minut i schłodzić do temperatury pokojowej,

Plusy: skuteczne na dużych obszarach ciała; Z biegiem czasu, wzrost włosów spowalnia, włosy stają się cieńsze; usunięto warstwę rogową naskórka; korzystne dla skóry wrażliwej.

Wady: bolesne procedury, trudności w usuwaniu włosów twardego

Obszary zastosowań: nieograniczona

Przeciwwskazania: cukrzycy; padaczka; żylaków; choroby dermatologiczne w ostrej fazie

Wynik: 3-5 tygodnie

Szacowany koszt: w zależności od strefy – od 900 do 3000 rubli.

Metody depilacji

Depilacja laserowa

Zasada działania jest przetwarzany za pomocą wiązki laserowej małych obszarów skóry, wpływając na melaninę zawartą w mieszku włosowym i trzonu włosa. podczerwieni i ciepła niszczy strukturę cebulki, zapobiegając w ten sposób ponownemu wystąpieniu. Podczas zabiegu energia strumienia świetlnego o długości fali osiąga stały poziom addycji na skórę, gdzie mieszki włosowe i nie wnikają dalej, to jest tkanki podskórnej i głębszych tkanek lokalizacji nie jest narażony na impulsy. Kiedy w ciągu 3-4 tygodni „uśpione” mieszki są aktywowane na skórze rosnąć włosy, procedurę należy powtórzyć. Już po 3-4 sesjach, istnieje wyraźny spadek liczby włosów.

Ponieważ głównym czynnikiem jest zawartość melaniny włosa, procedura depilacja laserowa jest bardziej skuteczne, jeśli ciemne włosy i jasna skóra.

Wady: wysoka wydajność; To nie uszkodzić skóry; korzystne w obszarach wrażliwych; Możliwe włosy wrastanie; prędkość postępowania

Wady: wymaga powtarzania procedury na wysoką cenę, blond włosy i czerwonej nie zostały usunięte; konieczne kontrast między skórą i włosami.

Obszary zastosowań: całe ciało, z wyjątkiem obszaru brwiami

choroby skóry Przeciwwskazania w ostrym stadium, cukrzyca, żylaki, choroby układu sercowo-naczyniowego niewyrównaną, rak skóry, chorób zakaźnych i chorób ostrych stanów zapalnych,

Wynik: 5-8 procedury gładkiej skórze na zawsze

Przybliżony koszt: pomiędzy 1000 i 7000 do strefy 1

elektroliza

Cienka elektroda jest wprowadzany do mieszków włosowych i niszczy ją impulsem elektrycznym. Po tym wzrost włosów zostanie wznowione. W przeciwieństwie do depilacji laserowej, usuwanie jest możliwe jako ciemne i jasne włosy, ale w tym przypadku prawdopodobieństwo podrażnienia skóry. Procedurę można nazwać umiarkowanie bolesna.
Istnieje kilka rodzajów elektrolizy:

 1. Piroliza – zniszczenie mieszków włosowych występuje ogrzewając jednocześnie przepuszczanie prądu przemiennego. Główną zaletą – szybkość i sprawność
 2. Elektroliza – mieszek włosowy włożeniu igły (elektrod) i doprowadza się prąd stały o niskim napięciu, przy czym woda w tkance jest podzielony i jest utworzona żarówki zerwaniu alkalicznego. Skutecznie, ale raczej powoli
 3. Synteza elektrolizy i pirolizy – głównie stosowaną metodą pirolizy następnie elektrolizy. Główną zaletą – 100% Wynik

Jednym z głównych czynników jest kwalifikacja kosmetyczki. Niewłaściwie wykonywanie procedur nie tylko pozbyć się niechcianych włosów, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że skóra pozostanie blizny lub plamy.

