632 Shares 7365 views

E.M. Uwagi „Trzy Towarzyszy”. Streszczenie powieści

I zaczął pisać „Trzy Towarzysze” ERIH uwaga w 1932 roku. W 1936 roku zakończono prace, a powieść opublikowana duńskiego wydawnictwa. Z języka rosyjskiego zostało przetłumaczone tylko w 1958 roku. Uważna lektura powieści „Trzech Towarzyszy” (Remarque), analiza pracy może ujawnić swoje problemy. Autor rozwija się u niego myśl przewodnią „straconej generacji”. Duchy z przeszłości nadal straszyć ludzi, którzy przeszedł wojnę, resztę życia.


E. M. Uwaga "Trzy Towarzysze": Podsumowanie I VII głowy

Dawno zakończył wojnę (światowej). W Niemczech gospodarczy kryzys. I dusza, i los ludzi całkowicie sparaliżowana. Trzech przyjaciół w szkole, a potem do przodu – Gottfried Lenz, Robert Lockman Otto Koester – praca w tym samym warsztacie. Są one zaangażowane w naprawie samochodów. Roberta urodziny, odwraca 30 lat. On pamięta swojej przeszłości: jego dzieciństwo i lata szkolne, wezwanie do wojny w 1916 KOESTER obrażenia, śmierć wielu towarzyszy. W 1919 roku doszło do zamachu stanu. Zarówno przyjaciel Robert aresztowany. Dalej – inflacja i głód. Powrót do domu, Robert zmienił kilka zawodów: był pierwszym studentem, pracował jako pilot, wówczas kierowca, a ostatecznie kupił swój własny warsztat do napraw samochodowych. Znajomi zaczęli jej partnerów. Zysk jest mała, ale pozwala żyć mniej więcej normalnie. Ale przeszłość nie pozwala mu towarzyszy. Zapominając, że są w wódce. Lenz i Kester wypakowaniu kilka butelek rumu, ale aby uczcić święto będzie po pracy. Znajomi kupił stary samochód i wyposażony potężnego silnika. Poszli do jego „Carla” na drodze do zabawy: Przejdź drogie samochody, a następnie z łatwością wyprzedził je. Kiedy przyjaciele zatrzymany zamówić obiad, jechali Buick. samochód osobowy był Patricia Holman. Brała udział w wesołym świętem. Robert bierze pensjonat urządzony pokój. Po wakacjach, wrócił tam. Wśród sąsiadów, hrabia Orłow, para Hasse Georg bloku, który marzy, by stać się studentem. Wszystkie one są bardzo różne, ale pomóc sobie nawzajem, jak mogą. Robert Pat zaprasza na randkę. Idą do baru. Rozmowa z Pat Robert zerwał się dopiero po wielu Romów. Idzie ją do domu, a on wrócił do Freda, właściciela baru i upija się więcej. Lenz radzi Pat wysłać bukiet róż przeprosiny. Robert budzi się i myśli o życiu. Wspomina, jak wrócili z wojny pozbawiony jakiejkolwiek wiary w to. Robert i Pat znaleźć ponownie. Na opustoszałej ulicy, uczy ją prowadzić. Następnie, w barze, Kowalski Lenz i wysłane razem w parku rekreacyjnym. Dwaj właściciele miejsc do rozpylania pierścienie na hakach wygrać nagrody wszystko. Znajomi rozdawali wszystko z wyjątkiem wina i patelnie.

E.M. Uwaga „Trzy Towarzyszy”: podsumowanie VIII XIV głowy

Kester napisał „Carla”, aby wziąć udział w wyścigach. Pomimo rywalami przekomarzania, przyjaciół wygrać. Barman Alfonso zaprasza ich, aby świętować tę rzecz za darmo. Robert i Pat niezauważone. Jest noc z Lokman. Ponieważ praca była napięta. Znajomi kupić taksówkę na aukcji i przewozić pasażerów na raz. Pat Robert zaprasza do siebie. Gdy mieszkanie należał do jej rodziny, a teraz trwa tylko dwa pokoje nie. Pat mówi o sobie. Robert zarządza bardzo opłaca się sprzedawać je odnowiony Cadillac posyłki Blumenthal.

E.M. Uwaga „Trzy Towarzyszy”: Podsumowanie XV XXI głowy

Dobra oferta pozwala Robert wziąć urlop na dwa tygodnie i iść z Pat morze. W wolnym czasie ona zachorował. Domy zaczęły krwawić. Dwa tygodnie później w szpitalu. Jaffe, uczestniczy dr Pat nalega na dalsze leczenie w sanatorium. Robert dał jej czystej krwi puppy – prezent dla Gustava taksówkarz. Pasażerowie, że jest, a pieniądze to bardzo mało. Gustav Robert wyciągnął wyścigi i wygrywa cud. Znajomi gotowe do „Carl” dla wyścigów. Zdobyte one również od 4 braci samochodu, który miał wypadek, ale do naprawy. Robert idzie do Pat przez tydzień w górach.

E.M. Uwagi „Trzy Towarzyszy”: Podsumowanie XXII XXVIII głowy

Robert wrócił do domu, a tam jest nowy kłopot. Właściciel uszkodzonego urządzenia zbankrutowała i cały jego majątek poszedł pod młotek. Po uwzględnieniu tego samochodu. A ponieważ on nie był ubezpieczony, a firma ubezpieczeniowa przyjaciół dostanie nic. Ich sklep umieścić również na aukcji. Pat został mianowany leżenia w łóżku. Robert rozpaczy pijany. Rajd miasta. Lenz poszedł tam rano i jeszcze nie wrócił. Otto i Robert znaleźć. Na wiecu na rzecz młodego mężczyzny z hasłami nazistowskimi. Kiedy przyjaciele iść, nagle pojawiają się cztery mężczyznami, jeden z nich strzela i zabija go Lenz. Alphonse wezwany do pomocy w poszukiwaniu drania. Odnajduje go i zabija. Kester i Robert udać się do sanatorium. Pat wydał spacer, ale to nie jest lepiej. Ona o tym wie, i przyjaciele wiedzą, ale każdy milczy. Na śmierć Lenz nie powiedziała. Kester liści, a Robert w lewo z Pat. Ona chce być szczęśliwy, przynajmniej w pozostałym czasie. W marcu, w górach zaczął wali. Pat gorzej, że nie może opuścić. Zmarła przed świtem. Poszło boleśnie trudne. Pat ściskał dłoń Roberta, ale nie rozpoznała. Nowy dzień przyjdzie bez niego.