848 Shares 9178 views

dvunitka tkaniny ciężkie i trikotazhanaya: różnice, zwłaszcza zakres

Świat jest tak różnorodna, że tkanki zgubić się w nim nie będzie trudne nawet dla doświadczonego krawca lub sprzedawcy. Niezależnie od tkaniny len, bawełna, wełna, jedwab, włókna syntetyczne, nie jest również duża ilość mieszanych tkanin.


Ponadto kompozycja jest inny sposób wytwarzania określonego materiału. Wszystkie te subtelności i niuanse pozwalają fabryki tekstylne zaoferować swoim klientom tkaniny na każdy gust, kolor i budżetu. Czasami w tej różnorodności utrudnia zrozumienie i pewne zamieszanie. Więc zupełnie inna pod względem składu, metody produkcji i przeznaczenie materiały mogą być podobne lub nawet identyczne imię. Na tej liście nie było również tkanina dwie nitki.

Imię jedno, ale istotę?

W sprawiedliwości należy zauważyć, że w większości przypadków, zamieszanie i zamęt kategorii towarów szycia światowych winnych klientów same sklepy tkanin i akcesoriów. Początkowo każde stanowisko, które oferuje producent rynków zbytu, posiada własną oryginalną nazwę.

Niemniej jednak, użytkownik końcowy jest często łatwiejsze dla siebie nazwę konkretnej jednostki handlowej, ale z czyjegoś lekką rękę to proste, ale fundamentalnie błędna opcja staje się coraz bardziej popularna niż oryginalnej nazwy. I tak się stało, że dvunitka tkanina – to zarówno nazwa miękkie Jersey i grubego płótna, które produkują głównie do szycia ubrań i używane jako materiał pomocniczy potrzebnej do fabryk mebli i warsztatów.

Ciężkie surowiec

Tak więc, materiał gruboziarnisty siatka tkana przez „mat” (nici osnowy i wątku są wykonane w proporcji dwa do dwóch), charakteryzują się wysoką trwałością i wytrzymałością, zwany dvunitka. Początkowo tkanina dwie nitki składała się tylko z komponentu bawełny sto procent, ale teraz producenci rozszerzyli zakres tego rodzaju materii i produkcji tkanina wykonana z włączeniem włókien poliestrowych. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że nie jest to tradycyjny denim dvunitka i ubrany, uzyskane w osobnych materiałach podgatunki.

Tkanina może mieć inny wygląd, który zależy od gęstości splotu. Są to gatunki, które mają wyraźnie identyfikowalne strukturę różnią się porowatość, komórki pochodzące z tkania, gładkie i jednorodne. Inne gatunki, wręcz przeciwnie, gęstej i bita. Po wybraniu powinny uwzględniać cel, dla którego materiał został zakupiony. Opis dvunitka Tkanina jest następujący:

  • Kompozycja – bawełna mieszanej;
  • Gęstość powierzchniowa – 180-520 g / m;
  • Cel – Krawiectwo, przemysł, kreatywność;
  • Barwa – przeważnie naturalne beżowy są wybielane i kolorowe jednolitym kolorze gatunków barwnik jest czasem printovanaya tkaniny z kwiatów i abstrakcyjnej wzoru;
  • Szerokość – 80, 100, 150, 220 cm.

Rodzaje dvunitki, swój cel

Tak więc, jak wynika z poprzedniej części, może być surowa bawełna dvunitka lub powlekanej. Co więcej, różne grubości materiału, szerokość oraz gęstość. Zwykłe dvunitka wykorzystywane jako surowiec do szycia odzieży roboczej lub pojedynczych elementów (rękawice, buty okładzin). W przemyśle meblarskim nią robi kilka elementów wewnętrznych. Dvunitka również niezbędny do poligrafia (jako materiał wiążący książek).

