166 Shares 6084 views

światła lasera: zasada działania i opinie

Lekka Automotive rozwija się w ściśle określonych obszarach, które są rzadko zmieniane. Do tej pory, szczególne zainteresowanie większości kierowców jest optyka LED. Ma wiele zalet, które nie pozwalają podejść do tego segmentu rozwiązań alternatywnych. Jednak postęp technologiczny nie stoją nadal, stopniowo zyskuje popularność bardzo inna koncepcja svetopodachi. Laser światła, który przyniósł zasadniczo nową jakość w organizacji oprogramowania optycznej nowoczesnego samochodu.

Zasada działania optyki laserowej

Jeśli konwencjonalne źródła światła typu samochodowego od standardowych żarówek i diod LED zapewniają dynamiczny w sensie promieniowania, laser zapewnia monochromatyczne i spójne rozpraszanie. Pod wieloma względami są one spowodowane i zalety technologii. Mimo to konstrukcja oparta jest także na diodach, dzięki którym funkcjonowanie i laserowych świateł. Zasada działania takich optyki opiera się na fakcie, że źródło światła lasera nie jest na korzyść, ale element energii. Dla światła nadal spełniać trzy diody LED z fosforem. Grupa ta, z pomocą wiązki światła laserowego i tworzy wraz z niezbędnymi parametrami.

W czasie pracy, wszystkie aktywne atomy klasy substancji zużywa energię, zawierające co fotony wyjściowych. W szczególności, klasyczne żarówki zawiera wolframu, który emituje światło o przynajmniej z ogrzewaniem elektrycznym. Zmiana konfiguracji zużycia energii doprowadziło do tego, że reflektory laserowe może dostarczyć moc, która jest dziesięciokrotnie wyższy niż potencjał lamp ksenonowych.

Pozytywne opinie o reflektorów laserowych

Nowa technologia ma wiele zalet optyki samochodowych. Jak już wspomniano, nawet w nowoczesnym reflektorem ksenonowym to zwycięstwo kosztem władzy. I to potwierdza konsumenta. Zatem praktyka wykorzystywania mówi się, że zasilanie systemu laserowego jest kilkakrotnie wyższa niż tradycyjnych diod i galogenok. Dokładniejsze obliczenia wskazują, że światła laserowe mogą działać na 600 m dalej. Dla porównania, maksymalna ilość konwencjonalnego wiązki osiąga co najwyżej 400 m.

Ale nawet w podstawowych cechach pracowników jest główną zaletą światła laserowego. Takie źródło jest spowodowana szczególną zasadą według procesów sterowania wiązki ułatwione światło. Kilka użytkownicy w szczególności mogli wypróbować najnowszy system inteligentnego zarządzania dynamicznego światła laserowego. Jednak, według ekspertów, jest to kierunek rozwoju optyki obiecuje wiele nowych funkcji. Wystarczy powiedzieć, że w najnowszych niemieckich samochodów laserowych świateł koncentruje się na możliwości wysyłania wiązki spot. Tak więc system automatycznie monitoruje obszary niebezpieczne, koncentrując się na nich kierowcy.

negatywne opinie

Oczywiste zalety nadal nie wyklucza negatywne aspekty funkcjonowania świateł laserowych. Wady spowodowane są te same funkcje, które mają diody LED. W ten sposób użytkownicy zgłaszali, że w niektórych sytuacjach, nadmierne światło oślepia kierowców nadjeżdżających pojazdów i generalnie jest to niezwykłe, że może rozpraszać innych kierowców. Ponadto, modyfikacje istniejących świateł laserowych są bardzo drogie i jest to ważny punkt, biorąc pod uwagę, że nie zawsze ich godność są niezbędne.

producenci

Istnieją dwie kategorie producentów światłami laserowymi. całkiem naturalnie nauczyć bezpośrednio producentom samochodów z jednej strony takie technologie. Najbardziej udane zmiany w sektorze wykazać firmy Audi i BMW. Jednak w modelach masowych optyki laserowej, aż pojawi się rzadko – często nabyć przystawkę jako opcjonalne rozwiązanie. A z drugiej strony, światła laserowe wytwarzają zaawansowanych programistów technologii LED. Można zauważyć, Philips, Osram i Hella, którzy są liderami w projektowaniu nowych systemów oświetleniowych. Co jest szczególnie ciekawe, w obu kategoriach przedsiębiorstw są wysoce wyspecjalizowane niszę poprzez promowanie unikalnych rozwiązań technologicznych.

Jak sprawić, by światło laserowe własnymi rękami?

Na produkcji pełnych świateł laserowych z podanych wyżej cech może być mowy jednak częściowe wprowadzenie diody tego typu w optyce samochodowych może dać pewne pozytywne rezultaty. Zatem, wielu mistrzów krajowych oferować produkcji urządzeń do świateł wskaźnik laserowy, z których podstawą uczynią diody z napędu DVD-RW. Laser zintegrowany niszy światłach lub korektę wiązki mgła przez spawanie na zimno. Aby ograniczyć długość przepływu można zastosować szablon, który powtarza się na kształt pożądanego belki. Dlatego też, nawet zanim produkcja powinna określić te, które cechy musi posiadać światło laserowe. Jego ręce fundacja naprawcze mogą być wykonane z kartonu, pozostawiając okno odpowiedniej wielkości. Zazwyczaj tworzą wiązki światła na podstawie dostawy 1,5 m, pod warunkiem, że występ 4 metrów.

wniosek

W różnych obszarach poprawy technicznego pojazdów istnieją procesy aktywne wdrażanie inteligentnych systemów. konfiguracja optyczne, nawet w nowoczesnej generacji został zaprojektowany z dużym naciskiem na głównych cech svetopodachi. Optymalne właściwości promieniowania zostały osiągnięte przez np standardowych LED. Z kolei, światła laserowe, wraz ze wzrostem wydajności optyki pozwalają także programistom na naukę i nowe zasady kontroli światła. To nie jest jeszcze w produkcji masowej, ale na koncepcji maszyn Przykłady najlepszych firm pokazać imponujące przykłady automatyzacji świateł laserowych. Zdaniem ekspertów, praca w tym kierunku powinny nie tylko poprawić interakcję kierowcy z lampek, ale również poprawić ogólną ergonomię sterowania i bezpieczeństwa maszyn.