355 Shares 9651 views

Dlaczego ogrzewać Ural? Przyczyny nieprawidłowego ciepła w Ural

Czasami natura daje nam niezwykle gorące dni. Na przykład, może to zaobserwować takie mieszkańców Uralu tego lata. Temperatura powietrza w tym momencie osiągnęły wysoki zapisu. Wśród możliwych przyczyn anomalii zwanej zmiany globalnego klimatu, globalne ocieplenie, topniejący lód i inne. W tym artykule staraliśmy się zrozumieć, dlaczego na Uralu, upał był duża część lecie? Co było powodem? I co wydarzenie Powoduje to długo Ural ciepło?

Krótki raport o upałów

Od pierwszych dni sierpnia w Uralu było bardzo gorąco. Zgodnie z ośrodków atmosferyczne, w ciągu pierwszych pięciu dni, temperatura powietrza wzrosła do + 33 … 35 ° C I to na 7º powyżej normy i, oczywiście, o wiele więcej niż wysoko osadzone w ubiegłym roku. Według wstępnych danych, w tym zaburzenia ciepła Ural obserwowano uprzednio. Ale to było mniej więcej w połowie czerwca ubiegłego roku.

Temperatura wskoczył kierunku sierpnia całą 6 ° (w stosunku do normalnego). Szczyt wyniszczające susze występowały w pierwszych dniach sierpnia. W tym czasie temperatura powietrza w Perm wzrosła do + 33,5ºS i centrum kultury Ural – Jekaterynburg osiągnął 34,8º + … + 40 ° C

W Astracán Saratowa, Wołgograd, regiony Rostów Kubaniu dzienna temperatura była utrzymywana na poziomie około 40-41º. Ta gorąca pogoda, według ekspertów, został nagrany w lecie 2010 roku. Ale jak długo ciepło na Uralu? Co go spowodowało? I jak poważne będą konsekwencje? To, co staramy się dowiedzieć jak najwięcej szczegółów.

Pierwsze informacje o zbliżającym się kataklizmie

Powiedzieć, że wzrost temperatury powietrza na Uralu był wielkim zaskoczeniem, że nie jest to konieczne. Informacja o tym, co Nadchodzący ciepła na Uralu 2016 złamie wszelkie rekordy po raz pierwszy zaczęli przybywać na początku lipca tego roku w trakcie regularnego telekonferencji przedstawiciele Moe.

Na podstawie tych danych, możemy powiadomić wszystkich pracowników władz lokalnych i służb ratowniczych zostały dostarczone. Dlatego, wynika, że gwałtowny wzrost temperatury nie była wielka niespodzianka, z wyjątkiem dla ludności cywilnej. Cywile nie było w ogóle przygotowany do nieznośnego letnim znoyu.

Jakie są konsekwencje doprowadziły w czasie upałów?

Ze względu na fakt, że fale upałów w Uralu utrzymywane przez długi czas, to ona była przyczyną wielu negatywnych konsekwencji. Na przykład, w niektórych regionach Rosji susza doprowadziła do strat w produkcji ziarna i niszczenia innych upraw. Dotyczy to jednak tylko tych miast, w których nie było praktycznie bez opadów. W innych regionach tego samego, w którym nie było częste deszcze, uprawa została zapisana. Ponadto, intensywne opady deszczu doprowadziły do przedwczesnego otwarcia sezonu „grzyba”. Ten pozytywny rozwój spodobało najbardziej kierowcy ciężarówek i grzybiarzy.

W niektórych obszarach, ze względu na ciepło ognia wstał i przez długi czas pozostawały one 4-5 klasę ognia. Na przykład, jest w regionach South Ural, Psków, Bryansk, Tula, Nowogrodu i Smoleńska. Podobna sytuacja miała miejsce w północno-zachodniej Rosji. W szczególności wysokie ryzyko pożarów było w Republice Karelii, Archangielsk i regiony Leningradu.

Oraz, oczywiście, najbardziej szkodliwe ciepło w Ural (2016) na mieszkańców. Wielu z nich dosłownie zasłabł na ulicy, pracy i transportu. Według mieszkańców Uralu, asfalt, oczywiście, nie topi się, ale to było nieznośnie gorąco.

Bezpieczna droga nakładanie

Ze względu na zagrożenie członków patrolu bezpieczeństwa pożarowego w regionie Czelabińska, zdecydowano się na następujących drogach są blokowane autostrad federalnych: P-254 „Irtysz”, M-5 „Ural” i A-310.

Przypomnijmy, że te drogi regularnie podróżować ciężarówki dalekiego zasięgu. Z podobnego powodu został zamknięty i na torze przy wejściu do Jekaterynburga. Wszyscy inni kierowcy, którzy chcą jeździć na torze, mogą spodziewać się tylko ten moment, kiedy upał ustępuje na Uralu.

Co spowodowało katastrofę?

Zmiany temperatury powodują stać antycyklon. Zdaniem ekspertów, ogromna kopuła jak zakrył Ural. W rezultacie, niewidoczna kopuła stała się nie do pokonania barierą dla ratowania atlantyckich cyklonów, które zostały zmuszone, aby przejść wokół kopuły, przenosząc północnej lub południowej.

Innymi słowy, antycyklon zablokował dostęp do deszczu i chłodnym, wysyłająca mieszkańcy krawędzie na słaby ciepło. Wiele z nich zachorował na skutek podgrzania wyczerpanie, inni cierpią z powodu spadku ciśnienia zaobserwowano w niektórych senność, apatia i brak energii. Ze względu na to wszystko, większość z nich nie mógł się doczekać, aż ciepło ustępuje na Uralu.

