195 Shares 3171 views

Sony C2305 – przegląd modelu, opinie klientów i ekspertów

We współczesnym świecie niezwykle często zdarzały się aktualizacje urządzeń najnowszej generacji. Ten trend jest typowy dla japońskiej firmy Sony. W szczególności, kilka miesięcy temu na rynku krajowym pojawił się nowy produkt tego producenta. Stała się smartfonem Sony Xperia C C2305. Nie jest bardzo trudne z technicznego punktu widzenia, urządzenie, w pełni spełnia wymagania współczesnych konsumentów i jednocześnie jest stosunkowo niedrogie.


Opis ogólny

Do produkcji modelu użyto trwałego tworzywa sztucznego. Tylko przycisk włączania / wyłączania i obręcz aparatu są wykonane z metalu. Wybór użytkownika oferuje czarne, białe i fioletowe kolory, które już stały się charakterystyczną cechą linii o nazwie Xperia C. Przednia część deweloperów pokryta szkłem ochronnym. Zawiera pięć-calowy ekran dotykowy, czujnik światła otoczenia, mikrofon, głośnik i przednią kamerę. Lewa strona producenta firmy Sony C2305 wyposażona w wygodną regulację głośności oraz przyciski służące do włączania aparatu i zasilania. Na drugim końcu znajduje się tylko port microUSB. Otwór do łączenia koronek znajduje się u dołu. Z tyłu urządzenia ma lekko wklęsły kształt. Oto głośnik, główna kamera i automatyczne oświetlenie ostrości.

Ogólnie rzecz biorąc, w projektowaniu nowości nie ma zbędnych elementów. Rozmiar modelu ma odpowiednio 141,5 x 74,15 mm wysokości i szerokości. Jego grubość równocześnie wynosi tylko 8.88 mm, co jest dość dobrym wskaźnikiem, co zwraca uwagę wielu użytkowników.

Ergonomia

Stylowy i jednocześnie elegancki wygląd stanowi świetny sposób na Sony C2305. Opinie właścicieli urządzenia wskazują, że jest bardzo wygodne w ręku. Ponadto, dzięki matowej powierzchni tylnej okładki i zaokrąglonych narożników, telefon nie wyślizguje się z rąk nawet podczas długich rozmów. Ciekawe rozwiązanie projektowe, nadające urządzeniu elegancję, wielu użytkowników nazywa brzegami błyszczącego plastiku. Niewątpliwie można zauważyć, że na korpusie modelu zastosowano nowy wzór, dzięki czemu tylna pokrywa nie wydaje się istnieć. Z tego powodu otwarcie smartfona nie jest tak proste.

Łączność

Telefon Sony Xperia C C2305 obsługuje pracę z dwoma kartami SIM, przełączanie między nimi jest wygodne i szybkie. Ponadto, gdy rozmawiamy na jednym z nich, drugi automatycznie wyłącza się. Urządzenie obsługuje Wi-Fi i Bluetooth 4.0, a nawigacja jest dostarczana przez system A-GPS. Jak pokazuje praktyka, niezawodna komunikacja i szybka wymiana z powiązanymi urządzeniami pojawiają się bez awarii technologii bezprzewodowych. Podstawowe programy modyfikacji obejmują aplikację Google Talk, z którą można wysyłać wiadomości do czatu.

Wyświetlacz

Jak wspomniano powyżej, model ma ekran dotykowy o średnicy 5 cali. Jego rozdzielczość wynosi 960×540. Nie można nazwać tego wskaźnikiem imponującym, dlatego idealna jakość obrazu jest niewystarczająca – drobne detale i czcionki nie wyglądają dokładnie tak samo. Dodatkowe szkło drugiej generacji Schott zapewnia dobrą ochronę urządzenia przed różnymi wpływami zewnętrznymi. Czujnik jest w stanie rozpoznać do pięciu uderzeń w tym samym czasie, a jego czujniki reagują szybko nawet na lekkie ciśnienie. Przejście między aplikacjami, opcjami menu, skalowaniem i przewijaniem odbywa się płynnie i szybko.