Ponadto, tkanina jest szeroko stosowany w rukodelnikov i kreatywnych ludzi. W ten sposób artyści używać go jako podstawy dla ich pracy, ale warto pamiętać, że takie płótno potrzebuje specjalnej wstępnej impregnacji lub zbyt agresywnymi składnikami farb olejnych zniszczy strukturę materiału bawełnianego. Od dvunitki zrobić doskonałe pamiątki dla jej łatwego i wygodnego poprzecznym szwem, jest często używany jako materiał odpadowy w warsztatach twórczych.

Bardziej poważne jest cel powlekanego dvunitka tkaniny. W skład tego materiału pozwala na użycie odzieży z niego, w którym osoba narażona jest na działanie wysokich temperatur. Specjalna impregnacja sprawia, że materiał jest odporny na ciepło i niepalne.

Delikatna pielęgnacja grubej tkaniny

Bez względu na to w jakim celu zostaną wykorzystane materiały potrzebuje obróbce wstępnej przed szyciem różnych produktów z niego. Wiadomo, że tkanina bawełniana tendencję do odkształcania się po zmoczeniu. Może to przejawiać się w przesunięciu w poszczególnych nitek lub zmniejszyć do cięcia tkanki.

Producenci szorstki dvunitki przypominać klientom, że nabycie tkanki należy umyć i wysuszyć. Powinno to być wykonane, z jednej strony, że materiał podaje się jego naturalnego skurczu, a po drugie, powinno być oczywiste, ze specjalnej impregnacji, w której włókna zwykle poddawana w produkcji w celu ochrony materiałów z szkodników i wahania temperatur.

dvunitki pranie może być zarówno maszyna i instrukcja, ale nie używać do suszenia specjalne bębny i przędzenia w wirówce, pożądane jest, aby ustawić wartość minimalną.

Dvunitka dziewiarskich – co to jest?

Z tego rozpatrywać w pierwszej części materiału jest zasadniczo różny dzianiny dvunitka tkanin. opis:

  • Kompozycję miesza się (baza – bawełna, dalej elastan i poliester);
  • Szerokość – 150-180 cm;
  • Barwa – tkanina może być w kolorze, drukowane, paski różne wzory geometryczne i kwiatowe;
  • Cel – szycie odzieży dla dzieci i dorosłych, dresów.

Popularność tego materiału jest ze względu na wysoką jakość i piękny wygląd. Ten Matki niezwykle delikatne, odporny na odkształcenia. Chociaż jest to dzianina, ale jest niemal pozbawione takich wad, jak pojawienie pelletu i pociągnięć również stopki (nazwisko prawdziwe dzianiny dvunitki doskonałą przepuszczalność powietrza), co jest szczególnie ważne w przypadku odzieży.

Idealny dla …

Stopka – to świetny rodzaj dzianiny, która jest odpowiednia dla odzieży dla dzieci w każdym wieku. Symulacja rozpoczyna się od mężczyzn, suwaki i raspashonok przeznaczonych dla niemowląt, wygodne i praktyczne bluzki, legginsy i spodnie dla dzieciaków starszych. Dorośli docenią strojów sportowych, koszulki, tuniki, spodnie, spodenki, sukienki i tuniki tego rodzaju dzianiny.

Najczęściej pytanie, co szmatką dwie nitki w strojach do joggingu, matki są podane przez dzieci i sportowców. Producenci są dumni, aby pokazać tagi na materiał, z którego są uszyte produktów. Jednak, jak odróżnić oryginalnego materiału z fałszywą?

Ta stopka na przedniej i odwrotnej stronie wygląda praktycznie identyczne, tkanina rozciąga się nieco przez obecność odcinka, jest miękka i przyjemna w dotyku. Ze względu na zawartość w składzie bawełna, jersey, dwie nitki miękkie i lekkie, a syntetyczne składniki nadać jej trwałość.

Kolorowe tkaniny nie vystiryvayutsya i nie blakną przez długi czas. Wielu czytelników interesuje pytanie, jak wiele jest wart dwóch wątek dzianiny. Cena to zależy od wielu czynników (na szerokości materiału, struktury konstrukcji kraj produkcji) i mieści się w zakresie od 450 do 700 RUB za metr.