Co mówią eksperci o pogodzie?

Wśród przyczyn niecharakterystyczne dla rosyjskiego suszę klimatu, można zidentyfikować i inne procesy. Konkretnie? Ogromną rolę w niestabilnym zachowaniem antycyklonu, wracając co pięć lat, grany przez zmiany w oceanach. W tym przypadku mówimy o Atlantyku i Pacyfiku.

Zdaniem ekspertów, procesy zachodzące w tych ogromnych stawów przypominać rodzaj kuchni, gdzie przygotowuje się gorące i zimne atmosfery frontach antycyklony.

W związku z tym zmiany w oceanach, może to mieć wpływ nie tylko na pogodę w Europie i na Dalekim Wschodzie, ale również wpływa na znaczną część Rosji. Z powodu blokady zimnych strumieni powietrza po prostu nie docierają do ziemi. Ciepło z kolei rozkłada się równomiernie, co powoduje negatywne skutki, takie jak ogniska wąglika na półwyspie Jamał.

To, co jest związane z ciepłem na Uralu, mówią eksperci.

Rekordowe wyniki i dane szokujące

Według danych z monitoringu środowiska Czelabińska środowiska i Hydrometeorologii środkowej, rekord ciepła w roku zaobserwowano. W wielu regionach Uralu , osiągnął 30-36ºS, a nawet więcej. Na przykład, maksymalna temperatura rejestrowano przy 40-41º z 1 do 5 sierpnia na terenie Katav-Ivanovsk, 7-11 – podobnie jak odnotowano w Górna Ufaley i 8-11 – w Brodokalmak. Takie nagłe zmiany temperatury były obserwowane wcześniej w 2000 i 2003 roku.

Na podstawie otrzymanych informacji, eksperci udało się dokonać pewnych zmian w harmonogramie. Według niego pogoda okazało złe w regionie Czelabińska na Uralu, gdzie ciepło rozprzestrzenił się do innych regionów Rosji.

Gdy temperatura spadła?

Po licznych badań, eksperci stwierdzili, że sucha pogoda będzie krótkotrwały. Zgodnie z nimi, przyrost temperatury w czasie zatrzymuje się i stabilizuje. Zgodnie z oczekiwaniami, ciepło potrwa do sierpnia 19-20 tego roku. Po tym okresie czasu, temperaturę powietrza była niższa o około 5-10º. Kiedy latem tego roku było bardziej komfortowe i znane wielu ludzi w kraju.

Nie dotyczy kwestii, dlaczego w upalne Uralu: „kapuśniaczek”

Po spadku temperatury przewidywanego Ural wylewa oczekiwane opady deszczu. zaczęli, według ekspertów, z Centralnym Okręgu Federalnym i poszedł dalej, wpływając na terytorium regionów Woroneżu i Belgorod. Po pełnym obiegu cyklonu ulewne deszcze ogarnął regionów Niżnego Nowogrodu i Pskowa.

Następnie pozytywna zmiana warunków klimatycznych doświadczane przez mieszkańców Moskwy. Spójrzmy prawdzie w oczy, przedtem były zainteresowane, to dlaczego Ural ciepła. Ale po zmianie pogody oni mają bardzo różne interesy, na przykład, wiele osób zastanawiało parasole kupować i płaszcze przeciwdeszczowe. Ale największą radość opady przyniósł przedstawicieli rolnictwa, martwić się o bezpieczeństwo upraw.

Ponadto, zgodnie z obliczeniami synoptyków pogody, zimny front zaczął się poruszać w kierunku Kaluga, Twerze i Riazaniu. Później przyszedł do chłodzenia Wołga Federal District. I choć ogólny spadek temperatury odnotowano tylko kilka dni, dodatkowo ciepło śpi i nigdy nie wrócił. Tak więc, do końca lata w temperaturze powietrza Rosja Południowej spadła do 27-28º. A sama pogoda okresowo zadowolony mały i czasami intensywne opady deszczu. To jest jak klimat się zmienił, jak tylko przyczyną nieprawidłowej ciepła w Uralu zostały zlokalizowane.

Jeśli chodzi o przewidywania synoptyków pogoda okazała się przydatna?

Zdaniem ekspertów, nienormalne zmiany temperatury mogły jeździć z aktualnych ostrzeżeń synoptyków pogodowych. I niech mówią, że ich przewidywania często się spełniają, tym razem mieli rację w 100%. Ponieważ wszyscy członkowie Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych zostali ostrzeżeni, tylko oni mieli dużo czasu, aby być w pogotowiu. W rezultacie, ich skuteczność była w stanie zlokalizować większość pożarów, które powstały z powodu upałów.

Co czeka upadek Rosjan?

Według obliczeń synoptyków pogody, ludzi w Rosji, w tym na Uralu, czekał na zwykłym ciepłym, czasami deszczowej jesieni. Temperatura utrzymuje się w granicach obowiązujących norm.

Wczesną jesienią, było nieznaczne ocieplenie (okres przyszedł w „Indian Summer” i „aksamitny” sezon dla turystów). Po czym obserwuje się spadek temperatury, nie było mgławicy, a wilgotność jest w granicach normy. Jak widać, tym razem przez przedstawicieli Centrum Hydrometeorologicznego Rosji rację.

Teraz już wiesz, dlaczego Ural ogrzewać Trwało to przez długi okres lat.