787 Shares 6486 views

Jak prowadzić samochód z manualną skrzynią biegów? Wskazówki dla początkujących

Pomimo faktu, że samochody z automatyczną skrzynią biegów są stopniowo zastępując rynku „mechanika”, nadal większość prowadzenia floty samochodów to z nią. A nawet jeśli nie chcą jeździć na mechaniczną przekładnią, wiedza będzie przydatna. Ale dla początkujących kierowców, którzy zdecydowali się nauczyć umiejętności jazdy jeszcze przed zastosowaniem się do szkoły jazdy, wiedza o tym, jak prowadzić samochód z manualną skrzynią biegów, są kluczem do zdawania egzaminów przed wydaniem prawa. Więc dzisiaj będziemy Ci szczegółową relację o tym, jak prowadzić samochód z manualną skrzynią biegów.


Układ przełączający

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na schemat zmiany biegów. W większości samochodów wskazanych przez 5-biegową. Znajdują się one tak, że są one bardzo łatwe do zapamiętania. Na początku, po prostu spróbuj wycisnąć sprzęgło przy wyłączonym silniku i przełączanie biegów kij patrzy tylko na drodze. Więc można mieć pewność, że w przyszłości z prędkością 60 kilometrów na godzinę nagle włączyć pierwszy bieg.

Uczą się jeździć samochodem w praktyce

Jeśli się ruch w „mechaniki” po raz pierwszy, to lepiej zrobić to na torze wyścigowym lub odcinku drogi, gdzie nie ma pieszych i innych pojazdów. Prosto długość 50 metrów będzie dosyć opanować mistrzowską klasę „jak prowadzić samochód z manualną skrzynią biegów.” Tak, samochód jest na torze wyścigowym. Pierwszą rzeczą, którą nie należy przekręcić kluczyk w stacyjce i sprawdzić położenie gałki zmiany biegów. Zazwyczaj doświadczonych kierowców i umieścić go w pozycji „1” (zamiast hamulca ręcznego), tak że maszyna zjechała w dół drogi. Jeżeli dźwignia znajduje się na pierwszym biegu, należy wcisnąć sprzęgło do oporu i przekręcić pokrętło do pozycji neutralnej (po tym, musi bezpiecznie poruszać się od prawej do lewej). Zwolnić sprzęgło i przekręcić kluczyk w stacyjce. Gdy urządzenie zostanie dostał, wcisnąć pedał sprzęgła i znowu przesunąć gałkę zmiany biegów na schemacie na „1”. Teraz dodać trochę gazu. Gdy igła obrotomierz wzrosnąć do wartości bardziej niż obroty biegu jałowego (w większości pojazdów wejścia na zieloną skalą), płynnie zwolnić sprzęgło. Gaz nie jest wyrzucić. Gdy maszyna zaczyna być dotknął delikatnie nacisnąć gaz aż prędkość obrotowa silnika nie osiągnie wartość nieco wyższą skalę zielony.

Jak nauczyć się prowadzić samochód ( „mechanika” Transmission) – Gears shift

Zazwyczaj na drugim biegu jest konieczne, aby przełączyć się z prędkością 15-20 kilometrów na godzinę. Ale nie zapomnij, aby śledzić wskazania obrotomierza. Jeśli jego ręka znajduje się poza zasięgiem (na przykład, w wysokoprężnych samochodów jest 1500/00 obr / min) ustawiona na „2”. Odbywa się to w bardzo prosty sposób: pedał przyspieszenia zostanie zwolniony, sprzęgło, kontrola zostaje przeniesiony w ramach programu na drugim biegu, sprzęgło jest uwalniana stopniowo, a druga noga powoli naciska pedał gazu. Podobnie należy postępować z 3., 4. i 5. biegów.

Więc przyjrzeliśmy się wszystkich szczegółów na pytanie „Jak prowadzić samochód z manualną skrzynią biegów.”