Zalety: 100% wyniki, ma zastosowanie do każdego rodzaju włosów

Wady: duża liczba przeciwwskazań, ból, ewentualnego bliznowacenia i blizn na skórze po depilacji wymaga szeregu zabiegów powtórzeń

Obszary zastosowań: nieograniczona

Przeciwwskazania: ostre i przewlekłe choroby skóry; rak skóry; stymulatora; choroba niedokrwienna serca; nadciśnienie tętnicze; cukrzyca; żylaki w procedurze; choroby bliznowca; choroby zakaźne; zapalenie wątroby; idiosynkrazji pewne stopy metali obecnych w kompozycji igły (nikiel i złoto); Kołki zębów; implanty ortopedyczne; IUDs; ciąża

Rezultat: pozbycie się włosów na stałe

Szacunkowy koszt: około 20 rubli. / Min. (Bikini obszar trwa 1-2 godzin, Shin – 4,2 godziny)

Fotoepilacja

Zasada działania opiera się zdolność Depilacja melaniny do przechowywania ciepła. Pochłonięta promieniowanie cieplne nagrzewa pręt i mieszek, który prowadzi do zniszczenia komórek odpowiedzialnych za wzrost włosów. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się, aby przejść przez kilka procedur po każdych 1,5-2 miesięcy.

Plusy: bezbolesny, nieinwazyjny, efektywność

Wady: Nie nadaje się do jasnych włosów, wysokie koszty

Obszary zastosowań: bez ograniczeń (z wyjątkiem brwi)

Przeciwwskazania: Stosowanie narzędzi do garbowania dwa tygodnie przed zabiegiem; świeże oparzenie słoneczne; ciąża; choroby skóry; odbiór światłoczułych narkotyków; Nowotwory złośliwe; cukrzyca; żylakowatość
Rezultat: pozbycie się włosów na stałe 5-8 procedur

Szacunkowy koszt: 2000 – 10000 (w zależności od strefy)

Elos-depilacja

Metoda ta opiera się na wpływie krótkich błysków światła w niechcianych włosów pod wpływem wysokiej energii impulsu światła mieszków włosowych w fazie wzrostu zniszczone. Przed zabiegiem skóra jest rozmazany specjalnego żelu chłodzenia, przepuszczających światło, po – krem zmiękczający skórę jest stosowany. Zabieg jest prawie bezbolesny, niektórzy czują mrowienie, ale to szybko mija. Nie jest agresywny dla skóry, co sprawia, że jest to możliwe po zabiegu nie zmienia sposób życia.

Plusy: bezbolesne, nie, nie wrastające włosy mogą opalać się natychmiast po zabiegu, istnieją skutki uboczne, nadaje się do wszystkich rodzajów skóry i włosów

Wady: wymaga 8-10 zabiegów dla osiągnięcia maksymalnego efektu, nie ma gwarancji, całkowite usunięcie włosów, wysoka cena

Obszary zastosowań: z opieki – bikini, pachy, piersi (trzeba skonsultować endokrynologa lub mammologisty)

Przeciwwskazania:

 • hipertermii;
 • chorób onkologicznych;
 • Ciężkie, non-kompensowane choroby wewnętrzne, niekontrolowana cukrzyca;
 • Toczeń rumieniowaty układowy, porfirię, padaczka;
 • Osłabienie systemu odpornościowego HIV lub stosowania leków immunosupresyjnych;
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków przeciwzakrzepowych;
 • Uczulenie na światło i / lub słońce;
 • Zakażenie wirusem opryszczki, infekcji lub innego pochodzenia z naruszeniem integralności skóry w dziedzinie depilacji;
 • Bliznowców, stan przednowotworowy skóry w dziedzinie depilacji;
 • W ciągu ostatnich trzech miesięcy procedur do odmłodzenia skóry za pomocą lasera lub głębokich peelingów chemicznych do usuwania włosów, jeśli masz zamiar w twarz;
 • Metalowe implanty w stosowaniu leczenia;
 • stymulator serca;
 • Implantu ślimakowego.
 • ciąża

Wynik: 8-10 procedury dla maksymalnego efektu

Przewidywany koszt: 4 000 – 10 000 1 strefy