Aparat fotograficzny

Osiem-megapikselowa kamera z tyłu jest jedną z głównych zalet aparatu Sony C2305. Przegląd jest dość obszerny. Jednocześnie, dzięki zastosowaniu Czujnika Czułości Exmor RS, doskonała jakość obrazu gwarantowana jest nawet przy najlepszych warunkach oświetleniowych. Aparat posiada wiele różnych ustawień i trybów, dzięki czemu można odbierać zdjęcia z niezwykłym szczegółem, jasnością, kolorem i wyrazistością. Ciekawą i unikalną cechą była "Autoportret". Jego istotą jest fakt, że po prostu musisz skierować się na obiektyw, a następnie urządzenie sam zrobi doskonałe zdjęcia za pomocą poleceń głosowych. Między innymi, obecność kilku trybów może pochwalić się systemem ostrości. Oddzielny przycisk na ciele umożliwia fotografowanie obiektów nawet w stanie zablokowanym w smartfonie.

Wydajność

Model Sony C2305 ma procesor na czterech rdzeniach, z częstotliwością zegara wynoszącą 1,2 GHz. Dodatkowo duża szybkość urządzenia jest zapewniona przez 1 GB pamięci RAM. Wszystkie programy, niezależnie od ich wielkości, pracy i pracy bez opóźnień. Jeśli chodzi o stałą pamięć, jej rozmiar wynosi zaledwie 4 GB, ale w razie konieczności można zainstalować dodatkową kartę microSD. W przypadku surfowania po sieci urządzenie jest idealne.

Menu i sterowanie

Podobnie jak wiele innych nowoczesnych modyfikacji, smartfon Sony C2305 działa na systemie operacyjnym Android 4.2 Jelly Bean. Należy zauważyć, że jego interfejs został przystosowany do tego urządzenia z powodzeniem. Użytkownik może samodzielnie dostosować ustawienia ekranu. Menu oferuje dostęp do książki telefonicznej, aplikacji (standardowych i opcjonalnych), listy wiadomości, przeglądarki internetowej i oczywiście aplikacji Google Play. Dotknij przycisków sterowania, aby przełączać się między programami i powrócić do strony głównej znajdują się w dolnej części monitora. Jeśli chodzi o informacje o aktualnym stanie telefonu, w tym jakość sygnału sieciowego, komunikację bezprzewodową, bieżący czas, ładowanie baterii i powiadomienia o wiadomościach, jest wyświetlany u góry.

Autonomia

Moc Sony C2305 jest spowodowana wbudowanym akumulatorem o pojemności 2390 mAh. Biorąc pod uwagę skromne parametry ekranu, które zostały omówione wcześniej, taka objętość jest wystarczająca. Żywe potwierdzenie tego można nazwać faktem, że nawet w warunkach intensywnej eksploatacji smartfon zostanie rozładowany dopiero po 24 godzinach. Co więcej, urządzenie jest wyposażone w specjalny tryb oszczędzania energii, gdy jest aktywny, wszystkie niepotrzebne aplikacje zużywające dużo energii są automatycznie wyłączane. Umożliwia to wydłużenie czasu pracy urządzenia w dwóch lub trzech razy. W trybie ciągłego rozmowy pełne naładowanie baterii trwa około 10 godzin, podczas gdy w trybie czuwania – przez 588 godzin.

Wnioski

Podsumowując, należy wymienić główne zalety i wady Sony C2305. Główne zalety modelu to stylowy wygląd, wyjątkowy wygląd nadwozia, aparat fotograficzny z ośmioma megapikselami, procesor i obsługa dwóch kart SIM. Jeśli chodzi o słabości urządzenia, jest to mała rozdzielczość wyświetlacza i częsty występujący odblask na błyszczącej powierzchni pod warunkiem jasnego oświetlenia. Ogólnie rzecz ujmując, w przypadku segmentu cenowego (w domowych sklepach telefonicznych należy wyłożyć około 10 tysięcy rubli) urządzenie można nazwać dość udanym wyborem. Jest w stanie zapewnić doskonałą jakość komunikacji i łatwo radzi sobie z różnymi zadaniami. Poza tym, mimo stosunkowo niskich kosztów, telefon charakteryzuje się bardzo silnymi cechami, które spełniają nowoczesne wymagania dla takich urządzeń.